Rekonstrukce parku Čs. letců

Městský obvod Moravská Ostrava a Přívoz připravuje rekonstrukci parku Čs. letců v centru města.

Řekněme malou senzací vyvolal nápad obvodu znova umístit do parku letadlo z II. světová války. Nebo aspoň jeho maketu. Letadlo se zde nacházelo do roku 1994. Tento zajímavý nápad však odsunul do pozadí samostatnou rekonstrukci parku.

Rekonstrukcí budou změněny povrchy. Nyní se zde nachází asfalt, který má nahradit zámková dlažba. Zámková dlažba je velmi neestetická záležitost s laciným vzhledem, která se do parku nehodí. Park bude následně obehnán kolmými parkovacími místy. Nyní se zde parkuje „na divoko“ na chodnících. Jedná se spíše o vybudování parkoviště, než parku. Bude obnoven mobiliář. Respektive vyměněny lavičky (5 ks) a odpadkové koše. Dalším prvkem bude umístění letadla, které se ale umístí až po rekonstrukci. Nicméně jiný mobiliář, (prvky pro děti, aktivní a pasivní relaxaci apod.) se zde neplánuje. Což je paradoxní v kontextu s vybudováním dětského hřiště na Černé louce – v oblasti, kde nikdo nebydlí – a tímto parkem, který je obklopen převážně činžovními domy z meziválečného období.

Celkově rekonstrukce park nijak nepozvedne a obyvatelům žijícím v okolí kvalitu bydlení a veřejného prostoru nezvýší. Návrh působí jako palouček pro venčení psů na periferii.

Mobiliář:

Nejednalo by se o jediné takto vystavené letadlo v kraji. Jeden z příkladu můžeme vidět v Příboře. I když samotný chodník kolem památníku je ze zámkové dlažby (začátek sídliště). Samotný památník je tvořen materiály z pohledového betonu, velkoformátové dlažby, upravenou zelení.

Příklady rekonstrukcí parků z Ostravy:

Park u divadla Mír Ostrava-Vítkovice.

Komenského sady

Příklady nedávných rekonstrukcí parků z jiných měst v České republice:

Revitalizace parku Malinova – Chrpová Praha 10.

zdroj: praha10.cz

zdroj: praha10.cz

Rekonstrukce parku Mariánské lázně.

zdroj: stavbykarlovarska.cz

zdroj: stavbykarlovarska.cz

Revitalizace prostoru parku Komenského ve Zlíně.

zdroj: archiweb.cz

zdroj: archiweb.cz

zdroj: archiweb.cz

Rekonstrukce Tyršových sadů Pardubice.

zdroj: pardubice.eu

zdroj: pardubice.eu

zdroj: pardubice.eu

Jak jste mohli na předchozích fotografiích vidět, nikde pro pěší komunikace nebyla použita laciná zámková dlažba. Parky obsahují různé mobiliáře, které vytváří aktivní i pasivní relaxaci. Všechny prvky jsou vizuálně sjednoceny.

Související články


Komentáře

 1. aggu :

  Když vidím ten odpadkový koš, a to čemu Bernfeldová, Mouka a spol. říkají mobiliář v centru města, tak si myslím, že úplně nejlepší by bylo, kdyby se na MOaP na všechno vykašlali a neudělali už radši nic. Vážně.
  Nemají na to. Pořád je šance, že ti, co přijdou po nich, budou mít vyšší cíle než tapetování města zámkovkou a kreslení bílých krátkých rovnoběžek na asfalt.
  Jinde ve světě se snaží dát prestižním místům v centrech tvář. Což tohle náměstí bylo. Už není a dozajista nebude. Asi vyhrála nejnižší nabídková od inženýra z Frýdku:
  http://www.uniprojekt-fm.cz/reference

  ++DalsiEstetizovanyProstor

  Thumb up 25 Thumb down 4
 2. dolil :

  Ať už jde současné vedení do prdele!

  Thumb up 19 Thumb down 2
 3. thrpst :

  Dobré srovnání. Jinde to dělají daleko lépe.

  Thumb up 12 Thumb down 0
 4. Alcedo :

  Nic ve zlém, jsem rád za každý odlišný pohled. A určitě tu nechci obhajovat vedení obvodu či autora projektu. Ale je trochu mimo mísu srovnávat velké odpočinkové areály (viz. mimoostravské úpravy) s prostorem dané velikosti včetně očekávaných funkcí. Určitě nezaškodí inspirace, snaha prezentace pro Ostravu exotických prvků, nicméně to srovnání pokulhává…

  Thumb up 6 Thumb down 11
 5. Jp :

  Alcedo: A proc by melo pokulhavat ? Dyt velikost prece nehraje zadnou roli, naopak i maly prostor, kdyz je kvalitne navrzeny muze byt dostacujici, coz v tomhle pripade rozhodne neplati. Ten odpadkovy kos, to je zly vtip ne ?

  Thumb up 17 Thumb down 0
 6. acdlcia [msstavby.cz] :

  Ten koš je strašný a rozpadl se už při focení.

  Thumb up 11 Thumb down 0
 7. skelet :

  btw. na adresu žulových kostek občas slýchávám ostré výrazy od něžnější části lidstva, skrze obavy o podpatky. Může se k tomu nějaká dáma vyjádřit? :)

  Thumb up 3 Thumb down 0
 8. Martin [msstavby.cz] :

  Alcedo: Park ve Vítkovicích je menší než Čs. letců. Památník v Příboře je památník a není součástí parku. Avšak vypadá dobře. Park ve Zlíne je na tom obdobně. Obklopen ulicemi, byť rušnějšími.

  Já nevím, ale i malé parky můžou vypadat dobře, ne? Na detailech a malých komunitních věcech záleží v městě nejvíce. A ať nikdo netvrdí, že by se tam houpačka, nebo pískoviště nevešlo…

  Thumb up 8 Thumb down 0
 9. thvari :

  Já jsem rád, že jste jako první pozitivní příklad dali ten parčík ve Vítkovicích. Je to taky malinkatý prostor a neuvěřitelně se povedl (až na ty odpadkové koše). Člověku pak rozum nebere, že se radní nemohou inspirovat tam. A copy paste. Achjo.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 10. Alcedo :

  Jp: Tak např. vzdušnost mimoostravských inspirací u letců nedocílíte.
  martin: Vítkovice jsou fešné, ale ztrácí se mezi mimoostravskými obrázky.
  Jsem pro tlak kvalitní návrhy a promyšlené detaily, ale motivy obrázků v článku do parku letců nepasují –
  a to byl byl můj první dojem z článku.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 11. Jp :

  Podívejte se sem – http://www.msstavby.cz/rekonstrukce-parku-pribor-07-10-2016/ a prectete si ten popis. Male mesto, maly prostor u potoka a pritom ten popis jasne ukazuje, ze si nekdo dal tu praci a premyslel, jak ten parčík udělat krasnym mistem. A to tady jeste Martin nedaval do vyctu Piaristickou zahradu.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 12. Michal :

  Nechápu, proč tam chtějí cpát letadlo. Pokud nemám šanci získat zpět originál z Francie, tak nevymýšlím capiny s maketou.

