Ostrava Tower – průzkum

Na místě výstavby plánované šedesáti podlažní budovy probíhá inženýrsko-geologický průzkum.

Fotografii zaslal čtenář. Děkujeme!

Související články


Komentáře

 1. Winter :

  Zjisti, ze vzhledem k poddolovanemu území a ekologicke zatezi zde může stát autosalon torax.

  Thumb up 38 Thumb down 30
 2. něgdo :

  Winter: Přesně o to jde… ostatní je divadlo, aby se dostali k pozemku.

  Thumb up 25 Thumb down 29
 3. Rdm :

  něgdo: Winter: ano, proto hned vedle stojí několikapatrové obchodní centrum a kancelářská budova. Podmínkou prodeje pozemku je minimálně dvanáctipatrová budova..

  Thumb up 41 Thumb down 5
 4. něgdo :

  Rdm: Takže třeba dvanáct pater….to bude jako ten TOWERRRR? Tak jo :-) :-) :-) Dávam palec nahoru :-)

  Thumb up 15 Thumb down 28
 5. aggu :

  něgdo: Winter, někdo a magistr Volný tímto získávají první 3 místa v hitparádě ostravských cypů za měsíc leden. Gratulujeme!

  Thumb up 31 Thumb down 17
 6. ambry :

  Ano český kritik všeho se nezapře. Pro někoho je prostě každý podvodník, zloděj, atd. Fandím tomu a doufám, že tyhle všechny „Wintery“ a „něgdo“ nakonec zblednou závistí.

  Thumb up 24 Thumb down 11
 7. bg37 :

  Ta fasáda Karoliny je teda pěkně zaprasená.

  Thumb up 23 Thumb down 5
 8. thvari :

  aggu: klid, však je jenom dobře, že to budí vášně. a jestli to pak bude mít fakt 200 metrů, tak to ještě bude pozdvižení na Moravě, v Čechách, Slezsku, Slovensku i Polsku :D

  Thumb up 7 Thumb down 3
 9. Hrdý Ostravák :

  Pro bg37 : OD Karolína je jedna z nejkrásnějších staveb v Evropě. Nikdy nemůže být ošklivá či zprasená Říkal to kdysi exprimátor Zedník a já mu věřím.

  Thumb up 23 Thumb down 6
 10. balde :

  150m by stačilo a na dlouho bude nejvyšší

  https://www.novinky.cz/ekonomika/clanek/v-praze-by-mohla-vyrust-nova-nejvyssi-budova-ceska-40297225

  Thumb up 3 Thumb down 0
 11. donc :

  Pamatujete si jistého maďarského kouzelníka ze začátku 90.let, který chtěl nechat zmizet novou radnici? Tak to bude něco podobného, jen si tomu věřte. Já tam nebyl !!!

  Thumb up 10 Thumb down 5
 12. donc :

  Ta vrtná souprava je již asi kompletní, jedná se o nejnovější model – VRTNI A UTEČ. Na studnu dobré. Ale jestli to postaví, uznám, že jsem se mýlil. Ale jestli nee :-)) …..

  Thumb up 12 Thumb down 11
 13. balde :

  když už jsem u těch mrakodrapů https://fb.me/e/22r1jcNln

  Thumb up 5 Thumb down 0
 14. Mx :

  Balde: po otevření vizualizace z Prahy mi kapou slzy:-) i když kontraverzní. Ale asi se tam odvahy nebojí. No snad aspoň náš mrakodrap nebude jen černý obdélník ohromující jen tou výškou a fakt najdou odvahu. Mně je celkem jedno výška, ale aby se na to fakt dobře koukalo

  Thumb up 7 Thumb down 1
 15. Ostravan :

  Vrty by se měly provádět do hloubek 12, 70 a 150 metrů, viz: https://www.idnes.cz/ostrava/zpravy/mrakodrap-ostrava-rt-torax.A210121_590550_ostrava-zpravy_jog.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 16. Summerboy :

  „Chceme postavit budovu, která bude výjimečná nejen pro svoji výšku. Mimořádnou pozornost věnujeme i architektuře, energetické nezávislosti a minimalizaci uhlíkové stopy,“ uvedl partner a zakladatel společnosti RT Torax Tomáš Häring.
  Kéž by tomu tak bylo.

