Český Těšín rozšíří průmyslovou zónu

Stačí souhlas zastupitelů se změnou územního plánu a Český Těšín a blízké okolí má velkou naději na vznik stovek nových pracovních míst. To vše díky memorandu mezi vedením města a korejskou firmou Donghee, která už v tamní průmyslové zóně Pod Zelenou má jednu tovární halu. Nyní má zájem svou výrobu rozšířit.

A to na pozemcích, kde město původně zvažovalo stavbu nových bytů. „Pozemky podél ulice Sokolovská jsme v minulosti zdarma získali od státu a chtěli je nabídnout pro stavbu nových bytů. Jelikož se mezitím situace podstatně změnila bytů je na trhu nyní dostatek a investoři jsou velice opatrní hledali jsme jiné, pro město prospěšné využití této plochy. Nyní by se do těchto míst mohla rozšířit výroba ze sousedící průmyslové zóny,“ vysvětlil starosta Českého Těšína Vít Slováček.

Avšak protože podmínkou bezúplatného převedení pozemků ze strany státu bylo jejich využití pro bytovou výstavbu, radnice je tedy nemůže použít pro jiný účel.

Město už předjednalo, že státu vrátí předmětné pozemky tak, aby je mohli odkoupit zmínění investoři. „Jedná se o plochu téměř pěti hektarů, kterou si rozdělí rovným dílem Donghee a Kovona. Obě firmy už v těchto prostorách vyrábějí. My poté požádáme stát o bezúplatný převod zhruba půlhektarového pásu pozemku podél plánovaného integrovaného výjezdového centra, na kterém má vzniknout chodník, cyklostezka a pás zeleně oddělující obytnou zónu od IVC,“ vysvětlil místostarosta Stanislav Folwarczny.

zdroj:denik.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.