  Thumb up 0 Thumb down 5
 13. talage :

  Kristova noho, už nic novýho nerozjíždět!
  Nechat tak, ono se to těch pár let, než bude na radnici sedět nekdo schpnější a než konečně vyperou toho diletanta Vltavského, neposere.

  Thumb up 10 Thumb down 2
 14. kdojekdo :

  Článek a podpříspěvky jsou tendenční a nejsou ničím podloženy. Chybí fakta a to hlavně ekonomická, co kolik stojí a jaký je rozpočet toho či onoho, prostě prostá informační serióznost. Ale to je zde normální. Jako v mateřské školce a furt dokola.

  Thumb up 2 Thumb down 23
 15. aggu :

  Michal: V Parku letců má letadlo jistý význam… A on už někdo z radnice prohlásil, že nemají šanci žádné sehnat? Na světě existuje jen jedno letadlo?
  Tady mají jednoho rusáka, stojí v Kalifornii a je na prodej:
  http://bit.ly/2lfvW5h
  Na ebay jsem se ještě nedíval ;)
  Maketa by byla samozřejmě ubohost a neúcta. Ale nic nového v tomhle okrsku. Tak by to mohlo dopadnout stylem „Když nemáte letadlo, dejte tam traktor. Když nemáte traktor…“

  Thumb up 2 Thumb down 7
 16. talage :

  aggu: Než-li letadlo, které je poměrně „křehké“ a snadno podléhá zubu času a zubům vandalů bych preferoval pámátník z dílny některého z našich předních tvůrců. Umím si představit něco moderního a přitom důstojného.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 17. skelet :

  aggu: aggu to co zde dáváš je replika onoho letadla. Tedy to samé co dobře udělaná maketa, akorát v letuschopném stavu. Vzhledem k tomu, že originál letadla se před umístění na pomník „vybrakuje“, tak je otázkou jestli tohle zvěrstvo nějakému původnímu letadlu udělat ;)
  Maketu letounu Spitfire si nechal vytvořit Czech Spitfire Club, a od originálu ji z vnějšku rozezná jen znalec. Je to tedy jen o tom „kolik“ se do toho investuje
  zde zmíněná maketa
  http://www.czechspitfireclub.cz/?sekce1=fotogalerie&gal=121006

  a památník v Českých Budějovicích
  http://www.czechspitfireclub.cz/?sekce1=fotogalerie&gal=150912-2

  jak už jsem vícekrát psal, byl bych rád, aby zde byli připomenuti letci z obou druhoválečných front. (když už se tedy uvažuje o letadle)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 18. Jp :

  kdojekdo: Co prispevek, to perla.

  Thumb up 4 Thumb down 2
 19. hylak :

  Dobrý den, čas od času se podívám na váš web a pak přečtu i komentáře místní komunity..doposud jsem reagovat potřebu neměla, ale čím dál tím více ve mně váš web a komentáře na něm (od kdysi původního fandění !!!) vzbuzuje spíš negativní pocity nad příspěvky….úpřimně velmi často nechápu a nevím, kde berete ty vaše „jistoty“ správného názoru..a fanatické omílání vašich manter na základě povrchních znalostí konkrétních případů…a přemýšlím kolikrát, jestli vás tady platí za příspěvky opozice, která právě sedí na radnici, magistrátě, jakákoliv v čase on-line opozice, které se hodí pár hysterických výpadů kdekoliv, na jakémkoliv webu…
  a můj názor k článku – tento park je v prvé řadě poměrně frekventovanou spojnicí pro chodce, spěchající mězi školami, SVČ, MHD, institucemi…křížem krážem…pohybuji se po něm více než 40 let a letadlo bych si zpět přála…ale představa, že tam poskakuji například po žulových kostkách v jiné obuvi než sportovní mě jako ženě (která chodí do práce oblíkaná v business looku) nahání hrůzu…dětské prvky – že bychom místo toho kousku trávy co tam zbývá nasypali písek a dali tam houpačku? hned naproti je za školní budouvou ZŠ přístupné dětské hřiště, s plochou pro míčové hry a další, oplocené…jaká je vzdálenost od nejbižší hranice parku? 50 metrů???
  Až jednou místní studentská „elita“ dospěje do věku, kdy si sundá tenisky, najde přítelkyně, manželky,založí rodiny, možná, že se jim rozšíří obzory o jiné pohledy využití veřejného prostoru, než je čistý estetismus, budiž nám to všem přáno, pokud by měli kdy prakticky zasahovat do veřejného prostoru…předpokládám, že v té době již o berlích či na kolečkovém křesle mne třeba právě ty žulové kostky budou v praxi trápit ještě více…

  Thumb up 9 Thumb down 17
 20. talage :

  hylak: Takže kočičí hlavy a zámková dlažba jsou jediné dva materiály ve vesmíru, které můžeme v Ostravě použít. Konečně jsem se to pochopil a já už si začínal myslet, že snad nedejaláh existuje nějaká vazba mezi výrobcem toho betonového hnusu a zadavateli.

  Víte madam, na to aby člověk s minimálním estetickým cítěním poznal, že je něco špatně nepotřebuje studovat architekturu nebo být akademickým malířem.
  Že se v Ostravě realizuje jeden šlendrián za druhým je prostě fakt a nechtějte abych je tady začal jmenovat protože by mohl padnout server.

  Takže ano, dokud to tady bude vypadat jako na periferii Ulánbátaru tak já budu omílat svou mantru. Taktéž se budu stále častěji ptát, k čemu, nebo možná komu slouží Útvar hlavního architekta. Protože jestli těm diletantům nevadí v jakém prostředí žijí, tak mě to tedy jedno není.

  Mimochodem toto je diskuze, nijak nepozoruji, že by někdo tvrdil že jeho názor je jediný správný.

  A ještě dodatek. Zámková dlažba je jistě materiál, který má své opodstatnění, to ale snad neznamená že jej budeme instalovat bez rozmyslu a naprosto všude jako smyslu zbavení.

