Parkovací dům VMI

U plánovaného bytového domu na ulici 30.dubna, který vznikne přestavbou bývalého ředitelství Českých drah, postaví investor parkovací objekt.

zdroj: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. O. :

  Super. Jen vic takovych projektu.

  Thumb up 12 Thumb down 1
 2. rasta :

  No už nějaký pátek je venku výsledek architektonické soutěže na podobu nového parkingu mezi skeletem a hejtmanstvím. Tady stále nic, takže čekám příspěvek s nějakým výživným komentářem…

  Thumb up 6 Thumb down 3
 3. balde :

  rasta: byl oby ajn kdyby se podařilo sehnat fotky, kde jde vidět i okolí jak je to na něj napojeno

  Thumb up 2 Thumb down 0
 4. Martin [msstavby.cz] :

  rasta: Tak nějak nejsem udělaný z těch kachniček a leknínů, co jsou v retenčce na vizualizacích. A parkovací dům je poměrně fail. I z podstaty zadání. V Lipsku mají v centru obří parkoviště pro kolo. Nedávno se otevřela administrativní budova spol. Orkla v Oslu (630 míst pro kola, https://www.orkla.com/news/skanska-to-build-orklas-new-head-office/). V myšlení jsme pořád pár desítek let nazpět.

  A jestli mi nechceš napsat diplomku a udělat věci do práce, tak si na výživný komentář budeš muset ještě nějaký ten pátek počkat.

  Thumb up 6 Thumb down 16
 5. Pat :

  balde:
  https://www.archiweb.cz/n/souteze/parkovaci-dum-v-ostrave-bude-podle-navrhu-firmy-projektstudio

  Thumb up 1 Thumb down 1
 6. MM :

  Bohužel, parkovací dům nebyl „schválen“ místními občany. Investor nedostal souhlas a stavba tak neproběhne. Místní SVJ, tedy společenství vlastníků jednotek, které sousedí s domem na jehož dvoře měl parkovací dům vyrůst, dali nesouhlasné stanovisko.

  Obyvatelé si asi neuvědomují, že nový nájemníci budou mít trvalý pobyt a logicky si požádají o parkovací kartu. Tím pádem, jejich parkování, které je už teď přeplněné, dostane další ránu. Já opravdu nepochopím uvažování lidí. Stěžují si když se má něco stavět, stěžují si, že nezaparkují. No a když přijde investor, který na vlastní náklady postaví parkovací dům pro své nájemníky, tak je to zase špatně, protože přece hluk a emise z aut. Ti obyvatelé nechápou, že nový nájemníci stejně budou někde parkovat a tím pádem zadarmo u jejich domů. Ostrava je opravdu zakletá, protože jakýkoli rozvoj brzdí pár lidí, kteří absolutně netuší jak funguje správa města a život ve městě. Takhle to je tady se vším a mezitím náklady rostou a kdo to pak zaplatí? No ti nájemníci a pak zase budou lidi křičet, že nejsou peníze, že vše zdražuje. Lidi by se měli opravdu zamyslet, jinak skončíme jako skanzen. Chudý skanzen :-(

  Thumb up 6 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.