Obchodní zóna Přívoz – popis záměru

Celková koncepce návrhu vychází z požadavku investora na maximální možné využití plochy území pro výstavbu objektů s obchodní náplní.

Konkrétní náplň jednotlivých objektů bude aktualizována v případných dalších projektových stupních, dle požadavků konkrétních zájemců. Pro účely této studie byla řešena náplň čtyř objektů:

 širokosortimentní prodejna
 prodejna typu „dům a zahrada“
 prodejna nábytku (třípodlažní objekt)
 objekt typu rychlého občerstvení

Zástavba je tvořena komplexem 2 bloků, které ze dvou stran obklopují centrální plochu – „náměstí“ otevřené směrem k řece a navazujícím „zeleným plochám“. Plocha je z části otevřena i na jižní straně – směrem k dálnici.

Centrální plocha s parkovišti bude dotvořena částečně zastřešenou pěší komunikací se vstupy do jednotlivých objektů, oživenou solitéry prosklených pavilonů s dalšími obchodními jednotkami, které navozují spolu s přilehlými prosklenými výlohami hlavních objektů více „měštější“ charakter prostoru.

Blok ve východní části areálu bude uzavřen 3-podlažním objektem C (prodejna nábytku), který výškově a hmotově vhodně navazuje na vyvýšenou komunikaci v ulici Hlučínské (nadjezd nad dálnicí). Prostor u nově navržené křižovatky v ulici Hlučínské bude doplněn menším objektem D rychlého občerstvení, který svým měřítkem odpovídá danému prostoru.

Zbylá volná plocha mezi nově navrženou komunikací a hrází řeky Odry bude osázená stromovou a keřovou zelení, která „proroste“ i do prostoru parkovišť v centrální ploše. Atraktivitu centrálního prostoru může dále podpořit vhodný městský mobiliář, případně vodní prvky.zdroj: EIA

Související články


Komentáře

 1. LP :

  Neví někdo nějaké nové info k této stavbě?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Evž :

  Nechceme, díky.

  Thumb up 4 Thumb down 7
 3. monasek30 :

  Proč další obchody?

  Thumb up 3 Thumb down 3
 4. Balde :

  tak myslím ze u dálnice se to urco uziví, nejaky ten fast food, pumpa,atd

  Thumb up 2 Thumb down 1
 5. angel :

  Běžte s tím do pr….!!!!!Nic nechcem

  Thumb up 5 Thumb down 5
 6. aldik :

  angel: Laskavě nemluv za všechny! ;-)

  A třeba se vrátí do Ostravy Bauhaus v nové prodejně, když ta stará mu byla už malá…

  Thumb up 3 Thumb down 3
 7. Marti :

  aldik: On je problém, že všech se nikdo neptá, jestli chtějí další zabetonování krajiny. A konkrétně tomu Bauhausu by město mělo ještě vrátit ten podvod s jatky. Lumpárny by se neměly zapomínat! Navíc Bauhaus ještě pořád městu něco dluží! Když už budovu jatek dostali do současného zoufalého stavu, měli by je alespoň městu znovu odprodat. Ideálně opět za 60 000 Kč (max navýšeno o inflaci). Je smutné, jak lidé rychle zapomínají a nezohledňují chování podnikatelů ve svém nákupním chování. Takhle se opravdu nikde nedostaneme, protože nenastavujeme žádné mantinely a hranice, za které se už jít nesmí.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 8. Balde :

  a co jiného byste v tomhle prostoru chtěli udělat ?

  Thumb up 3 Thumb down 2
 9. acdlcia [msstavby.cz] :

  Marti: Při čtení vašeho komentáře se mi vybavila jedna legendární hláška – „Tento film nastavuje nemilosrdně zrcadlo měšťácké společnosti, ve které jsou alfou a omegou peníze…”

  Thumb up 2 Thumb down 2
 10. Hynek [msstavby.cz] :

  Marti: tak je otazka, jestli se da zrovna tomuhle placu uprimne rikat krajina.. a s tim „vracenim“ bauhausu uplne nevim, jestli zijeme oba ve stejnem casoprostoru, ale tyhle spory se v tom mem resi pravne a ne jak ve skolce (bohuzel proto to nekdy dopada, jak dopada).

  co se mne ciste soukrome tyce, tak jakozto clovek, ktery bydli v centru, bych se vubec nezlobil, kdyby tam postavili globus. hobbymarkety a nabytky me nezajimaji.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 11. Marti :

  acdlcia: Když firma nedodržuje závazky, nenapadá mě moc jiných možností, jak jí dát najevo svůj nesouhlas, než je spotřebitelský bojkot. Cílem každé společnosti je dosažení zisku, čili nemáme moc jiných eventualit, než s ní jednat skrze její příjmy.
  kenny: Jak chcete právně vymáhat závazek, který nebyl ve smlouvě? Nejsem právník, ale připadá mi, že to vymáhat nepůjde. Nevím, jak vy, ale já se nebudu smiřovat se stavem, kdy radní, které jsem tehdy nevolil, sestavili špatně smlouvu na základě které jistá firma roky vydělávala a teď ještě škodí městu tím, že mu neprodá zchátralou památku. Vždyť je ta situace na hlavu postavená! Jatka stojí na skvělém místě! I kdyby tam byla pitomá hospoda, tak si na sebe bez problémů vydělá… přitom pořád chátrá. Tady nejde o pomstu, ale o vyjádření hrdosti a snahu zachránit, co se ještě zachránit dá.