  Thumb up 16 Thumb down 2
 21. aggu :

  skelet: jj vím. Jenom mě zajímalo, kolik to může cca stát. I replika je přece trochu jiný level než dřevěná maketa. Nebo prázdné místo.
  hylak: Jsou i jiné povrchy než nahrubo osekané žulové kostky. To ostatní raději bez komentáře ;)

  Thumb up 1 Thumb down 2
 22. hylak :

  talage: Váš komentář mi připomíná něco o potrefené huse, je sic vzletný, ale opakujete v něm jen to, co se tady píše pořád, nemám, co bych komentovala
  aggu: ano, jsou, proto a vědoma si i toho, že v první vlně budu bita za zjednodušování, jsem přidala slovíčko například…ale na tu stále dokola omílanou zámkovou dlažbu myslím že žulové kostky fakt jako příklad stačí:)
  nic hoši, děkuji za diskusi, někdy příště možná zase….

  Thumb up 2 Thumb down 11
 23. Jp :

  hylak: Predne, vetsina, ktera tady pravidelne prispiva rozhodne nejsou zadni „studentici“. Problem je, ze vy chapete park (a mylne cely verejny prostor) jako „frekventovanou spojinici“ – jako neco cim musite (zrejme) projit na tramvaj, do obchodu atd. Zaroven se vymezujete proti jakymsi snaham o esteticnost, kterymi podle tonu vaseho prispevku ocividne opovrhujete. Jako kdyby esteticke veci nemohly byt funkcni a uzitecne. Martin (a nejen on) tady uz mnohokrat daval priklady ralizaci, ktere – svete div se – staly mene, mely lepsi napad i realizaci a lide si je oblibili. Existuji tisice druhu dlazby, existuje mobiliar na miru, existuji umelecka dila ve verejnem prostoru, ktera necekane nemaji jinou funkci, nez zprijemnit lidem venku zivot. Vy tvrdite, ze hriste je nekde za plotem. A proc musi byt za plotem ? Proc nemuzou byt nekde, kde nemusite shanet klice od brany ? Nez zacnete kritizovat ostatni, zamyslete se, jestli ty vase „standardy“ nejsou jenom proste moc nizko.

  Thumb up 11 Thumb down 4
 24. thvari :

  hylak: Je špatné začít a skončit váš příspěvek sérií sáhodlouhých výpadů (argumentační faul ad hominem). Poradím vám a nemíním to sarkasticky ani útočně, ale vážně. Až příště budete chtít diskutovat, zkuste neútočit, ale stručně a výstižně se vyjádřit přímo k věci. Možná pak k vašmu překvapení přispějete k mírnému poupravení vašeho domnělého „správného názoru“, protože lidé, na něž útočíte, mají naopak tendenci se s vámi buď pohádat, nebo se zatvrdit ve svém názoru.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 25. aggu :

  Když jsme u toho zvelebovávání prostoru, MOaP včera přišel podle svého FB (tj. FB Ostravak) svých slov „s něčím navíc“ a plánuje po centru rozmístit lavičky s realistickými sochami osobností. Nakolik je to invenční a „něco navíc“ nechám stranou. Nějakou veřejnou diskuzi jsem nezaznamenal. Jako první má přijít na řadu Kuří rynek a sednout si na lavičku přijde Leoš Janáček s liškou v rukách. Soutěžit se nebude, autorem má být David Moješčík. Všichni asi znáte jeho levitující holku před svinovským nádražím.
  Soch je málo, palec nahoru.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 26. dolil :

  masakr https://www.facebook.com/mesto.ostrava/posts/1339145102790702

  Thumb up 2 Thumb down 0
 27. Xavier :

  dolil: Ty vizualizace jim dělal kdo? :-D

  hylak: Jeden větší nesmysl než druhý. I kdybych připustil tu ad hominem argumentaci, o pouze esteticky smýšlející studentské „elitě“, pro kterou jako jedinou dle vás mají být ony žulové kostky schůdné, a mají být tudíž nevhodné, co by mě mělo vést k tomu, abych ten váš pseudo-argument nepřevrátil? Doufám, že jednou ty kancelářské elitářské štěkny na podpatcích nazují také tenisky, při cestě na oběd sundají své růžové brýle a všimnou si, jak svou podřadnou prací posledních 28 let hyzdili své nejbližší okolí takovým způsobem, že nějaké pro život příjemné podoby už se nejspíš nedočkají. Doufám, že tomu tak bude… protože většina z nich si byt na Floridě koupit jen tak nemůže.

  Thumb up 6 Thumb down 2
 28. Permonik :

  aggu: Ta cena by mě zajimala. Nedávno jsem slyšel že Spitfire stal 13 000 v době výroby. Mustang byl něco obdobného a stal 51 000 dolaru (dle netu). Kurz 1 libra = 4,03 dolaru (1940). Kurz 1dolar =28,474 csk od konce roku 1936 do okupace. Cena stiháčky cca 1,5 mil csk. Někde mám v knižce i ceny československých letounu (pohledam). Ovšem šlo o seriovou výrobu, takže cena repliky, kopie by byla v te době dvojnásobna.

  Od te doby se ovšem se změnila hodnota penež (10000 CSK v 1954 je v roce 2011 156 000 CZK), ovšem na druhou starnu se rozrostla prototypova a kusová výroba, tam došlo ke snižení ceny. Ceny nové cessny je 5,1 mil CZK. Tak cenu repliky bych odhadoval kolem 10 mil CZK.
  Dřevěna maketa bych tipnul od 0,5-1 mil CZK

  A v dnešní době se speciálizováné firmy snaží veterány dělát technologiemi jak originály (takže ne CNC (počitáčem řízeně stroje), ale spíše tehnologiemi „na koleně“) a opatřuji se povlaky a natěry snižuji působení zubů času.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 29. dolil :

  https://www.facebook.com/mesto.ostrava/posts/1340228616015684
  A které místo byste chtěli ve městě zkrášlit vy? V novém dotačním programu je pět milionů korun. O peníze například na osázení místa ve vašem okolí květinami, úpravu nevzhledného zákoutí apod. si můžete požádat od 1. března do 1. května.
  Doporučuji přečíst konverzaci mezi občany a městem. Takže abychom to shrnuli. Město ví, že na to nemá, proto naše peníze přerozdělí těm, kteří mají nápad něco ozelenit. Mají úžasné alibi a nadále nemusí nic dělat.