  Thumb up 12 Thumb down 6
 17. balde :

  rozhovor s majiteli RT Torax o projektu:

  https://www.patriotmagazin.cz/ostravsky-mrakodrap-bude-budova-svetove-urovne

  Thumb up 12 Thumb down 3
 18. něgdo :

  aggu: …dej si tohle do oblíbených a vrať se za dva roky, ty moudrá sovo :-) :-)

  Thumb up 10 Thumb down 6
 19. Sanju :

  Upřímně, radši bych tam asi viděl 12patrovou budovu, než 200metrovou věž.

  Thumb up 10 Thumb down 25
 20. Jan :

  Sanju: 238m.vez.

  Thumb up 6 Thumb down 1
 21. Crazym :

  Tak ono i v tom článku na iDNES se píše „Zatím ale neví, zda bude moci vyhnat budovu do rekordní výšky až 238 metrů“ a „Investor totiž potřebuje před zahájením stavby vědět, zda poddolovaný pozemek plánovanou stavbu unese nebo jestli nebude nutné z rekordní výšky ubrat. Bude se stavět i do nižší výšky. Až na základě výsledků průzkumu bude možné dokončit architektonický návrh stavby a definitivně určit její výšku a další parametry“ Takže se klidně můžeme dočkat dvaceti až třiceti patrové budovy která by se tam docela hodila. Mě osobně je jedno co tam bude, není to moje ale pohádce o 238 metrovém mrakodrapu tak nějak nevěřím :-) Taky tam klidně může skončit budova těsně nad regulativem a ten je tuším dvanáct pater a město nic neudělá.

  Thumb up 14 Thumb down 8
 22. donc :

  Proč chce někdo stavět v Ostravě tak vysokou budovu? Opravdu jsme tak chytré město, že jim to papáme? Město, postižené důlní činností? Se vzpamatujte, metan kde se vrtnete, ještě tam kolem Karolíny. Nevyšlo to v Praze, proč ne Brno nebo Olomouc? Tak zkusíme Ostraváky, to jsou muly, sežerou vše.

  Thumb up 9 Thumb down 45
 23. Patrik :

  Fakt nechápu co na tom komu vadí, že si někdo chce za soukromé peníze něco postavit. To je fakt debilita nejvyšší úrovně a řekl bych, že se vyskytuje snad jen v tomto kraji a postihuje tak 95% občanů… Konečně příležitost aby tady někdo něco postavil, trochu tady ten zapadákov o něco pozvednul, ale ne, my v Ově nic nechceme…Fakt nedej bože aby tady někdo chtěl něco postavit. Už se vzpamatujte a nekecejte do něčeho, po čem Vám nic není. Nebude 238m, bude třeba 150m, však i to je fajn. Držím palce ať to vyjde.

  Thumb up 35 Thumb down 5
 24. donc :

  A proč se brojí proti rozšíření VTP v Porubě,kde by to bylo na pole a ještě pozvedlo VŠB?

  Thumb up 2 Thumb down 15
 25. Petr :

  Patrik: ať si tam postaví klidně ten brněnský orloj, jsou to jejich prachy, pozemek získali legálně tak co. Mě jenom uráží ty fantasmagorie o mrakodrapu co svět neviděl, to považuju za šméčko na magistrát, aby se k tomu pozemku vůbec dostali.

  Thumb up 5 Thumb down 10
 26. Brzda :

  Patrik: Na co mají města územní plány, na co se stanovují regulativy a jiná omezeni? Aby si právě nemohl každý stavět co chce, i když za své peníze. To by byla anarchie. Každá stavba má vliv na své okolí. Mrakodrapy se staví tam, kde není místo a jsou velmi drahé pozemky, proto jsou stavěny typicky v extrémně bohatých a extrémně zalidněných městech, což Ostrava rozhodně není. Pokud chce někdo vyhazovat peníze, je to v tomto smyslu opravdu jeho věc. Ve smyslu vlivu na okolí to ovšem jeho věc není. V Ostravě je plno nezastavěných míst, která budou v souvislosti s takovou stavbou ještě méně atraktivní. Praha a Olomouc odmítají výškově stavby z důvodu narušení historického panorama města, což je jeden z těch vlivů na okolí.
  Uvádí se, že vrty budou až do 150 metrů. OK, ale doly na Ostravsku jsou hluboké i 1000 metrů. Co se stane, když soukromník za své peníze něco postaví v centru města a tato stavba pak z důvodu důlních poruch bude nepoužitelná nebo bude dokonce ohrožovat okolí svou nestabilitou? Myslíte si že to pak zase za své uvede do původního stavu nebo se firma zavře a jede se dál jinde pod novým názvem?
  Neříkám, že to tak bude, ale jen upozorňuji na to, co si asi mnozí vítači ani neuvědomují.
  Psal jsem to už v první diskuzi o tomto mrakodrapu, ale pro oživení znovu – Adama Gebriana zde nikdo asi zpochybňovat nebude, tak se podívejte na jeho odpověď na otázku „Potřebuje Česko mrakodrapy?“ – https://www.mall.tv/gebrian-prekvapive-stavby/potrebuje-cesko-mrakodrapy

