Park Cihelní

Na ulici Cihlení v centru Ostravy proběhla rekonstrukce bytového domu, který nyní nese název Park Cihelní. Celkově bylo rekonstruováno 30 bytů.

To by však neměla být jediná stavební činnost v oblasti. Na webových stránkách společnosti Omikron Group a.s můžete najít informace o projektu „Park Cihelní“, jehož náplní je rekonstrukce zbylých bytových domů do poměrně velmi vkusné podoby. Více k projektu ZDE.

zdroj: sreality.cz

Související články


Komentáře

 1. zerdě :

  zajímavé, jak se najednou opravují roky zanedbané lokality, jako by to snad byl záměr, uděláme z toho odpudivé místo, v okolí klesnou ceny, za hubičku se to koupí a kompletně opraví a je z toho najednou místo k životu

  Thumb up 8 Thumb down 4
 2. vojta :

  No super, tohle místo potřebovalo rekonstrukci jako sůl, a i kdyby měly být všechny ty baráky rekonstruovány na bílo, tak vlastně proč ne…

  Thumb up 9 Thumb down 0
 3. Tomáš Ostrava :

  Moc nejásejte, ještě nevíte pro koho se to rekonstruuje a kdo tam bude bydlet…

  Thumb up 3 Thumb down 14
 4. aldik :

  Tomáš Ostrava: tak žádný rozumný investor nevloží do něčeho své peníze a následně tam nastěhuje nepřizpůsobivé (bez ohledu na barvu pleti) žijící z dávek ;) Jinak ted koukám na Sreality, byty pěkné, ale nic pro obyčejného pracujícího.. nájmy celkem vysoké, evidentně cílí na manažery, ajťáky .., ne na dělníka v zoně, nebo prodavačku.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 5. aldik :

  Dobře, oprava.. teď čtu že byt je plně vybaven, to už ta cena není vysoká ;)

  Thumb up 4 Thumb down 0
 6. Johnny :

  Problém té lokality je, že je ze všech stran oddělena bariérami – dopravními tahy. Od Fifejd je tam alespoň podchod, ale aby se podařilo opravit všechny ty krásné a architektonicky hodnotné stavby tam (tj. aby se někomu vyplatilo to dělat), bylo by dobré tu lokalitu více napojit na město – mně osobně by se moc líbila např. velkorysá lávka pro pěší a cyklisty (auta se tam dostanou snadno ze všech stran) z ul. Tomkova na konec ul. Poděbradova (kousek od ul. Maroldova). Tím by se i lidem z Fifejd vyplatilo chodit tudy na Sad B. Němcové a do Přívozu a nemuseli by to objíždět dokola přes půl města…

  Thumb up 12 Thumb down 0
 7. Tom :

  Místo je ti příšerné, dopravní infrastruktura to tam úplně odřízla, nejsem odborník na dopravní stavby, ale říkám si ,jestli to nešlo jinak. Neumím si představit, že bych tam bydlel.

  Thumb up 6 Thumb down 2
 8. Brzda :

  Ul. Cihelní (stará) tak frekventovaná není, až bude realizována prodloužená Porážková, bude to ještě lepší. Horší to je s hlukem od nové Cihelní a od kolejí, tam by to asi chtělo pořádné PHS. Lávka pro pěší je u ul. Bieblova, na druhé straně je podjezd, takže s další lávkou bych to moc reálně neviděl….

  Thumb up 1 Thumb down 1
 9. Crazym :

  Ty názvy typu „park“ mě baví :-) Takže obehnali to svoje betonovým plotem a vybudovali vlastně luxusní ghetto v ghettu, jen lokalita zůstala :-) Město by se tam mělo konečně postarat o propojení Tomkovy ulice, příprava je tam roky https://mapy.cz/s/macebujaco třeba by to pomohlo. Každopádně je to posun, tam ta lokalita je jeden z vředů Ostravy ale vybudovat něco rozumného mezi kolejemi a dálničním přivaděčem je holt těžké. Ale když šlo dát do kupy tu druhou stranu dálničního přivaděče a dnes je tam luxusní hotel a komerční budovy, tak proč ne. O kus vedle okolí Jílové bude o hodně těžší dát dohromady, třeba tohle tam https://mapy.cz/s/kaduhadose je až neuvěřitelné, když se tam člověk ocitne, má pocit, že je někde v třetím světě :-)

  Thumb up 12 Thumb down 2
 10. Graylag :

  Johnny: Most Tomkova – Maroldova (Poděbradova bude ústit do Porážkové) je už delší dobu v územním plánu, jen přesvědčit město, aby jej zrealizovalo. Dokud se ale oblast kolem Tomkovy a Cihelní dostatečně nezmátoří, nemá město důvod, což z toho dělá trochu problém slepice a vejce

  Thumb up 4 Thumb down 0
 11. rom :

  Crazym:

  přesně tak, jak jsem tam odbočil na kole, tak jsem těch pár set metrů nechápal )))

  Thumb up 3 Thumb down 0
 12. thvari :

  Johnny: ideálně ano, ale pokud správně chápu přemýšlení řekněme podstatné části lidí, tak ty nějaké pěší propojení s centrem nezajímá. zajímá je, jestli přímo před svým domem zaparkujou a jestli pak pohodlně dojedou svým vozidlem do práce. a v tom je to dobrá lokalita. nějaké odříznutí od sídliště Fifejdy nebo centra nebude nikdo řešit. stejně jako když si stavíte dům v libovolné vesnici za Ostravou, tak jste taky odříznutí od všech služeb, ale prostě si za něma dojedete autem.

  pozvednutí lokality. která byla takto zanedbaná a která je zároveň tak příhodně blízko centra, už je pak jen příjemný bonus. snad takových projektů bude přibývat, rozhodně to není poslední místo, kde chceme, aby to vypadalo líp.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 13. Tomáš :

  Prosím vás nutné potrebuju být 739077042 prosim volejte mě děkuji

  Thumb up 2 Thumb down 2
 14. kletzky :

  Dneska jsem jel kolem a zdálo se mi, že se něco děje s domy za průjezdem. Jsou tam nějaké nové vyzdívky kolem oken.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 15. Martin [msstavby.cz] :

  kletzky: Ano. V těch dalších domech také začala rekonstrukce.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 16. thvari :

  Ten cihlový vzhled je super, ale když vidím to současné i plánované oplocení, tak se mi chce jízlivě dodat, že už jim chybí jen ostnatý drát a střílny.

  Thumb up 0 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.