  Thumb up 3 Thumb down 3
 30. dispe :

  Nepremysleli jste nekdy o tom pretavit tady ty komentarove diskuze v nejakou politickou angazovanost na mistni urovni? Samozrejme chapu, ze to neni nic jednoducheho a to nejen proto, ze neco jednotny nazor tady neexistuje. Nicmene myslim, ze vetsina prispivatelu tady aspon v obecne rovine sdili jednotny pohled na vec, ktery v Ostrave chybi, byt nemusi nutne byt ten „sprvny“ – zdravim pani, ktera se tady rozcilovala o par komentaru vyse. Preji ji hodne stesti pri hledani sveta, kde se jako ten spravny opovazuji oznacit svuj nazor pouze takovi lide, kteri ho opravdu objektivne spravny maji. Urcite nekde existuje.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 31. davidb11 :

  dispe:
  To jde udělat na menším městě. My se o něco takové snažíme ve Vratimově.
  Ale Ostrava je statutární město a tam to jsou pouze partaje, nebo mnoho peněz, jak se dostat do zastupitelstva.
  Bohužel…

  Thumb up 2 Thumb down 1
 32. Jp :

  Xavier: Pro me „Hylak“ (podle stylu psani a nazoru na jine lidi) ztelesňuje osobu, která vám pravdepodobne na vetsinu veci ve meste řekne „na Ostravu dobre“. Svym povysenym stylem jenom ukazuje, ze vubec nic z toho, co se tady probira nechape a diskutovat asi taky nechce. Jestli svet, ve kterem zije Hylak vypada tak, ze deti si maji hrat za ploty, parky jsou na co nejrychlejsi pruchod z mista a do mista b, vlastni omezenost se vydava za cnost a kazdy s jinym nazorem je elitarsky nepritel (pokud mozno „nedelnickeho“ puvodu), ktery nechape tu „pravdu“ (tj. To staci, to je dobre), tak jsem rad, ze muj svet je trochu jiny.

  Thumb up 9 Thumb down 3
 33. Martin [msstavby.cz] :

  kdojekdo: Chceš ekonomická fakta? Obvod mezi lety 2006-2010. když nebyl pod vedením Ostravaka, dokázal financovat efektivněji a o mnohém více estetičtější projekty. Výmluva na vlastní rozpočet je velmi chabá. Je zde mnoho grantů a možnost spolufinancování s magistrátem. Když jsou teď ještě takoví kámoši že.

  Pro přehled významné investice za roky 2006-2010:
  Rekonstrukce sochy Svatého Floriana na Masarykově náměstí
  Rekonstrukce Minikina
  Rekonstrukce MM centra
  Rekonstrukce Puchmajerovy ulice
  Kaple Sv. Alžběty Husův Sad
  Rekonstrukce Vodní svět Sareza
  Dětský Ráj Komenského sady
  Rekonstrukce Zborovské ulice
  Rekonstrukce ulice 30. dubna + okolí
  Rekonstrukce ulice Na Desátém
  ZŠ a MŠ Odstrčilova
  Rekonstrukce ulice Vítězná
  Estetizace Hlavního nádraží + Židovský památník ( spolúčast MMO )
  Regenerace Sídliště Varenská
  Zahájení regenerace sídliště Šalamouna
  Dům s pečovatelskou službou Gajdošova
  Rekonstrukce ZŠ Generála Píky
  Rekonstrukce Indiánské městečko Fifejdy

  To je výčet hlavních investičních akcí, ne zrovna nejlevnější, v obvodu za 4 roky. A co za dvě volební období předvedl Ostravak? Vláček? Parkoviště pro zaměstnance radnice. Parkovací karty? Jen výsměch a degradace centra.

  hylak: Dobrý den, můj názor vychází z pravidelného čtení a navštěvování zahraničních webů zaměřené na architekturu, urbanismus a veřejný prostor. Z odborných publikací. Přednášek. Diskuzí s lidmi z oboru apod. Tak snad stačí toto podání. Naší výhodou je, že jsme apolitičtí a žádná strana se spektrem barvy loga od bílé po černou si nás neplatí.

  Asi bylo vhodné za příklad uvést nedaleký Husův Sad. Má chyba. Husův Sad je frekventovanější než park Čs. letců. Dlažba je zde aspoň vyskládána do ornamentů. Nachází se zde také dětské hřiště. Umělecké instalace. V článku není uvedeno, že má být na rekonstrukci použita žulová kostka. Dále jsou v články napsány prvky pro aktivní a pasivní relaxaci. Co třeba takový kamenný stolek na šachy?

  Thumb up 10 Thumb down 2
 34. otmar :

  Poprvé jsme zde zamířil a mám pocit, že zástupce ms stavby není toliko odborník jako opozičník stávajícího vedení radnice. Poslední výčet úspěchů z období 2006 -2010 toho jasným důkazem. Jen mi úplně nesedí ty úspěchy. Na nádraží jezdím pravidelně a pokud mě paměť neklame, realizovalo se až v roce 2013. To stejné i Komenského Sad. Rekonstrukci Sídliště Fifejdy, to je asi myšleno Fifejdy III, což je malinky kousek, oproti Fifejdám II., které se realizují nyní. Celkově mám pocit, že již rozumím, co chtěla skupina No Name říci úslovím „a kritik nikdy nenapíše pieseň“. No nic mějte se pěkně. Kdo chce psa bít, hůl si vždy najde, že….

  Thumb up 3 Thumb down 18
 35. Rýša :

  hylak: Jejda, díky! Musím říct manželce, že i já jsem byl ještě přiřazen ke studentíku a dokonce ženou. Nebude tomu sice věřit, ale mne to potě:-)šilo.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 36. Martin [msstavby.cz] :

  otmar: Revitalizace prostoru před hlavním nádražím započala dříve. Samotný Židovský pomník byl v roce 2008 soutěžen. V roce 2009 vznikl projekt a následně byl realizován. Více zde http://archiweb.cz/buildings.php?&action=show&id=2518

  O Komenského sadech nepíši. Zmiňuji Dětský ráj v Komenského sadech. Také píši sídliště Varenská. Jedná se o část mezi ulici Verenskou a pivovarem. Území bylo řešeno architektem. Následovně se mělo pokračovat směr sídliště Fifejdy. Asi by také bylo dobré připomenout domluvenou spolupráci mezi obvodem a RPG. RPG revitalizovalo domy a obvod ulice a okolí. Jak je patrné kolem ulice Ostrčilové. Mělo se pokračovat až k Sokolské třídě, včetně třídy samotné. Bohužel po volbách byla spolupráce přerušena.

  Hůl si nehledáme. Ale udělat park ze zámkové dlažby je vrchol. Chceme jen žít v hezkém městě.

  Navíc. Proč se IP adresa, odkud byl komentář odeslán shoduje s IP adresou mluvčí magistrátu Andreou Vojkovskou, která komentovala článek Zateplení objektu Nové radnice. I tento příspěvek byl tedy odeslán z budovy magistrátu.