  Thumb up 10 Thumb down 11
 27. balde :

  Brzda: výškové a jiné stavby na světě se stavějí v mnohem těžších geologických podmínkách než jsou v na tomto pozemku, takže jsem v klidu

  Thumb up 20 Thumb down 1
 28. donc :

  balde: zde nejde pouze o geologii, nýbrž o nutnost a nedostatek drahého místa, což se nás netýká. A s úprkem mladých mimo Ostravu ani týkat nebude. Vraťte život do centra i o víkendech,opravte Ostravici, co s hotelem Palace atd. Jen se Stodolní to nevytrhneme. A mrakodrap – pěst na oko.

  Thumb up 7 Thumb down 21
 29. aggu :

  Já bych ty internety snad i zakázal. Zlaté Tamagochi.

  Thumb up 11 Thumb down 6
 30. thvari :

  Brzda: Adam Gebrian, ve vší úctě k němu, nemá potuchy, co Ostrava je nebo potřebuje a byl tu možná jednou v životě natočit si Dolní Vítkovice. Když hovoří o Česku, bral bych to s rezervou a s přihlédnutím k místu, v němž primárně působí, což je Praha.

  Máte pravdu v tom, že ta budova bude velký risk, ale to by byl s jakoukoli výškovou budovou v takovém exponovaném místě, kde čekáme velkou kvalitu provedení. Pokud to bude dobře zapadat do kontextu, bude to mít v rámci centra smysl, je pak už jedno, jestli to bude mít těch pater 20 nebo 100. Možná mám tendenci vidět všechno příliš pozitivně, ale v tomto případě doufám, že ten obrovský medíální ohlas, který s takovou výškou přichází jaksi zákonitě, donutí investory a architekty hrábnout si na dno a udělat to opravdu pořádně. Zároveň by to zase mělo nějak pomoci Karolině, u níž jsem přesvědčen, že je to zatím maximálně lepší průměr a osobně od toho místa čekám do budoucna víc.

  Thumb up 14 Thumb down 3
 31. Martin [msstavby.cz] :

  thvari: Gebrian má pravdu. Česko mrakodrapy nepotřebuje. Na to nemusí jezdit do Ostravy, i když sem jezdí. Navíc Ostrava opravdu netrpí nedostatkem prostoru k výstavbě. Pokud město nefunguje, sebevyšší stavba to nezmění. A rozhodně výšková stavba není otázka nějaké prestiže ani demonstrace vyspělosti a bohatství města. Stačí se podívat třeba na Mnichov X Bratislava. Těch příkladů je ale mnoho.

  Já osobně bych raději viděl těch cca 260m na délku v nějaké blokové velkoměstské zástavbě, než na výšku. Ale to je věc investora.

  Thumb up 13 Thumb down 12
 32. Martin [msstavby.cz] :

  https://www.youtube.com/watch?v=EVJ_rgEUSJE

  Thumb up 4 Thumb down 9
 33. aggu :

  Martin [msstavby.cz]: Proč se debata „mrakodrapy“ ano/ne scvrkává pouze dostatek/nedostatek místa ve městě a cenu pozemků? Vždyť to je ryze multikriteriální záležitost. Proč se jich v Evropě staví málo? Co třeba to, že jako kontinent zaostáváme? Že máme obrovskou míru regulace a byrokracie? Že nemáme tolik silných investorů? Že vnitřní migrace není tak silná, protože Evropa je regionálně homogennější než zbytek světa?
  Potřeba postavit high-rise byla jiná v Chicagu před 100 lety, jiná v Moskvě včera a jiná v Ostravě zítra. Nechal bych rozhodnutí na investorovi. Prestiž to přinese pouze jemu. Ostravě přinese prestiž to, co vybuduje sama, ne to co postaví jiný.

