Výukové centrum Bělský les

Po prvních dvou etapách úprav Bělského lesa, kdy se podél ulice Plzeňské odbouraly betonové plochy a kdy se na ploše cca 10 ha vysadí 4 000 stromů a 1 000 keřů, bude v září letošního roku navazovat další etapa – takzvané Výukové centrum. Přinášíme jeho popis a schéma.

Předmětem stavby „ROZŠÍŘENÍ VÝUKOVÉHO AREÁLU BĚLSKÝ LES – VÝUKOVÉ CENTRUM“ je vybudování nových naučných stezek, na které je navázán kompletní výukový program (založení rozšířených prvků vzdělávacího programu Lesní školy). Jednotlivá zastavení vzdělávacího programu obsahují prvky zahradní architektury – altány, informační systém, expozice rostlin, vlastní mobiliář. Celý projekt je z důvodů jeho otevření co nejširšímu okruhu návštěvníků a zájemců koncipován tak, že vzdělávací program lze absolvovat bez lektora či s lektorem.

belsky-les

Stavba je členěna na stavební objekty:
SO 01 Parkové cesty
SO 02 Ostatní vybavenost
SO 03 Vzdělávací program
SO 04 Příprava území

Žádost o dotaci na projekt financovaný z Operačního programu Životního prostředí – prioritní osa 7.1 – environmentální vzdělávání, byla podána v lednu 2014. V únoru 2014 byla podána žádost o stavební povolení na parkové cesty (S0 01). V současné době se připravují podklady pro zahájení výběrového řízení na výběr zhotovitele. Předpoklad zahájení realizace stavby je v září 2014.

belsky-les-altan2

belsky-les-altan1

zdroj: Magistrát města Ostravy

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.