  Thumb up 2 Thumb down 2
 12. Hynek [msstavby.cz] :

  Marti: obecne si rozumime, konkretne uz min. nad jatkama a bauhausem nikdo nediskutuje, neznam nikoho, kdo by se toho stavu zastaval. smlouva je holt sepsana, jak je sepsana a co si kdo navaril, to ted ma. ale uplne nechapu, jakym zpusobem teda ma vypadat ta snaha to ted zachranovat. moznost jatka odkoupit se nejaky cas resi a urco chapem, ze to nejde delat v afektu a bezhlave, jinak budem dalsich 10 let brblat, jak jeden prusvih zalepili druhym prusvihem. ale jatka nechme jatkama, clanky k jatkam jsou tady: http://www.msstavby.cz/tagy/jatka/ :)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 13. acdlcia [msstavby.cz] :

  Hynek [msstavby.cz]: Podle těch vizualizací bych soudil že to bude makro. Neznám jiný market co má zastřešené stání. Ale globus by byl určitě lepší. Už leta sním o globusu místo intersparu na dubině, ale to se bohužel nestane.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 14. aldik :

  acdlcia [msstavby.cz]: No, a místo Sparu nejen na Dubině nakonec budou Bertíci.. úžasná přeměna :-D Ale ten Globus tuším měl původně být opravdu na místě SPARu, pak měl být na volném místě vedle Makra (jen už netuším, odkud se ta informace vzala) a nakonec zakotvil v Plesné (díky bohu, že tam není původně plánovaná Olympia s Hypernovou-Albertem).

  Thumb up 1 Thumb down 0
 15. Alois Blažko :

  Není to rozhodně nic příhodného, co bychom nutně potřebovali, ale nechovejme se jako idioti, pokud chce někdo šílenec investovat do podnikání v té naší upadající Ostravě, tak je to asi přece jen ještě dobře. Navíc volná, zbytečná plocha u dálnice (žádná „zelená louka“, rozuměj úrodná půda – pole) je k tomu přímo určená. Horší už je ten ekonomický dopad – zaměstnaní pracovníci zde budou makat za minimální mzdu jako otroci a zákazníci (snad) budou tu a tam něco ve slevě kupovat. Fakt nevím, kam až tenhle model obchodní ekonomiky povede :/ Možná tyhle obchody spasí naši milí milionáři v BMW, kteří rozhodně nepočítají každou korunu a mohou si dovolit utrácet do zbytečných ptákovin… :/

  Thumb up 0 Thumb down 6
 16. Balde :

  rozhodne lip umístěné nez napr tecso v třebovicích

  Thumb up 2 Thumb down 4
 17. aldik :

  Balde: co je na umístění Tesca v Třebovicích špatného? Výborně dostupné autem, i tramvají (a i vlakem, pak bud kousek pěšky nebo jednu zastávku tramvají).

  Thumb up 4 Thumb down 2
 18. karel :

  Doufám že příjde povodeň jako v 1997 a všechno spláchne do Polska.Komu se to staví když je krize a lidí nemají peníze?Jenom ničí přírodu a za chvilku tu bude v Ostavě jenom parkoviště a parkoviště.

  Thumb up 1 Thumb down 5
 19. JB :

  Na takové lokalitě má stát obchoďák, ne jako Nová Karolina uprostřed města.

  Akorát co bude s tou cestou skrze Prajzskou co má sloužit jako přivaděč na dálnici? Ve vizualizaci není…
  Pokud se ještě postaví přivaděč na dálnici z Poruby (tzv. severní spojka) tak je dostupnost autem z Ostravy luxusní.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 20. acdlcia [msstavby.cz] :

  JB: Je vidět na posledním obrázku.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 21. Hynek [msstavby.cz] :

  kolega, co tama jezdi denne, nad tim kroutil hlavou, ze uz ted byva u smycky casto zacpano a jestli se to jeste zahusti, tak si to nedovede predstavit..

  Thumb up 1 Thumb down 0
 22. Martin :

  Proč zase Obchodní centrum?Raději by tam měla být nová průmyslová zona a nová pracovní místa.Ostrava by měla najít lepší řešení jak přilákat nové investory do Ostravy…..

  Thumb up 2 Thumb down 1
 23. jiří :

  už se tam rozjeli připrávne práce kterou provádí firma mrozek. zatím dělají jen rekultivaci.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 24. aggu :

  Asi tak nějak: http://g.denik.cz/1/a5/penize_outlet_praha_galerie-980.jpg

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.