  Thumb up 12 Thumb down 5
 34. Dan :

  aggu: Jake jsou tedy profity investora ze stavby takove stavby v Ostrave?

  Neprijde mi, ze Evropa je zaostala a a nema silne investory.

  Vsimnete si, ze jde Forum ma nove cerne logo.

  Thumb up 4 Thumb down 2
 35. rasta :

  Koukám, že jaderní fyzici a odborníci na vše ze sociálních sítí už dorazili i tady. Víte co? Běžte do hajzlu, zpátky k teletextu…

  Thumb up 8 Thumb down 7
 36. Dan :

  rasta: Prominte, ale pohybuji se v realitach a nemovitostech, proto rad prispeji do diskuze. Omluvte te me, ale z podstaty vase komentare, ktery nema absolutne zadnou hodnout, s vami diskutovat nebudu.

  Rad bych se vecne bavil o budova, ktera nabidne obrovkse mnozstvi plochy kancelari ve meste, kde se za poslednich 10 zadna nova kancelar nepostavila.

  Thumb up 4 Thumb down 9
 37. Sanju :

  Dan: Kancelářská budova na Karolině byla dostavěna 2013, takže Vám ty počty nějak nevycházejí.

  Thumb up 7 Thumb down 1
 38. MM :

  Když už bych přijal ideu mrakodrapu, mělo by tomu odpovídat také okolí. Já stále nechápu jak chtějí pro pěší spojit mrakodrap s Karolinou a centrem. Všude kam se podívám bariéry. Naprosto poddimenzované pro pěší. Takový dům, to jsou tisíce návštěvníků, obyvatel, zaměstnanců. Jediná varianta je zakopání silnice mezi mrakodrapem a Karolinou a vytvoření důstojného předprostoru. Je ovšem otázka, jestli je to technicky možné. Už jsem to jednou psal, ale představa, že se mi do takového baráku budou stěhovat rodiny, je úplně mimo. Místo je šílené. Chápu, že si chce někdo splnit svůj sen, ale měla by tu být autorita, která řekne ne. Pokud by tam vyrostl 10-12 patrový hotel nebo jiná stavba, zkrátka designová budova, bude to i tak dominanta. Mít mrakodrap obklopený silnicí ze všech stran je prostě blbost.

  Thumb up 9 Thumb down 6
 39. Winter :

  Ta diskuze tady… to je… sila :D Chtel jsem trochu potrollit aggua, ale nechci kalit pramen internetoveho moudra, co tu vytryskl.

  Thumb up 6 Thumb down 1
 40. thrpst :

  Joke!

  Thumb up 0 Thumb down 2
 41. balde :

  MM: možnosti napojení s okolím jsou:
  1. v rámci návrhu pana Pleskota se uvažovalo o tunelu skrz násyp pod ulicí 28 října do ulice Jurečkova
  2. další varianta je podchod
  3. určitě by bylo vhodné v rámci projektu uvažovat o další lávce, která by spojila nakupák s novou budovou, což by neměl být problém

  Thumb up 5 Thumb down 4
 42. vojta :

  Na zásadní přeměně dopravní infrastruktury v okolí stavby se pracuje a bude představena snad s finálním projektem stavby.

  Thumb up 10 Thumb down 2
 43. S200 :

  Dnes jsem koukal, že se tam žádný průzkum nekoná. To byli nějak rychle hotovi.

  Thumb up 4 Thumb down 5
 44. adamous :

  S200: To bylo jen PR pro media, par fotek, rozhovor a balime ;)

  Thumb up 3 Thumb down 1
 45. Brzda :

  vojta: A nebylo by vhodné alespoň nástin takové ZÁSADNÍ proměny dopravní infrastruktury zveřejnit zároveň s informacemi o stavbě? Na dosud zveřejněných vizualizacích stavby žádná taková změna není vidět a zrovna toto je jedním z dopadů na okolí, o kterých jsem psal v příspěvku výše. Jak píše MM, taková budova bude generovat obrovský pohyb lidí/vozidel (mimochodem MM zmíněné zakopání silnice mezi mrakodrapem a Karolinou v podstatě možné není, protože tam je podzemní parkoviště).

