OD Ostravica – foto z rekonstrukce

Aktuální fotografie rekonstrukce bývalého obchodního domu Ostravica v centru Ostravy. Patrná je již nosná konstrukce střešní nástavby nebo zdobné prvky fasády.

Související články


Komentáře

 1. jiřík :

  Nevíte někdo co ten hotel v druhé části Ostravice ?

  Thumb up 26 Thumb down 0
 2. zerdě :

  jsem moc rád, že Ostravici nakonec opravdu opraví, o to více je mně líto, jak ve srovnání s ní chátrají jiné významné objekty, nedávno jsem šel kolem bývalé kavárny Fenix, na balkoně už rostou stromy, omítká opadává, okna jsou slepá, Polský dům, další krásná stavba bez využití a je to na ní vidět, z těch dalších např obchodní dům Bachner nebo obchodní dům ASO a ten barák za Asem, myslím, že se mu říkalo starý Prior s tím prochcaným, ulepeným a špinavým průchodem, který by měl být asi zastávkou a přitom se tam zdržují podivné existence nebo ta část hotelu Palace naproti Ostravice… je mi to moc líto, že ty domy ze zlaté éry Ostravy tak chátrají… alespoň, že se opravila jatka a skoro už i Ostravice

  Thumb up 28 Thumb down 0
 3. davidb :

  zerdě:
  Fénix – https://www.msstavby.cz/palac-fenix-2-15-01-2020/ Soukromý objekt.
  Bachner – https://www.msstavby.cz/fenomen-bachner-08-11-2021/ Soukromý objekt.
  ASO patří Všeobecné zdravotní pojišťovně.
  Navazující dům na ASO má 4 majitele.
  Taktéž část hotelu Palace.

  Škoda to samozřejmě je, ale město má velmi omezené možnosti něco s tím dělat.

  Thumb up 13 Thumb down 0
 4. balde :

  davidb: zerdě: o Fenixu byla reportáž, že to koupili spekulanti, co se snaží vyštvat nájemníky, jsou to myslím ti samí o kterých je tento článek https://www.seznamzpravy.cz/clanek/porady-zahady-odmitla-prodat-svou-pulku-domu-spekulantum-nasadili-ji-tam-bezdomovce-182431, takže bych tam vělký posun brzo nečekal.

  Thumb up 6 Thumb down 2
 5. zerdě :

  to já vím, že je to soukromé, ale bude to problém v tom, že se opraví třeba právě Ostravice a pak uhnete pohledem a bum vybydlený barák a v docházkové vzdálenosti do 5 minut několik takových, další důvod, kdy si člověk třeba jen podvědomě říká tam radši nejdu a jeden z důvodů proč jsou chvíle kdy v centru Ostravy nenarazíte ani na nohu, i když samozřejmě vím, že tohle je komplexnější, protože třeba takové Laso má podzemní garáže a stejně má problém obsadit všechna patra nájemci a snad vyjma Billy tam prodavači často postávají před obchodem a můžou se kopat do zadku a v neděli je myslím zavřeno úplně, což u nás není zrovná časté

  Thumb up 7 Thumb down 1
 6. davidb :

  zerdě:
  A jak to chce řešit? Myslím tím, jak donutit majitele, aby si dům zrekonstruovali a třeba změnili na byty, obchody apod.
  Jedna z příčin proč se majiteli o nemovitost nestará, ale nechce jí prodat, je velmi nízká dán z nemovitosti.

  Thumb up 10 Thumb down 1
 7. Lukáš :

  Musela by se změnit legislativa. Zákon který by nařídil majitelům se o své domy starat. Pak nebudou města v ČR vypadat tak tragicky.

  Thumb up 6 Thumb down 0
 8. Michal :

  No a co že je to soukromý objekt, se z toho máme všichni podělat, že na to majitelé roky dlabou? Já když si neposekám na svém pozemku trávu, už mám od města doporučený bububu dopis, ať se ráčím o svůj majetek starat jinak následují sankce. A kolem hrůz jako Fénix a Polský dům najednou alibistické ‚s tím my nic neuděláme‘?

  Thumb up 11 Thumb down 1
 9. thvari :

  Michal: Však to tu davidb píše, jediné účinné řešení známé ze zahraničí je daň z nemovitosti (ta je ve srovnání se západními zeměmi velmi nízká), což je pro majitele prázdné nemovitosti vlastně sankce, která ho nutí majetek buď aktivně spravovat a vydělávat na něm, nebo jej prodat.

  Thumb up 10 Thumb down 2
 10. Martin [msstavby.cz] :

  jiřík: Zjednodušeně. Město začalo prodávat pozemky, které chtěl koupit i majitel Imperiálu (CPI) a hodit vidle do projektu novostavby hotelu, která by byla napojena na objekt Obchodní a živnostenské banky. https://www.msstavby.cz/prodej-pozemku-v-lokalite-dr-e-benese-2-25-04-2023/

  Thumb up 4 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.