  Thumb up 10 Thumb down 1
 37. dolil :

  mě baví, jak otmar a hylak klamou tím, že se prezentují jakožto žena a poté jako muž. Magistrát Ostravy už není schopen ani překvapení…

  Thumb up 3 Thumb down 1
 38. Michal :

  A znovu. Příspěvky od „otmar“ a „hylak“ by měly být v komentářích jasně označeny, že byly odeslány z IP adresy magistrátu, když už teda to jejich svinstvo tady trpíte.

  Thumb up 6 Thumb down 2
 39. Xavier :

  martin [msstavby.cz]: Martině, to je skvělá věc! Podle mě je to jasný znak dvou věcí. Za prvé, že tato činnost vašeho webu začíná působit (už se tam třepou :-D). Za druhé, že naprosto jasně prokazují svou hloupost tím, že to píšou z jedné IP adresy :-D
  Nu, nezbývá vám (a samozřejmě i nám) doufat, že nevytáhnou něco ostřejšího. I v ČR jsou známé případy, kdy se jistí ubožáci snažili vypořádat s kritikou jinými, než jen verbálními a konstruktivními činy. Snad tu pakáž už příště nikdo volit nebude…

  Thumb up 13 Thumb down 1
 40. Eli :

  Xavier: Bojím se, že zase budou. Stačí pár líbivých hesel a slibu a voliči budou jako ti, kteří se nechali uplatit koblihou a řečmi – vsici kradnu a ja s nima zatocim.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 41. skelet :

  „Když se před časem zjevila webová stránka založená mladými studenty se zájmem o architekturu a veřejný prostor, kriticky mapující stavební realizace veřejného i soukromého sektoru v Ostravě a okolí, která se nebála rebelským pohledem tepat nejenom stavby v konfrontaci s jejich pohledem, ale i třeba úředníckého šimla, který je mnohdy silnější, než právě zvolená samospráva, brali jsme to jako správný punk a vítali to.
  Bohužel, dnes je již zcela evidentní, že stránka je tendenční, nekorektní hlásnou troubou dlouhá léta v Moravské Ostravě a Přívozu a městě vládnoucí ODS.
  Je úsměvné, jak se chlapci snaží hrát si na investigativce a nalézače tajemných fakt. Čerpají přitom, konkrétně u Moravské Ostravy a Přívozu, na kterou se specializují , z běžně dostupných informací a ty účelně ohýbají a bulvarizují.
  Je podstatné dodat, že takto činí jenom díky transparentnosti, kterou jsme po ukončení vlády jejich kolegy a bývalého starosty Moravské Ostravy a Přívozu Svozila a jeho ODS nastolili. Informace jsou díky tomu, že současné vedení Moravské Ostravy a Přívozu jako jediné ve městě soutěží otevřeně i zakázky malého rozsahu, veřejné pro všechny.
  A tak je například „investigativně“ kritizována rekonstrukce Parku letců . Na stránkách je použit veřejně dostupný podklad pro veřejnou zakázku ( za ODS a Svozila zcela nemyslitelné ). Zcela účelově pak není brán ohled na to, že v tomto dokumentu pro veřejnou zakázku musí být uveden v případě mobiliáře ( konkrétně odpadkového koše )nespecikovaný příklad o kterém v konečném důsledku rozhodne zadavatel. Nebere se zde ve zřetel ani všeobecně známá informace ,i na tomto profilu prezentováná, že ve spolupráci s městem bude v centru vyměněn starý mobiliář za nový a bude se týkat i tohoto parku. Výsadby letniček a extenzivních záhonů nejsou v projektu logicky uvedeny z důvodu toho, že budou řešeny vlastními Technickými službami.
  Povzdech nad nedostatkem dalšího mobiliáře, např. dětských prvků je vzhledem k rozměru prostoru, normovým požadavkům a přítomnosti nedávno vybudovaného hřiště ve vzdálenosti cca 50 m opět divný.

  Nicméně to co nás iniciovalo k napsání tohoto zbytečně dlouhého článku, je v diskuzi prezentovaná oslava majitele zmiňovaného webu, investičních akcí z let 2006- 2010 realizovaných starostou Svozilem ( ODS, dnes státem placený poradce “ nezávislého“ senátora Nytry ), a v té době vedoucím oddělení investic Hudcem ( dnes aktivista v řadách hnutí ANO) .
  A to již není úsměvné. Nejenom, že jde o informace z části lživé, určitě však všechny stojí za konkrétní rozbor.
  Stačí připomenout v tomto seznamu zmiňovanou kapličku v Husově sadu jejíž rekonstrukce vyžadující několik oprav by vydala za vybudování několika kaplí nových. A co třeba dvacetimilionová oprava krčku u školy Ostrčilovy, který musel být pro katastrofální realizaci námi přebudován.
  Co si pak myslet o v “ oslavovaných časech „realizované rekonstrukci 30. dubna. Tento bulvár totiž úzce navazuje na nynější rekonstrukci Parku letců .Napojení nyní kritizované betonové dlažby je zcela překvapivě na ,v minulosti realizovanou, „betonovou “ dlažbu !

  Parku letců chceme navrátit ve spolupráci s městem jeho původní génius loci, ne zde budovat hřišťátko, chceme mu vrátit letadlo, které bylo za vlády ODS, ostatně jako mnohé, zašantročeno.“

  zdroj: facebook Ostravak

  Thumb up 2 Thumb down 1
 42. Hynek [msstavby.cz] :

  skelet: :) jak se do lesa vola, tak se z lesa ozyva. me prekvapuje, ze takto aktivneji nekomunikujou uz davno a casteji. co si pamatuju magazin ostravak, ktery kdysi vychazel, tak to bylo uplne to same, co tady ted dela martin, ne jen zaostreno na stavby. „spravny punk“ si ale s dovolenim strany nevybira.

  jinak za sebe k tomu jen napisu, ze jsem si nevsim, ze se nekdo „snaží hrát si na investigativce a nalézače tajemných fakt“, to je totiz naopak! na bezne dostupnych informacich je web postaven odjakziva a odjakziva jsme se setkavali s uzasem a neustalymi dotazy, odkud ty informace berem – a to i ze strany samospravy. takze to je trosku o potrefene huse..

  kazdopad pocitam, ze martin to bude brat jako dobrou reklamu. ale dobre jim tak, misto toho, aby si to s tim vyrikali naprimo tady, anebo na nektere z verejnych diskuzi, kterych je relativne dost, tak to hodi na facebook. :)

  Thumb up 9 Thumb down 1
 43. thvari :

  skelet: Zvláštní, jak Ostravak není schopen argumentovat bez kopy osobních invektiv, konspiračních teorií, nekonkrétního shazování, obviňování a zesměšňování.

  Mi se pak ten jejich argument nechce ani brát vážně, když je to zabalené do tak nestravitelného balastu urážek.