  Thumb up 4 Thumb down 1
 46. Dan :

  Sanju: A máme rok 2021 a žádná budova není v takové fázi přípravy, aby byla okamžitě zahájena výstavba. Takže se k tem 10 rokům lehce dostaneme.

  A mimochodem, nepřijde vám divné, že v období robustního růstu české ekonomiky se v Ostravě z pohledu nové výstavby prakticky nic nedělo?

  Brzda: To je jednoduché. Nic k tomu není, protože se nic v tomto směru neděje.

  Thumb up 4 Thumb down 5
 47. aggu :

  Vymýšlíte si (jak je na internetech zvykem). Pracuje se jak na projektu, tak, mimo jiné, i na dopravním řešení.

  Thumb up 15 Thumb down 4
 48. Martin [msstavby.cz] :

  aggu: Na jakých dopravních řešeních, kromě napojení objektu (což je dáno zákonem) se tedy pracuje?

  Thumb up 5 Thumb down 12
 49. aggu :

  Třeba řešení napojení objektu. Vše je v počátku, dokumentace aspoň pro územko ještě v nedohlednu a někteří už šílí….

  Thumb up 11 Thumb down 4
 50. Martin [msstavby.cz] :

  aggu: Tak ale bez napojení objektu nemůže být objekt postaven ani získat povolení.

  vojta: Ale zmínil následující: „Na zásadní přeměně dopravní infrastruktury v okolí stavby se pracuje a bude představena snad s finálním projektem stavby.“

  Což dává vnuknout myšlence/pochopení, že budou opraveny nejen komunikace související s napojením /sjezd) a vzniká něco více komplexního.

  Thumb up 7 Thumb down 9
 51. Rdm :

  Jak zásadní bude rozdíl v pohybu osob přes ulici, jak je třeba nakresleno zde https://www.msstavby.cz/wp-content/uploads/2020/06/OSTRAVA-TOWER-2.jpg, je oproti přechodům u tramvajových zastávek, že „nutně“ vymýšlíte zanoření oné ulice, které si myslím, že možné je, protože podzemní garáž reálně začíná až za ulicí Těžařská s „hranou“ obchodního centra, takže problémem je pouze vjezd do garáží, který by se však mohl případně zrušit, protože existují další 3 vjezdy a nebo variantou, protože mrakodrap má mít vlastní podzemní garáže, by bylo propojení těch garáží, tak jako jsou propojeny garáže OC a pod náměstím Biskupa Bruna.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 52. Johnny :

  Vzpomínám si, že v jednom z dokumentů k Ostrava tower byl popsán záměr kompletně změnit dopravní řešení mezi ul. 28. října a ul. K Trojhalí. Na detaily si už nevzpomínám a hledat to teď nebudu, ale určitě tam byly i podrobnosti uvažovaného záměru (tuším, že je v plánu sloučit dvě jednosměrné silnice do jedné obousměrné a získat tím více místa pro veřejný prostor apod., ale jak říkám, detaily si nepamatuju).

  Thumb up 3 Thumb down 1
 53. MM :

  balde: Moderní prostor nejen 21. století nezná bariéry. Jaký smysl má lávka nebo podchod? Proč zase musíme vymýšlet složité věci. Podívejte se jak to vypadá v moderních metropolích Evropy. Myslíte, že do mrakodrapu vede lávka a podchod? Taková stavba má mít odpovídající veřejný prostor. To podle mého zajistit v tomto místě nelze. Tam to má být pěší zóna kde je život, nikoli čtyř proudá silnice! Prosím opisujme tam kde to funguje a nevymýšlejme vymyšlené. To je naše specializace a výsledky jsou zoufalé.

  Rdm: Je mi líto, že to nevidíte. Každá budova takového významu musí mít odpovídají veřejný prostor. To tady není ani náhodou. Jestli stavím budovu pro tisíce lidí (kanceláře, hotel, kongres a bydlení), to jsou neustálé proudy lidí tam a zpět. Tak tam nechejte ten komický přechod co tam je a uvidíte jak to bude vypadat. Náhodou tam jednou chytne cigareta a lidi se před barákem ušlapou… Už teď je to okolí Karoliny naprosto mrtvé, přitom je to centru. Lidi chodí ze zastávek po malém přechodu do obchodního centra. Celé je to špatně a do toho tam píchnete mega projekt a nečekáte změnu. Je to marné, je to marné…

