Plány s nákladní dopravou na letišti

Mošnovské letiště postaví halu na přepravované zboží a rozšíří železnici.


Na krajském Letišti Leoše Janáčka Ostrava v Mošnově na Novojičínsku letos vznikne hala pro letecky přepravovaný náklad za více než deset milionů korun. Připravuje se také rozšíření železniční trati, která na letiště vede, aby po ní mohly jezdit velké nákladní vlaky.


Budoucnost mošnovského letiště je podle náměstka moravskoslezského hejtmana Jakuba Unucky z ODS právě v nákladní dopravě.
„My teď spouštíme spolu se Správou železniční dopravní cesty projekt rozšíření kolejí, které vedou do Mošnova. Ty koleje nikdy nebyly dělané pro lidi, byly vždycky dělané pro náklad,“ řekl Unucka.

Díky novým investorům z oblasti logistiky nyní v mošnovské průmyslové zóně vznikají velká překladiště.
„Předpokládá se, že do Mošnova bude jezdit deset sedmisetmetrových vlaků za den, a tím pádem by mohly zmizet z cest některé kamiony. Ale aby tam ty velké vlaky mohly zajet, tak se musí udělat odbočka z hlavní trati ve Studénce a musí se trošku rozšířit nádraží v Sedlnici,“ řekl náměstek.


„Každá jednotka procent pro letiště je velmi velmi zajímavé číslo, protože stačí, když DHL lítá místo jednou dvakrát denně, a rázem ta čísla jsou úplně někde jinde. Takže budoucnost letiště je v logistice. My jsme dali letišti zelenou, aby si mohlo postavit cargo halu, aby mělo co nabídnout, protože ostatní letiště už haly mají,“ sdělil Unucka.
Rozpočet na stavbu haly se podle něj pohybuje mezi 10 a 20 miliony korun. „Bude se soutěžit a někdy během června – července se začne stavět. Bude modulární, takže pokud budou další zájemci, tak velmi rychle se dá postavit v rámci platného stavebního povolení další modul,“ řekl náměstek.

zdroj + celý článek: idnes.cz

Související články


Komentáře

  1. balde :

    Ty koleje nikdy nebyly dělané pro lidi, byly vždycky dělané pro náklad,“ řekl Unucka. Jak tohle může říct politik? A pak proč je ODS v prdeli :D

    Thumb up 15 Thumb down 0
  2. Rado :

    Trošku mě mrazí z té naivity náměstka Unucky. 10 700m vlaků za den nebo že ubyde kamiónů na cestách…Tomu nemůže snad nikdo věřit. A hala v ceně 10 – 20 mil. Kč to asi nebude žádná sláva.

    Thumb up 6 Thumb down 3

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.