OVASTORY #68 dotřetice Dubina

Bude celkově třetí pokus o vybudování vjezdu na dopravní „termrinál“ Dubina již úspěšný?

Na následujících fotografiích můžete vidět již třetí pokus o vybudování vjezdu na dopravní terminál. Při první realizaci v roce 2015 byl vjezd tak malý, že zde měla většina autobusů problém vjet. Oproti projektu se vjezd z ulice Horní rozšiřoval již jednou v roce 2016. Což se ukázalo opět jako nedostatečné. V roce 2018 proběhlo již druhé rozšíření (celkově tedy třetí stavební realizace). Současně můžete vidět neutěšený stav jedné z bran Ostravy.

Povšimněte si také vzrostlé trávy plevelu. I když se nás facebookový profil Fajnova snažil v roce 2017 ujistit, že na vzrostlou trávu stačí upozornit. Doteď se nikdo pravidelně nenaučil trávu sekat.

Související články


Komentáře

 1. Rado :

  Ostrava si na 3. největší město v ČR jen hraje a nazývat Dubinu jako jednu z bran do města je silné kafe. Nic tragičtějšího snad nemohlo vzniknout. Dokud se Ostrava bude takto babrat, nikdy nepostoupí výše.

  Thumb up 20 Thumb down 2
 2. balde :

  Rado: chyby se dějí, nic není dokonalé, nemůžeme čekat všude 130 % nasazení, kvalitu a efektivitu a plus nějaké to architektonické cítění jako na západě. Mě spíš hodně mrzí, že se Ostrava nenechává poučit sama od sebe viz historické chyby, ale také od jiných měst Praha, Brno a nevyhýbáme se chybám co udělali sami a neaplikujeme to co se jim povedlo.

  Thumb up 18 Thumb down 1
 3. Martin [msstavby.cz] :

  balde: Stačilo by aspoň na 80%, když už ne 100%…

  Thumb up 9 Thumb down 2
 4. j.ree :

  Proc jit jen na 80%? To je cil? Takhle se nikdy nikam nedostaneme …

  Thumb up 3 Thumb down 0
 5. Martin [msstavby.cz] :

  j.ree: Protože 130% se vážně nedá čekat :D

  Thumb up 2 Thumb down 2
 6. Crazym :

  Hihi, 130% můžete čekat tak maximálně od vyhrabaných Stachanovců anebo od toho soudruha co nebude vyrábět polovodiče ale rovnou plnovodiče :DD

  Thumb up 2 Thumb down 2
 7. Danek :

  Crazym: Plnovodic neexistuje…je to vodic.

  Thumb up 2 Thumb down 10
 8. učitel :

  “dotřetice” v nadpisu je neznalostní úlet.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 9. Michal :

  Dubinu označit za bránu Ostravy, to chce koule veterinárních rozměrů.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 10. aggu :

  Jeden omyl vedle druhého, od vize až po realizaci. Viníkem je ÚHA a odbory investic a dopravy MMO. Na zdi u dveří těch odborů jsou jmenovky. I když jeden vyznavač super-terminálů už byl, bohudíky, odejit a historicky znemožněn.
  Celé je to až směšně trapné. Magistrát chce na jednou stranu Ostravu urbanisticky zahušťovat, což je žádoucí. Zabydlené centrum s kvalitním veřejným prostorem a kulturou je asi tak bambilionkrát důležitější pro zaměstnance investorů, expaty a přistěhovalce, než cesty do Mnichova, kde s velkou pompou nabízíme trávník u jedné křižovatky a trávník u lesa 30 km od Ostravy.
  Ale na druhou stranu, hned na to, magistrát lidi z centra vyhání někam do křoví na Hranečníku a do pole na Dubině. Každodenní ranní dopravní situace, třeba na Místecké ráno mi dovoluje vyslovit hypotézu, zdali se někdo, kdo prosadil ty terminály, nep* v kině.
  Asi bych chtěl vidět, jak terminály napomohly životnímu prostředí, muhehe… Nasrat lidi se povedlo. Vylepšit obrat DPO asi taky. Možná o nic jiného ani nešlo.
  Až bude Ostrava jako Los Angeles nebo Tokio, ať má dopravní terminály na obvodu. Myslím že příštích pár desítek let bude stačit, když se pokorně vrátíme k prvorepublikovému uzlovému bodu MHD – točně na Smetanově náměstí. V okolí budou lidi po celý den. Když tam budou lidi, budou tam i podniky. Když tam budou podniky, přijdou tam i další lidi. Voilá, další část centra ožila. Náklady: přemístění jedné zastávky a vylepení nových jízdních řádů.

  Thumb up 19 Thumb down 2
 11. Crazym :

  Danek: Ne, fakt? Ty jsi génius. Tak ještě, že tě tu máme :DD

  Thumb up 5 Thumb down 5
 12. Danek :

  Crazym: Diky za poklonu.

  Thumb up 4 Thumb down 5
 13. Martin :

  Pro některé cestující z Novojičínska to opravdu „brána“ do města je. A na Dubinu jezdí i například autobus z letiště (někteří cestující tam mohou přesedat třeba směr Svinov atd. protože vlaky nejezdí moc často). A jedná se opravdu o ostudu, neprobíhá tam téměř žádná údržba. Když se seká tráva, tak jen někde (třeba ostrůvek uprostřed nechají s půlmetrovým plevelem a zbytek posekají, nechápu.) Ale terminál je celkově špatně vymyšlený, celé okolí hypermarketu vypadá hrozně (poničená dlažba, večer téměř tma, protože polovina lamp nesvítí). Zkrátka je to ostuda.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 14. Ross :

  Tak vjezd už na třetí pokus máme. Teď ještě výjezd. To otáčení na mini kruháči je už trapné a divné.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 15. kuťafas :

  Martin: Autobusem z letiště jezdím pravidelně. Ti, co jedou z letiště a ne z průmyslové zóny v Mošnově vystupují až na ÚANU. Na Dubinu s*re pes… Není to žádná brána, leda tak do pekla.

  Thumb up 3 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.