  Thumb up 7 Thumb down 1
 54. Rdm :

  MM: naopak vidím, jednu vizualizaci, kde je „zachycen“ předprostor, ovšem vizualizace není finální, nikdo neví jaká budova tam vlastně stát bude, dokonce nevíme jestli nakonec bude mít víc než těch povinných 12 pater, ale za to někteří z nás ví, že veřejný prostor je v okolí vyřešen špatně, katastrofa, selhání architekta… ale co takhle počkat až na finální návrh a pak ho hodnotit, třeba překvapí a bude veřejný prostor vyřešen, tak jak naznačuje aggu…

  Thumb up 11 Thumb down 1
 55. Brzda :

  MM: Naprostý souhlas….
  Rdm: Tady řešíme projekt mrakodrapu a proto k němu přilehlý prostor, který nebyl na žádných vizualizacích řešen. Až někdo přizná, že tam bude 12-ti patrová hotelo/kancelář, pak se můžeme bavit o tom, jestli to tam bude stačit tak, jak je to teď. Za mě asi ano, i když to není zrovna ideální, jak píše MM….

  Thumb up 4 Thumb down 2
 56. Rdm :

  Brzda: není řešen ani samotný mrakodrap, máme vizualizaci hezké vize, ale tím to končí, bylo celkem jasně řečeno, že finální vzhled a především výška vzejde až na základě geologického průzkumu a ten teprve probíhá. Prostě řešit veřejný prostor, když nevíte co tam vlastně bude stát, je imho nesmysl…

  Thumb up 7 Thumb down 0
 57. Rado :

  Brzda: Toho, že ty vrty nedopadnou, bych se nebál. Moderní stavitelství ukazuje, že se dá stavět opravdu všude a na všem. Navíc tato oblast není postižená důlní činností takového charakteru, jak známe z Karvinska. Jednak proto, že se pod centrem Ostravy netěžilo, za minulého režimu se už to nestihlo, a pak každá jáma má již už od dob našich dědů a pradědů stanovený ochranný pilíř. Jsou známy poklesové mapy a území jako takové se považuje za stabilní po 12-ti letech od ukončení hornické činnosti. A jako příklad – Burj Chalífa má betonové piloty až do hloubky 50 m. A stojí ten barák na písku? Stojí :-) A proč chodit vlastně tak daleko, stačí se podívat kousek za naše hranice do Katowic, tam se taky staví mrakodrapy na poddolovaném území. Stačí jen chtít :-)

  Thumb up 10 Thumb down 1
 58. aggu :

  Rado: Trochu by to poopravil ;) Tato plocha důlní činností postižená je. Ochranný celík, který byl pod centrem do plochy Slzy nezasahoval. Pravda je, že tak mocné sloje, jako jsou na karvinsku, tady nejsou. Rubat se za minulého režimu stihlo, na Šalomounu (Karolina už byla zavřená před válkou). Poklesové mapy samořejmě existují, menší poklesy proběhly před mnohými desítkami let, nyní je území stabilní.
  Burj Khalifa sice na písku stojí, ale není v něm založený.

  Thumb up 5 Thumb down 4
 59. davidb :

  Jen taková inspirace.
  Hlavně ta spodní veřejná část.
  https://www.novinky.cz/bydleni/tipy-a-trendy/clanek/architekti-navrhli-dvojici-mrakodrapu-podle-prani-obyvatel-kteri-budou-v-jejich-okoli-zit-40349145#dop_ab_variant=0&dop_source_zone_name=novinky.sznhp.box&dop_req_id=nTqG7NNWCnC-202101280540&source=hp&seq_no=5&utm_campaign=&utm_medium=z-boxiku&utm_source=www.seznam.cz

  Thumb up 2 Thumb down 0
 60. Martin [msstavby.cz] :

  Takhle se staví nové městské čtvrtě i se zakomponováním výškových staveb, jako lokální dominanty. https://europacity-berlin.de/en/

  Europaviertel Frankfurt https://www.europaviertel.de/

  Freiham Mnichov https://www.muenchen.de/rathaus/Stadtverwaltung/Referat-fuer-Stadtplanung-und-Bauordnung/Stadt-und-Bebauungsplanung/Wettbewerbe/Freiham-Nord/Freiham-Nord-RA2.html

  Nová čtvr´t u hl. nádraží v Lipsku https://www.leipzig.de/news/news/planung-fuer-quartier-westlich-des-hauptbahnhofes-wird-konkret/

  Ale těch příkladů, jak zakomponovat výškové stavby do nových čtvrté je po Evropě samozřejmě více.

