Peníze pro Trojhalí z EU

Evropská unie poskytne 283 milionů korun z Regionálního operačního programu (ROP) Moravskoslezsko na rekonstrukci a přestavbu staré elektrocentrály a ústředny v nově budované čtvrti Nová Karolina, tzv. Trojhalí. Vznikne zde zastřešené náměstí ke společenskému, výstavnímu a sportovnímu využití. Dotaci pro zájmové sdružení právnických osob Trojhalí Karolina schválila Regionální rada Moravskoslezsko.

„Je to další krok ke zvelebení a oživení centra Ostravy v oblasti Nové Karoliny. Trojhalí dodá místu společenský rozměr, bude příjemným místem pro setkávání, kulturu a sport. Projekt zachová původní technický vzhled budov podle architekta Josefa Pleskota, dění a náplň objektu budou pestré,“ představuje budoucí podobu této kulturní památky primátor Ostravy Petr Kajnar.

Ostrava je spolu s Moravskoslezským krajem, Dolní oblastí Vítkovic a společností Vítkovice, a. s., členem zájmového sdružení Trojhalí Karolina, které vzniklo za účelem obnovení chátrajících průmyslových budov. Projekt je nyní ve fázi výběru dodavatele, stavět by se mělo ještě letos, hotové má být všechno v létě příštího roku.

Zdroj: ostrava.cz

 

Související články


Komentáře

 1. Summerboy :

  No a jak to bude teď, když kvůli hňupům na klíčových pozicích je pozastaveno čerpání z fondů EU? Týká se to pravděpodobně i tohoto projektu, ne? Teď říkal náměstek ministerstva (myslím financí), že by normální toky peněz měly být obnoveny v druhé polovině tohoto roku… nevíte něco bližšího?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Martin [msstavby.cz] :

  Summerboy: To se prý týká státních projektů. Krajských operačních programů se to dotknout nemělo. Aspoň to tak bylo na ČT.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. panda :

  Pokud vím, tak David Sventek, ředitel úřadu Regionální rady Moravskoslezsko říkal, že peníze na stávající projekty jsou zajištěny :)

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.