Polyfunkční dům Křižovatka – ÚZ

V projektu novostavby polyfunkčního domu Křižovatka, který je plánován v centru Ostravy, bylo zahájeno územní řízení.

Ke konci roku 2021 se k projektu objevily nové vizualizace s upraveným vzhledem stavby. V rámci řízení byl však očividně podán projekt s původním vzhledem.

zdroj: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. aldik :

  Takže předražené byty o které zájem klesá a do přízemí se určitě nahrne smeťák, pardon Lídl :-D No apson to nebudou kanceláře, těch tu je dost.

  Thumb up 2 Thumb down 31
 2. Ostravan :

  O byty bude stále zájem, viz: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/ekonomika-byznys-rozhovory-najmy-zdrazuji-byty-nejsou-a-na-morave-uz-se-nabizeji-i-lezaky-203728#utm_content=freshnews&utm_term=heimstaden&utm_medium=hint&utm_source=search.seznam.cz

  Thumb up 5 Thumb down 1
 3. Asertivní skeptik :

  aldik: Kancelařských prostorů v centru skutečně tolik není, pokud člověk hledá prostory pro střední až větší firmu a má nějaký standart.

  Thumb up 17 Thumb down 2
 4. aldik :

  Asertivní skeptik: Nestěhuje se Tieto do Karoliny? Má už jejich věžák na náměstí republiky nájemce? Co Jindřich? Tam pořád stojí a chátrá původní hotelák. Ani parkovací dům na části pozemku je nenapadne tam postavit, ten by byl užitečnější. A hotelák aspon zbourat, stejně to jen chátrá a chtěli tam stavět nové stavby.

  A pokud firma nemusí být nutně v centru, prostory/ pozemky jsou i mimo něj (ten výškový barák u Vítkovického nádraží nevypadá moc obsazeně).

  Thumb up 6 Thumb down 14
 5. aldik :

  Ostravan: No bude, někteří mají stále peněz dost, ale většina ne. Navíc je otázkou kolik těch bytů je určených na bydlení a do kolika chce majitel jen uložit peníze kvůli inflaci, ale kvůli přemrštěným nájmům z toho bude neobydlený ležák. Samozřejmě netvrdím, že v centru mají být byty za 10tis jako na Dubině, to bylo myšleno obecně teď.

  Thumb up 1 Thumb down 6
 6. yolozilla :

  Buuuu zmizí kus křoví, buuuuu další beton, buuuu nájem 3+1 nebude 7000 pro prosté pracujicí.
  A teď vážně, díky bohu za to. Trvá to dlouho ale každá náprava rudého běsnění je super.

  Thumb up 24 Thumb down 3
 7. Tom :

  V novostavbě nemůžou být levné byty,to se developerovi nevyplatí. Je logické,že to bude bydlení pro bohatší,ale na tom není nic špatného,to už tak na světě chodí. Otázka sociálního bydlení u nás není vyřešena ani řešena. Obvod my byty,ale není není schopen je nabízet ani opravovat,protože úředníky to nezajímá a radní jsou slabí a bez vize,takže chvála bohu alespoň za něco.

  Thumb up 11 Thumb down 0
 8. David :

  Opravdu žasnu jak se tenhle paskvil mohl znovu vyhrabat až do územního řízení když byl posledně upraven alespoň do nějaké estetické podoby. To už abych se vážně zamyslel nad těma dalšíma projektama které se prezentujou a pak plác postavím barák bez hlavy a paty…. nějaké vyjádření proč ten pozdější vzhled neprošel??

  Thumb up 9 Thumb down 3
 9. MM :

  Ostravan: Realitní trh začíná brzdit. Jen za poslední 2 měsíce se nabídka bytů na prodej v Ostravě zvýšila o 25 % a nadále roste. To znamená jediné, lidé potřebují peníze, prodávají, ale na straně poptávky není adekvátní reakce. Logicky ceny bytů dostanou korekci, bytů z druhé ruky.

  Ještě pár let zpátky to vypadalo tak, že cena bytu z druhé ruky vs. developerský projekt = 1 ku 2. Takže novostavby byly 2x dražší. Poslední roky se situace začala přibližovat, starší byty (po rekonstrukci) se dotáhli na nové byty. Teď se to opět vrátí tam kde to bylo. Kdo chce bydlet v novém, mít lepší standardy a parkování, připlatí si. Kdo chce koupit levněji, berte s rezervou, půjde do bytu z druhé ruky. Každopádně u bytů v původním stavu čekám korekci a snížení ceny.