  Thumb up 2 Thumb down 3
 61. thvari :

  Mrakodrap paradoxně vyvolává tu diskuzi, která se asi měla strhnout o dost let dřív, ale možná že i znovu teď, o smyslu celého území Karolina a toho, proč se neřídíme tou nejlepší vysoutěženou urbanistickou studií, ale zastavujeme to tam po jednom.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 62. FM :

  S200: Dnes už tam je zase mašina

  Thumb up 0 Thumb down 0
 63. tomas :

  2 měsíce ubehly a najednou nic

  Thumb up 0 Thumb down 3
 64. Johnny :

  tomas: To, že zrovna někde není mašina, ještě neznamená, že se nic neděje. Projektuje se jak o závod, ty termíny jsou pro takhle velkou stavbu dost šibeniční.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 65. vojta :

  Přesně tak, vyčkejte. Chystá se na české rozměry neskutečně gigantická stavba, nebudujete rodinným dům co máte za rok.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 66. Rom :

  Chci pořad snít ten sen, myslím to vážně

  Pokud něčí někdo k Romů relevantního a pravdiveho nať, tak sem s tím

  Ale chapu, zepokzd vy to opravdu bylo reálné, tak to bude velké promo a marketing, Ostrava by všem vypálila rybník!!!

  Thumb up 4 Thumb down 2
 67. Rom :

  Sorry, mobil a bez bryli🙉🙈😀

  Thumb up 2 Thumb down 1
 68. Kamil Staš :

  On RT torax mezitím koupil tu kancelářskou budovu vedle. https://patriotmagazin.cz/budovu-nova-karolina-park-v-ostrave-koupila-rt-torax-group

  Thumb up 6 Thumb down 0
 69. vojta :

  Dle výsledků geologického průzkumu je na pozemku mezi ulicí 28. října a OC Nová Karolina možné postavit výškovou budovu vysokou až 200 metrů. Uvedla to Česká televize Ostrava na svém twitterovém účtu.
  https://www.facebook.com/chcemeostravatower/posts/289645866138741

  Thumb up 8 Thumb down 1
 70. thvari :

  Berte to jako spekulaci od zdroje blízkého centru dění, ale konkrétnější vizualizace už jsou prý na světě a na veřejnost by měly jít v červnu.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 71. josef :

  Doufám, že to bude vypadat trošku jinak, než ten původní náčrt. Víc by se mi tam hodilo něco, co odkazuje k historii Ostravy, něco industriálního. Ale těším se.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 72. Crazym :

  josef: Jj, třeba obrovská těžní věž :D

  Thumb up 2 Thumb down 8
 73. Hans :

  josef: No vidíš, já bych naopak ocenil něco decentního a „bílého“, než ocelového, „černého“ a špinavého. Radši posun kupředu, než krok zpět.

  Thumb up 0 Thumb down 7
 74. aggu :

  josef:
  Bude vypadat jinak.
  Jak může výšková budova „odkazovat k historii“ Ostravy? Kýč už v úvaze.

  Thumb up 1 Thumb down 9
 75. josef :

  Já myslel něco jako Lloyd´s v Londýně. Nebo cihly, ocel, rez…atd. Ale pokud je to špatný názor-beru ho zpět :-)

  Thumb up 4 Thumb down 2
 76. aggu :

  josef: Neexistuje nic jako špatný názor ;)

  Thumb up 3 Thumb down 6
 77. Cyklista :

  josef: Za mne ten návrh vypadal dost „komínoidně“, aby hezky doplnil stávající panorama Ostravy =)

  Thumb up 1 Thumb down 1
 78. josef :

  Díky pánové všem za názory. Je vidět, že 100 lidí 100 chutí, tak se necháme překvapit, co tam nakonec vymyslí.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 79. rom :

  něco mi říká, že to bude fakt bomba, využijí maximum co doba umožňuje, včetně světelných efektů a různých vychytávek

  sice je to daleko, ale aspoň vizualizace nás opravdu překvapí )

  Thumb up 3 Thumb down 2
 80. Name :

  October 16, 2021

  To build a Tower in Ostrava City is really bad idea!

  Thumb up 1 Thumb down 11

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.