Půlku Prodloužené Místecké otevřou koncem listopadu

Ostravané se už na konci tohoto měsíce dočkají otevření první části dálničního přiváděče Prodloužená Místecká. Dopravě ve městě to však příliš nepomůže. Význam totiž bude tato komunikace mít až poté, co se dokončí i její druhý úsek přes ulici Cihelní a jeho napojení na centrum a silnici Místeckou. Kdy to bude? Aspoň v provizorní verzi možná v květnu příštího roku.
Termín zprovoznění první části Prodloužené Místecké je podle informací Deníku stanoven na 26. listopadu. Řidičům tak začne sloužit úsek, který spojí dálnici D1 na mimoúrovňové křižovatce v Přívoze s ulicí Mariánskohorskou, na níž byly postaveny nové nájezdy. Tyto komunikace už dnes ale propojuje jen o pár kilometrů dál první část Severního spoje, takže přínos nově zprovozněné silnice nebude příliš velký.
Ten by se měl projevit až poté, co bude dokončena i Prodloužená Místecká v úseku ulice Cihelní. Díky tomu se totiž na dálnici lépe napojí jak centrum Ostravy, tak celá oblast Frýdecko-Místecka. Jenže tuto část postihly Bártovy škrty citelněji a stavba se tady příliš kupředu neposouvá.Podle zdroje, který si nepřál být jmenován, by se i zde mohlo začít jezdit v květnu příštího roku. Silnice ale bude jen v opravdu strohé verzi. „V každém směru bude v provozu jen jeden pruh. Kvůli úsporám to bude taková očesaná cesta. Všechny nadjezdy na ní nebo napojení na ulici Českobratrskou jsou v nedohlednu,“ nastínil budoucnost druhé části Prodloužené Místecké člověk, který je obeznámen se situací.
Jeho slova potvrzuje i vyjádření mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Martiny Vápeníkové. „Na druhé stavbě Prodloužené Místecké se mohou dokončit jen nezbytné práce. Půjde o propojení v dvoupruhu v rozsahu zhruba osmdesát milionů korun,“ řekla Vápeníková.
Obě části Prodloužené Místecké jsou dohromady dlouhé dva a půl kilometru a podle původních předpokladů měla jejich realizace přijít zhruba na dvě a půl miliardy korun. V budoucnu by se měla stavět i třetí část, která má navázat pod mostem ulice Českobratrské a pokračovat až ke křížení s ulicí 28. října.

zdroj:denik.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.