  Thumb up 7 Thumb down 1
 44. Danek :

  skelet: Za mě by se mělo upustit od od těchto žabomyších válek. Nejsmě v situaci, kdy bychom měli odrazovat investory od staveb, naopak bychom je měli lákat. Vyjadřovaní přes facebook s utočením na bývalé vedení, to utočí na součastné. Copak ti politici nechápou, že tady jde o lidi..U Ostravy je problém, že je to velkoměsto a nemá takovou prestige jako Praha nebo Brno.Také tomu přízpivá samozřejmě brzdení rozvoje ze strany MO.Nemůžou se Semerák,Macura,Svozil,Vondrák a třeba pár lidí co tady píšou zavřít do mistnosti a pohovořit si jako chlapi.???Aby tady tahali lidi za jeden provaz, ne si házeli klacky pod nohy.

  Thumb up 7 Thumb down 1
 45. skelet :

  celkem mě pobavila věta o zašantročeném letadle. Vzhledem k tomu, že ona Avia B-33 (licenční Il-10) je ve Francii uváděn do letuschopného stavu, tak je tato výtka směšná. Všichni milovníci letectví musí tomu zašantročení fandit

  Thumb up 2 Thumb down 0
 46. Eli :

  Danek: Souhlas. Politici by meli byt pro lidi, bohužel to je realita celé CR, že se strany žerou do mozku kostí? Neschopnost nebo neprofesionalitu svaluji na předchozí vedení atd. To současně vedení opravdu nechce přiznat, že se tady nepostavila za jeho kralovani jediná významná budova, že se nezastavila jediná hnusná proluka v centru? Vidíme to všichni, jen oni ne. A vytahují nechvalne věci na předešlé vedení města – jako aggu. Ten při každé příležitosti musí vlepit prostor před katedralou, ale že se tady tehdy stavěly stavby, které by současně vedení nepovolilo, to už nevidí.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 47. Danek :

  Eli:Politici by si měli uvědomit, že voličům je jedno(na obce,kraje) jestli tam sedí Petr nebo Pavel…důležité je práce , kterou odvedli.Já byl taky fér, že I když mi blokace ze strany Slezké nemovitosti brutálně vadí,p.Semeráka jsem chválil jako naměstka pro dopravu..p.Macura je můj kůn, a chvalím jej , že se tady spousta věcí pohla dopředu , ale kritiziji jej za investory(což byla jeho priorita)….nevím totiž o žádném investorovi, který by přišel.Přitom vše začlo tak slibně jednalo se s velvyslanci(tak bych postupoval i já)pak se objevili články o několika investorech s vyšší přidanou hodnotou na Mošnově(obor letectví)..bohužel již rok uběhl, a neví se nic.Pak se jednalo o zřízení ČESKO-ČINSKÉHO techn.parku(byli se s hejmanem i podívat v Číně)..taky není žádné info.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 48. Xavier :

  thvari: A divíš se? Schopnost argumentace je něco, co dokáže zapůsobit tak na 15% potenciálních voličů. To jsou ti nadprůměrně inteligentní, o nichž Ostravak ví, že je stejně nikdy volit nebudou. Vzhledem k ostatním voličům jsou pak mnohem lepší zbraní prostředky, které jmenuješ. Obviňování, zesměšňování, konspirační teorie atp. A to včetně rétoriky (ta působí na všechny, jak ukázali již mnozí „vůdci“). Vždyť to jde vidět v rámci celé politické situace ČR. ČSSD, Babiš atd. Na té vyšší úrovni se sice ta argumentace občas objevuje také (hlavně kvůli médiím, které se jim věnují více), ale když nastoupí otázka voleb, je to prašť jako uhoď. A politické strany s rozumnými politickými názory mizí v propadlišti dějin…

  Thumb up 5 Thumb down 0
 49. hylak :

  Martin: Jaj…tak takhle nějak jsem to původně myslela, když jsem psala o příspěvcích místní komunity…a nechce se mi věřit, Martine, že si vážně myslíte, že tvoříte apolitický, netendenční web.

  Protože pokud si to myslíte, mohlo by to znamenat, že vám ten web už někdo dávno ukradl…třeba právě tito vaši roztleskávači na diskusich…takoví, co nad vším, co ve městě udělá právě vládnoucí garnitura (ať je to kterákoliv, protože podstatné se je vyzvracet se zde, když doma asi nemohou), zvrací své fůůj a znegují i to, že město vypíše 5 mil grant (pro mne nepochopitelně, protože je to právě pro něco, co v zahraničí obdivuji nejvíc – zapojení veřejnosti do zvelebení si svého koousku města)…a pak takoví „Dankové“, co se tváří jako úžasně apolitičtí sluníčkáři, a přitom se jejich příspěvky hemží jmény lokálních politiků nejvíce ze všech (Kdepak ten se nám tady vzal??? Zrodil se nám z krajských voleb a dělá si tu místečko mezi váma, protože si myslí, že vás může myšlenkově pást, až přijde jeho čas? Zní to dost blbě průhledně, že?) Vážně to nejsou přeaktivní pracovití členové místních partajních štábů?

  Tendenční, a to mě mrzí, mi připadá i to, že v diskusích necháváte bujet domněnky a blbosti, protože se vám hodí do krámu, protože vÍte, že případně můžete odpovědět…ale to jsem já nepsal…a to obvykle administrátor diskuse nedělá, pokud není tendenční…teď právě narážím na IP adresu, ale není to jen tento případ…a kolik IP adres či přezdívek přispěvatelů je vlastně vašich na diskusi?

  A teď jedna na tělo, pokud se k tomu postavíte úpřimně – kolik místních partajně angažovaných politiků z ODS si vám v Ostravě dovolí tykat? A proč?

  Jasně, nemám tady mezi vámi co dělat, jen jsem měla opravdu potřebu napsat vám, že mi je líto, jako vašemu čtenáři od počátku tvorby webu, že mi připadá, že jeho potenciál pomalu prokaučováváte…jestli ve 2010 stačilo hodit na jednu stránku sčot akcí, a samo o sobě to bylo přínosné, tak to má ten příspěvek od Skelet pravdu, dnes už to dělá radnice sama, když to tady jen zkopčíte a odsoudíte, protože všechno co udělá radnice je přece špatně, tak je to na dnešní dobu opravdu hrozně málo. To nakonec nemusím jít tady, pokud z toho nechci dělat politiku a mohu to napsat na oficiální stránky města, že. A tak, jak jste si jistě tvrdě vybudovával svůj image tvůrce inteligentního webu a případného partnera pro diskusi jakékoliv fundované druhé straně, můžete si pokazit i ten, což je škoda, i pokud byste se třeba rozhodl živit jen tímto webem…

  K výčtu investičních akcí – nevím, kolik jich bylo započato za Svozila, kolik teď, a nechci se pouštět do takových handrkovanic, ale pamatuji si, že do konce roku si tady v Ostravě nikdo nepřipouštěl, že může přijít krize i k nám a investovalo se do všeho a investovali všichni.

