Přestavba křižovatky Havířov Šumbark

Nepřehledná křižovatka propojující ulice Ostravská, Těšínská a Anglická prošla rekonstrukcí a je z ní kruhový objezd. Z důvodu rozvětvení ulice Těšínské mělo dost řidičů problém určit kdo je vlastně na hlavní.

Související články


Komentáře

 1. Crazym :

  Toš pěkné to tam mají, jen jsem nepochopil proč je tam na té poslední fotce (i na první vlevo) ten zákaz vjezdu cyklistům. To je nějaký hlavolam na cyklostezce nebo mají cyklisté taky určený směr kroužení i když je ta cyklostezka součástí chodníku, tj. jednosměrná cyklostezka? :-)

  Thumb up 1 Thumb down 2
 2. Marian L. :

  Cyklostezka je opravdu jednosměrná, ve směru kruháče. Sama o sobě je uplně zbytečná, protože cyklisti tam jezdí málo a jen jedním směrem (na ostravu) další směry vedou na Rudnou a do slepé ulice. Cyklostezka kolem kruháče ani nenavazuje na jiné cyklostezky (žádné tam nejsou) Co se týče cyklostezek, neznám horší město než Havířov. Je to tam doslova ráj cyklostezek od nikud nikam.

  Pár příkladů:
  http://mapy.cz/s/deq9 začátek na přechodu u kruháče, končí v trávě bez možnosti sjet na cestu!
  http://mapy.cz/s/deqa (ještě není na mapě vyfocená, jedná se o součást rekonstrukce náměstí TGM Šumbark) – vyvede vás do jednosměrky a zákazu vjezdu, na jejím konci musíte doleva a náměstí z venčí objet – takže je zbytečné na ní zajíždět a lepší je náměstí objet rovnou.
  http://mapy.cz/s/deqc – další zbytečnost, opět končí v trávě, naštěstí se z ní dá sjet na cestu.
  http://mapy.cz/s/deqg – pootočte se v té mapě doprava a doleva, to červené, velmi úzké je taky v Havířově velmi rozšířený typ cyklostezky a pozor! je OBOUSMĚRNÁ!
  Tohle je uplně TOP – cyklostezka končící v plotě RD! http://goo.gl/maps/gS9HB

  Thumb up 1 Thumb down 0
 3. Ondřej :

  Velice prospěšná rekonstrukce, jak esteticky, tak prakticky. Hned se tudy jezdí lépe :). V Šenově taktéž zrekonstruovali kruháč, ale pouze esteticky, i tak, dodalo to danému uzlu šmrnc. Crazym : asi to tak bude… .Tu samou rekonstrukci by zasloužily i křižovatky na Slezské: Českobratrská x Hladnovská, Míchálkovická x Salma x Petřvaldská, jsou vyloženě nebezpečné. A když už jsem u těch stromů podél cest, zase bych je všechny vykácel. http://ostrava.idnes.cz/petasedmdesat-mostu-v-moravskoslezskem-kraji-potrebuje-nutnou-opravu-1nr-/ostrava-zpravy.aspx?c=A140923_2101940_ostrava-zpravy_jog. Mělo by se hodně řešit todle, proč strany raději nezahrnují takovéto věci do kampaní, dyt 21 století je století cest, a ty na Ostravsku jsou většinou všechny… Když jedu od Karolíny k Zárůbku, mám nutkání brečet, a to tudy jezdí denně stovky aut. Ostravo, Ostravo.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.