  Thumb up 6 Thumb down 4
 10. LK :

  aldik: Asertivní skeptik zmínil základní věc – standard. Začínám teď řešit kancelářské prostory pro Ostravskou pobočku (400-600m2), zatím jsme nabírali první tým v Impact hubu. IT firma, takže rozhoduje hodně parametrů. Věžák po Tieto – nedostatek parkování => nepoužitelný. Jindřich – není postaven a nebudu čekat, navíc mám problém s tím, že to vlastní Assential (Bakala) => nepoužitelný. Varenská office – výhodou je parkování ve Futuru, ale jsou to B kanceláře => nepoužitelný. Orchard – problémy s parkováním a zase problém s majitelem => nepoužitelný. Takže nakonec Karolina? Ale tam je zase problém s dojížděním autem (ale zase super zastávka MHD hned u budovy).

  Thumb up 9 Thumb down 4
 11. Vítek :

  Mám takový pocit, že většina diskutovaných věci je záležitosti investora. Je vcelku jasné, že musí vydělat a myslet na své klienty. V minulosti investor asi reprezentoval svou vnější honosnosti. Na druhé straně nevím jestli by dnes prošla socha nahé ženy či může nad vstupem. Např. budova Kom. banky Nádražní.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 12. Crazym :

  Tom: Otázku sociálního bydlení město neustále řeší. Stavbou domu na Janáčkove, koupí bytů na Laubech, opravou bytů v krausových domech na Chelčického a spoustou podobných sociálně laděných projektů :-)

  Thumb up 9 Thumb down 2
 13. balde :

  LK: arguments parkingem beru jako nerelevantní, ani v Praze žádný office barák nemá dost parkingu pro všechny kdo tam pracují, vždycky je parking max pro management, a pak pár mít pro zaměstnance, ale určitě není standart, aby každý zaměstnanec měl vlastní flek natož v centru města,

  Thumb up 11 Thumb down 2
 14. Vladislav :

  yolozilla: pro blbouny s lobotomií: na tomto místě stály původní domy zbourané až v roce 2006 jakožto „hnusné a odporné“:
  článek demolice Českobratrská Nádražní 2006 I vy jste tak trochu odporný, když si nepamatujete 16 let zpátky, ale svými výkřiky nadáváte na poválečnou budovatelskou dobu, kterou jste bezpochyby nezažil a víte o ní úplné kulové!!!

  Thumb up 7 Thumb down 11
 15. Nuny :

  Vladislav: Ježíš, klid.

  Thumb up 7 Thumb down 1
 16. aldik :

  LK: Tak to holt máte těžký, když máte s kde čím problém ;-) A vlastník vadí nájemci čemu? To je jen osobní problém majitele firmy, takže shrnuto- kanceláří je dostatek.

  Thumb up 1 Thumb down 7
 17. thvari :

  Ten barák vůbec nevypadá jako architektura, která má dělat centru Ostravy reklamu. Ach jo :(

  Thumb up 8 Thumb down 3
 18. Tom :

  Vladislav: Proč se tady vulgárně do někoho navážíte? Vždyť poválečné budovatelské úsilí zdevastovalo centrum a dalo vzniknout panelakovým sidlištím, což takový úspěch nebyl. Asi jste si spletl diskuzní fórum.

  Thumb up 9 Thumb down 1
 19. Sanju :

  Chápu, že každý developer chce maximalizovat svůj zisk, takže logicky tlačí na to, aby na pozemku postavil co nejvíce, ale tohle je fakt nevzhledné monstrum, které bude převyšovat okolní zástavbu. A ty střešní zahrady jsou vyloženě nevkusné.

  Thumb up 1 Thumb down 8
 20. Martin :

  Sanju:
  Převyšovat zástavbu? Asi myslíte převyšovat těch pár nízkých domků na rohu Nádražní-Českobratrská blíže Stodolní a domek Nádražní 53. Musíte se ale dívat na věc v širší perspektivě a hlavně vzhledem k historii místa. Je evidentní, že ty nízké domečky jsou pozůstatkem minulosti a už dávno v minulém století byl plán je nahradit domy vyššími. Na domech Nádražní 869/55 a Nádražní 1553/45 vidíte, jaká je plánovaná výška zástavby moderního bloku domů ostravského velkoměsta. Nízké domky ještě nestihly této výšky dosáhnout, protože se rozvoj zastavil. Pokud bychom nezvyšovali zástavbu, stály by vedle Stodolní stále stodoly, jak ukazuje jeden historický snímek.
  Pokud Vám ovšem vadí převýšení o jedno patro, tak to snad ani nestojí za řeč…

  Thumb up 3 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.