Prodloužená Ruská – foto z výstavby

Při dočasném otevření budovy STC byla zpřístupněna i dříve nedostupná část stavby prodloužené ulice Ruská. Probíhá zde stavba nové vrátnice do závodu Vítkovice a.s., která je architektonicky řešena tak aby napodobila nosné konstrukce starých hal a bude obsahovat mimo jiné také novou čerpací stanici CNG. Pokračují také práce na dláždění prodloužené Vítkovické a napojení okolních komunikací.

Související články


Komentáře

 1. Pete :

  Vi se neco o stavbe te severni vetve a jejim napojeni na Vitkovickou?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Tomas T. :

  Pete: Tak fotky a planky jak to povede tady jsou v souvisejicich clancich, a napojeni na vitkovickou bude vlastne k te brane jak se vstupuje do dolu hlubina. Pokud se podivate na mapu google, co je vyse, tak uvidite ze vitkovicka se jmenuje i ta cesta k zavore. Tam se to take bude napojovat.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. acdlcia [msstavby.cz] :

  Tomas T.: To je ale pouze dočasné řešení než se dořeší formality. Pak bude ulice Vítkovická přes kruhový objezd propojena – http://www.msstavby.cz/wp-content/uploads/2012/04/Screenshot-2012-04-19_19-50-30.jpg

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. MM :

  Pěkné, ale není tam žádná zeleň, v létě to moc příjemné nebude.

  Thumb up 0 Thumb down 2
 5. acdlcia [msstavby.cz] :

  MM: Vždyť tam bude park, který bude zabírat plochu 4 „clusterů“ což je 125 x 500 metrů – http://www.msstavby.cz/wp-content/uploads/2013/03/Screenshot-2013-03-22_21-12-46.jpg

  Thumb up 1 Thumb down 0
 6. Pete :

  acdlcia: dik, tohle jsem pri zbeznem hledani mezi souvisejicimi stavbami nenasel. Prijde mi, ze ten kruhovy objezd nebude moc pratelsky pesim a cyklistum.. A upresnim svuj velmi obecny dotaz – vi se neco o harmonogramu dostavby te severni vetve?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. acdlcia [msstavby.cz] :

  Pete: Zatím je ve stádiu jednání.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. hook :

  Zastávku bych nazval Ocelové Město.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 9. Kulik :

  Jsem zvědav kdy tam bude jezdit tramvaj a kdy tam bude cyklostezka k Ostravici

  Thumb up 1 Thumb down 0
 10. Balde :

  Kulik: jelikož to musí zaplatit město tak za hodně dlouho

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. FlakY` :

  Někdy se projekty nikdy nedokončí a v tomto případě to může být i na 50 let. Jenom příprava může trvat 10 let a nejdůležitější pak budou peníze. http://www.mapy.cz/s/9sGz V širším kontextu to bude funkčí s Karolinou, ale to tam musí vystavit spojující komunikace a získat pod kontrolu většinu pozemků. Bez dotací a zájmu lidí to půjde hodně pomalu a nebo vůbec. Pro mě je důležitější projekt celý dokončit, protože jedině celý projekt tomuto místu dává smysl.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 12. Tomas T. :

  acdlcia [msstavby.cz]: Jak již zde bylo napsáno, tak o tom že by byla shoda na vybudování kruhového objezdu s ŘSD jsem zatím neslyšel. Proto Zakončení s napojením na konec Vítkovické jsem napsal jako konečné pro tuto fázi stavby.
  Stavbu te tramvajove trate bych v dohledne dobe nevidel jako realnou. Ono dokud tam nebude nejake bydleni tak nema smysl tam tudy vezt tramvajovou linku. Nova linka by take mela obsluhovat 2 a 3 etapu karoliny, ta je ale take zatim na papire. A dokud nebude jasne ze se ty stavby budou stavet, tak to nema smysl.
  Finance by se na to daly dle meho sehnat z EU, protoze kdyz by se to dobre zpracovalo, tak ta trat dava smysl. Ale musi byt splneno to, co je popsano vyse.
  Jak to bude na kruhaci s cyklisty nevim, ale myslim si ze cyklista ktery jede smer Tieto, tak ten pojede kolem zamecku kde cyklostezka jiz je, a nepojede na kruhac. Spis bych cekal ze pojede smer Ostravice (jak uz zde take bylo zmineno), ale o tom bohuzel nic nevim :(

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Nimrod :

  MM: To myslíte vážně? Nechtěl byste tak náhodou hodinky s vodotryskem? Někdy mi připadá, že tady lidi neuvažují, že nejde mávnou kouzelným proutkem pro to, aby vše bylo hotovo! Vše má přece své lhůty, i zeleň než vyroste! Podíval jste někdy na internet, zda se v celé republice buduje podobný projekt jako tady? Svým rozsahem, obsahem a přínosem? Zeleň se dělá vždy až na konec….
  Ale asi nemá cenu se vyjadřovat, protože kdykoliv se něco udělá, tak se najde pár jedinců, kterým se něco nelíbí a budou kafrat a kafrat, a sami nepostavili ani psí boudu….

  Thumb up 1 Thumb down 2
 14. Marti :

  Nimrod: Všiml jste si, jak jsou na sebe lidé v českých internetových diskuzích nerudní, útoční a berou je spíš jako mocenský souboj, než výměnu názorů a faktů. Ani se nedivím, že nás mají politici „v hrsti“, vždyť my se „popereme“ sami a oni toho jen využívají… ;-)

  Thumb up 2 Thumb down 2
 15. Hynek [msstavby.cz] :

  Nimrod: tak zas budme soudni, opravdu to z fotek pusobi jako kostka na kostce. zadny naznak prostoru, kde by mel byt pruh travy, siroko daleko nevidim.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.