Ostravský cyklodotazník

Velmi prosíme všechny naše čtenáře, aby si udělali chvíli čas a vyplnili cyklodotazní týkající se  cyklistické dopravy v Ostravě a tím tak pomohli jejímu rozvoji. Cyklodotazník je součástí projektu Integrovaný plán mobility Ostrava.

CYKLODOTAZNÍK ZDE

S rozvojem cyklistické dopravy ve městě souvisí i další novinka a to, že se vyrobily dva nové typy cyklistických stojanů určených pro Ostravu. Stojany odpovídají nejrozšířenějšímu typu stojanů v západní Evropě (obrácené U), v cyklistické anketě o nejoblíbenější stojan pro tento typ hlasovalo cca 75 % respondentů a má své požehnání z Útvaru hlavního architekta MMO i od sdružení nevidomých a slabozrakých jakožto městský mobiliář.

Dva ukázkové stojany v základu (pozinkovaná ocel) jsou umístěny před budovou společnosti Ostravské komunikace, a.s. v Mariánských Horách a dle přání zákazníků by měly být dodávány i v barvě.

cyklo ostrava

cyklo ostrava

cyklo ostrava

Související články


Komentáře

 1. Karel :

  Já si nemůžu pomoct, ale i z normálního kola za 10 000kč zloděj během dvou minut očeše komponenty za 2000kč. Kola kradou kromě čorek i organizované skupiny a právě takovým stačí sundat přehazovačku, brzdy a kliky a mají vyděláno.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 2. Balde :

  proto bych nikdy kolo za 20 litru nenechal u stojanu, ale i v zahranici jezdi na obyc kolech za par tisíc

  Thumb up 4 Thumb down 0
 3. Crazym :

  Stojany jsou prašť jako uhoď, oba svoji funkci splní a mělo by záležet jen na ceně a na tom aby jich bylo co nejvíce.
  Cyklodotazník jsem vyplnil a skvěle jsem se u těch cypovin bavil, chtěl bych mít jejich starosti :-)

  Thumb up 2 Thumb down 5
 4. Dejvid :

  TO JE TEDA KRAVINA, není to jedno jestli ten pahýl ze země bude kulatější nebo hranatější? :DD vždyť jsou oba na stejné brdo :PP

  Thumb up 3 Thumb down 6
 5. Adam :

  Ten dotazník vůbec nepočítá s tím, že bych jako cyklista chtěl jezdit po silnici, kde je to bezpečné (pokud dodržujeme zákon) a rychlé. A to já chci.

  Thumb up 2 Thumb down 6
 6. Ričí :

  1) Stojánky: paráda, pozink bohatě stačí; aspoň se to nepodře a nemusí se to natírat. Ve Stuttgartu (kde střídavě bydlím) jsou z pozinku, zabradlí u zastavek, koše, lampy.. I lidi z toho maji ploty u baráku. Za mě se mi víc líbí ten kulatý.
  2) Dotazník: Taky super, je hezké vidět, že někdy někoho „tam nahoře“ občas zajímají požadavky uživatelů.. (Ale skoro bych si tipl, že tohle bude spíš dobře vypadat v materálech k dotačním projektům, né že by byl někdo tak aktivní sám od sebe.)

  Thumb up 2 Thumb down 1
 7. Hynek [msstavby.cz] :

  Ričí: ja myslim, ze spis ma „cyklisticka obec“ nekoho, kdo dlouhodobe tlaci, tak to pomalu, ale jde..
  je to o tom se zajimat a neventilovat to pak jen u pivka..

  Thumb up 7 Thumb down 1
 8. Hynek [msstavby.cz] :

  tak treba pred soudem mame designovy stojan (netusim jak funkcni), jenze to by se museli mestaci jen neprochazet, ale i odtahovat, pokud stojim vylozene na chodniku.

  po delsi dobe jsem sel centrem a nevim, jestli maji nejaky prikaz ignorovat stav parkovani, nebo jsou natvrdli, ale parkuje se vsude chodnik nechodnik. navic nektera auta na podobnych mistech vidim temer vzdycky (namatkou bile audi na chodniku u kavarny na kurim rynku a ten cerveny opel na fotce tam je imho taky denne). ulice realni plna aut, pritom tam zadne parkovani neni, o chaosu, ktery se tvori pred budovou rozhlasu nemluvim, vsechny ulice oblozene autama, i kdyz jde o zonu, kde se takhle divoce stat nesmi. A nad cim od pocatku kroutim hlavou je novy ofic parking pred ceskou televizi rsp budovou OSU. tam at mi nikdo nerika, ze to splnuje nejakou normu na sirku, dneska se tam vyhybal nakladak s SUV a jeli po milimetru, aby se vyhli.

  at se na mne nikdo nezlobi, taky jezdim dost po centru autem, ale tohle je vysloveny divoky vychod. nastesti se to teda zatim nezvrhlo v to, ze se parkuje na travnicich apod, ale nejsme tomu daleko.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 9. acdlcia [msstavby.cz] :

  Hynek [msstavby.cz]: Tak u nás na Jihu jsme už o krok dál. Tady se tak parkuje už dlouho.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. acdlcia [msstavby.cz] :

  Dobrá tak mi vkládání obrázku prostě nefunguje tak to udělám postaru.
  http://www.msstavby.cz/wp-content/uploads/2014/11/20141114_155325.jpg

  Thumb up 1 Thumb down 0
 11. acdlcia [msstavby.cz] :

  A o kousek dál vzniklo na trávě a částečně na panelech dokonce celé parkoviště.
  http://www.msstavby.cz/wp-content/uploads/2014/11/samoparkoviště.jpg

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. Crazym :

  acdlcia [msstavby.cz]: Však to je off-road, ten patří mimo cesty :D

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. Hynek [msstavby.cz] :

  dalsi cykloparking.. v porube

  Thumb up 1 Thumb down 1
 14. Martin :

  kenny:Chtělo by to zveřejnit i fotku vč. viditelné SPZ.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. thvari :

  acdlcia [msstavby.cz]: ja na tom jihu nikdy nezil, ale tam se prece vi, ze neni kde parkovat, protoze to je tak huste obydlene, nebo se mylim?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. acdlcia [msstavby.cz] :

  thvari: Je pravda že v poslední době je tam přeautováno, ale na druhou stranu jsou zde jedny z největších parkovacích ploch ve městě. Jenže ti burani co na nich stojí tak že zabírají jedním autem několik parkovacích míst způsobili že se dnes jen velmi těžko hledá parkovací místo.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.