  A za druhé se mi okamžitě vybaví již zmiňovaný prostor před katedrálou a v neposlední řadě rozprodaný obecní bytový fond za malé nic, co se pak ve výstavbě ani neprojevilo.

  A konečne k parčíku – protože to vážně není park, ale parčík, který je denně obkružován tisíci auty a procházen tisíci lidmi kteří spěchají, opravdu právě tam mi ta zámková dlažba nevadí. Myslím, že Vaše druhé přirovnání k Husovu sadu sedí mnohem lépe, souhlasím…akorát je mnohem menší…a nechybí mi v něm žádné dětské prvky… Já bych tam své děti nikdy nenechala hrát třeba na houpačce, nebo s balónem, a přitom si četla na lavičce, tak jak jsem to dělala kousek v Komeňáku (oploceném, pro klid matky duše, to právě aby si mohla aspoň číst), provoz kolem dokola celého parčíku je úplně šílený…jo, kdyby tam můj teenager seděl u šachového stolku, to si dovedu představit…tak jako si dovedu představit obecně více vodních prvků rozházených po městě a u toho kamené stolečky a židličky jen tak, na to, přinést si tam nějaké vínko a posedět a koukat na barvy a zvuky fontán, jak jsem si to užila v Brně, ať nejdu daleko…

  Je to hrozně dlouhé, vím, ale jenom proto, abych se už nemusela diskuse účastnit. Ale pro všechny ty hochy, kteří se teď vrhnou na příspěvky, aby mě mohli rozcupovat za můj vlastní, zde nepohodlný názor – jistě si vaše příspěvky přečtu, ba si nad nimi i popláču, protože mi otevřou oči, co já vlastně jsem zač!!! :)

  Thumb up 5 Thumb down 13
 50. dolil :

  Současné vedení není schopné vést ostravu k lepším zítřkům. Je to žalostný pohled, který musím den co den trpět, na mé milé město.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 51. sime :

  boze ten odpadkovy kos, to si nekdo v roce 2017 dela srandu?! nad zamkovkou placu, kudy po nadrazni chodim..
  a uz jen drobna poznamka, vsecko uz bylo receno vyse – v tom parku nechteji hristatko, ale pomnik s letadlem – v tom puvodnim letadle jsem jako decka sedela nekolikrat, takze ja bych byla nejvdecnejsi (studentik uz fakt nejsem, ale matka syna ano) za hriste s leteckou tematikou, to by mohla byt hezky provazana minulost – budoucnost.. DIKY

  Thumb up 5 Thumb down 0
 52. Xavier :

  hylak: Nechápu ty vaše myšlenkové pochody. Být kritický, ať už v jakémkoli smyslu, znamená nebýt apolitický a netendenční? Nebo si tam na radnici opravdu myslíte, že občan by měl jít pouze k volbám a poté jen držet hubu a krok? Ano, myslím si, že v Ostravě to byla dlouhou dobu ústřední zvyklost. Proto tohle město vypadá tak, jak vypadá. Tak nějak jsem ale doufal, že se to změnilo. Ano, změnilo… ale se současným vedením to šlo zase vše do s…..
  Vaše úvahy jsou mnohdy naprosto nesmyslné. Např. na jednu stranu se ze všech sil snažíte prokázat nevhodnost účelového zaměření daného parčíku pro dětské vyžití, na druhou stranu budete nepochybně bránit tento projekt (http://www.msstavby.cz/vizualizace-uprav-brehu-ostravice-22-02-2017/), kde se s dětmi také počítá, ačkoli je dané místo obklopeno ještě vytíženějšími komunikacemi.
  A já si vždycky myslel, že Hylak je určen na zlepšení trávení (https://www.lekarna.cz/hylak-forte-1x100ml-roztok/). Začínám měnit názor!

  Thumb up 10 Thumb down 0
 53. Ac :

  hylak: Problém není v počtu investičních akcích města, ale spíše do očí bijící snaha znemožnit, jakékoliv aktivity soukromých investorů (ale to snad vidí každý). Těch případů tady už bylo zmíněno dostatek. Takže pořád zůstává nezodpovězená otázka proč?

  Thumb up 7 Thumb down 0
 54. Hynek [msstavby.cz] :

  hylak: vzhledem k tomu, ze posloupnost je takova, ze nejdriv vychazi clanek a pak na nej reaguji „roztleskavaci“, tak tezko se da rict, ze tady neco nekdo ukradl..

  a ze se stejni lide zapojuji i do diskuzi mimo nas web, je prirozene, nevim, jestli je fer pro vsechny strany, je oznacovat za „nase“… stejne tak mne osobne je uplne jedno, jestli je nekdo „přeaktivní pracovity člen místních partajních štábů“.. protoze internet si nevybira! a proto tady muzete psat to, co pisete. ze se sama oznacite za nekoho, co tu nema co delat, je s dovolenim vas problem, ne nas. ;)

  a jinak se na mne nezlobte, ale zkuste si cvicne treba tyden sledovat stavby tak, jak „už to dělá radnice sama“ a uvidime, jak s tim budete spokojena. :) toto je porad dokolecka. kdyby neco bylo delano dobre, nema nikdo potrebu delat podruhe to same. neboli, kdyz to vezmu na svem prikladu, nebyt kdysi laxnosti „redakce“ ostrava.unas.cz, kde me iritovalo, ze se diskuze hemzi informacemi, ktere ale dlouhodobe nejsou dal zpracovavany a mizi v historii, tak Martina neoslovim a kdo vi, co by z Martinova webu bylo..

  a nakonec: tvrdit, ze web funguje nekriticky tak, ze cokoliv dela mesto, je automaticky spatne, je velice jednoduche. ale ja myslim, ze kazdy jeden ctenar ma svou hlavu, zvlaste dnes v dobe facebooku jsou lidi zvykli nesouhlasit a polemizovat. pokud by web jel timto stylem a i vylozene povedene veci by kritizoval nesmyslnymi argumenty bez nejakeho nastineni kontextu, tak myslim, ze by to bylo velmi rychle prokouknuto a uz davno by ztratil veskery kredit. naopak si myslim, ze se v tomto Martin velice zlepsuje a tento clanek je toho dukazem. Je to pekne predlozeno, doplneno o pozitivni(aha! – odkud se tady vzaly, kdyz je vlastne vse spatne?) priklady toho, jak si mysli, ze by to bylo spravne.

  to chce mozna nehledat jednoduche odpovedi typu „je to hlasna trouba strany XY“, nebo „cokoliv udela mesto, tak odsoudi“. svet neni cernobily. ani zde ne!

  Thumb up 14 Thumb down 0
 55. aggu :

  Hylak a další snaživci, kterých nepochybně přibyde, zjevně nepochopila rozdíl mezi blogem a diskuzí pod články blogu. Nechápe ani význam blogu jako takového.
  Pokud se tenhle blog zajímá o ostravské stavby, logicky v to musí zahrnout i informaci o „investorovi“. No a kdopak to v Ostravě nejčastěji asi je? A jak se tenhle investor dlouhodobě chová? Jestli hylak nebo FB Ostravak cítí chybu v komunikaci, je nepochybně na jejich straně.
  Označit msstavby jako kryptoagenta ODS, když tu „diskutuje“ akorát Svozil (pravděpodobně), a kterého tu stejně každý ignoruje, protože každý ví co „dokázal“, to už chce kuráž. Prostě svět viděný přes stranické sklo.
  Ostravak/ČSSD/ODS First. Ostrava Second.

  Thumb up 11 Thumb down 2
 56. talage :

  hylak: Už Vám ve slovníku chybí jen že se to tu hemží imperialisty a přisluhovači. Podle mě tento blog a diskuze pod jednotlivými články nečtete, jinak byste nemohla tvrdit, že je pod nějakým politickým vlivem. A i kdyby byl, Vám je po tom prd. Je to soukromá aktivita a Vy si můžete na pár kliknutí založit blog svůj, kde budete zveřejňovat Vaše názory.

  Prostě pokud politická reprezentace dělá něco špatně, tak má každý právo toto kritizovat. Zatím naštestí bez postihu opravdu můžeme. Nicméně Vám se asi stýská po časech kdy strana rozhodovala o tom co je správné, hezké a vkusné.

  Parčík neparčík, mě obecně vadí, že zadavatelé s k realizacím nezvou opravdové odborníky tak, aby se veřejný prostor někam posunul. Místoto toho o těchto věcech rozhodují úředníci v zaprděných kanclech, kterí si myslí že mají patent na rozum a plebs má držet hubu a krok.

  Řekl bych, že většině jde o to ať to v Ostravě nějak vypadá a funguje. Politické haštěření si nechte na schůze a porady.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 57. x.mk :

  Ja bych vas, panove, chtela videt projit se po centru/Vitkovicich v botach na podpatku, mozna by to trosku zmenilo vas nazor na neestetickou zamkovou dlazbu.. A nebo ze by to byla podpora konzumni spolecnosti? Znicene boty? Nevadi, koupi nove..

  Thumb up 6 Thumb down 7
 58. SpinJ :

  x.mk: Promiňte, to je argument jak noha … tak všechno vylijeme betonem a bude to fajn. Je to samozřejmě asi pro ženy nepříjemné, ale chcete říct, že třeba v Praze nebo v jiných městech (které nemají jen zámkovku) nikdo na podpatku nechodí? Já např. v Praze potkávám daleko více žen na podpatcích než zde a nevšiml jsem si, že by každá druhá měla vymklý kotník, nebo by co 10 metrů upadla …
  Ad zbytek: aby neměli na radnici pocit, že jsme jen opoziční zaprodanci, je přece úplně jednoduché se někde sejít – třeba v některém z nově otevřených podniků v Ostravě … může přijít i hylak (nebo možná paní Bernfeldová) a můžeme mít věcnou diskuzi v místě

  Thumb up 8 Thumb down 2
 59. Hynek [msstavby.cz] :

  x.mk: ne, nechtela :D vazne.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 60. Jp :

  x.mk: Hele, byla jste nekdy v jinem meste ? Uz jsem to tady psal, jsou tisice druhu dlazby, maji ruzne barvy, materialy, povrchy, zivotnost, daji se skladat do milionu vzoru – vy napisete, ze to musi byt bud zamkovka nebo pro vas nepratelske „kocici hlavy“. Desive pro kolik lidi je vrchol estetiky zamkovka a Rakosnickovo hriste. Proc tady porad nekdo musi argumentovat v tom silenem stylu „to staci, hlavne, ze to je nove“ ? To je regulerne na hlavu. Uz vam to tady kluci serviruji na stribrnem podnose a porad ani ťuk. Porad stejne blaboly – v kostce, kdo ma rozhled a chtel by neco vic, tak je zrejme rozvracec toho nase ceskeho maleho snazeni.

  Thumb up 7 Thumb down 3
 61. x.mk :

  Ja ale netvrdim, ze to nejde jinak, jen poukazuji na to, ze po nerovne kostkove dlazbe se spatne chodi a nici se tim boty, jak na zacatku jeden z diskutujicich zminoval. V Praze je urcite spousta zen, ktere se prezouvaji, aby se jim lepe slo a boty to prezily. Jeden priklad za vsechny: zkuste se nekdy u nove kancelarske budovy na Karoline podivat, jak lidi chodi – schvalne,kolik jich projde po uzkem pruhu rovne dlazby, ktera je mezi kostkami?

  Thumb up 6 Thumb down 2
 62. skelet :

  ten dotyčný jsem byl já :)
  vzpomněl jsem si na okamžik, kdy můj dámský doprovod začal judrat v Krakově, když jsme narazili na „kočičí hlavy“. Druhý den si za „hudrání“ raději vzala sportovní boty.
  Ale to jsou detaily, které prostě chlapa nenapadnou, protože se s tím nesetkává. Takže psát „Doufám, že jednou ty kancelářské elitářské štěkny na podpatcích nazují také tenisky“ je těžce mimo mísu. Málokterá žena se nechce ukázat na „štoklích“, no ta bene v centru města, kde to žije (teda má žít) ;)

  Thumb up 3 Thumb down 1
 63. Xavier :

  skelet: Ale to bylo absolutně „ad absurdum“, stejně jako ta obrácená argumentace hylaka forte ;-)

  Thumb up 0 Thumb down 3
 64. dolil :

  https://moravskoslezsky.denik.cz/zpravy_region/promena-ostravskeho-parku-cs-letcu-zacala20180409.html

  Thumb up 0 Thumb down 0
 65. aggu :

  „Letadlo jsme nenašli.“
  Ostravak, duben 2018.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 66. aggu :

  Trochu mě překvapila ta informace o plánovaném památníku. Protože jsem zatím nikde neslyšel, natož četl, že by se něco tak bezesporu významného na bezesporu významném místě plánovalo, soutěžilo, diskutovalo,… A má to být všechno hotové už za pár týdnů.
  Takže, bude to zase nějaká perla od Ave Artu? Nebo ne? Nebo co? ;)

  Thumb up 3 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.