Nové podniky v centru Ostravy

Přehled nových podniků v centru Ostravy.

English version: New businesses in Ostrava city centre

New Town Barpershop
Své brány otevřel sourozenec holičství Old Town Barbershop. Podnik se nachází na adrese S. K. Neumanna 7.
FB New Town Barbershop

Také na rohu ulic Na Hradbách a Zeyerova vzniká stylové holičství.

Dej si
V pasáži Vesmír otevřela cukrárna. Uspořádání nábytku je velmi vhodné pro maminky s kočárky. Nicméně zbytek vizuálu a polepů výloh je horší.

Pizza Coloseum

Restauraci Astoria na Masarykově náměstí nahradí pizzerie Coloseum. Měla by zde vzniknout i prodejna potravin. Více v článku od Deníku.

Pelmeški

Na ulici Českobratrská, vedle oblíbeného podniku Polívkárna, vzniká prodejna Pelmešků.

Na Nádražní ulici vzniká nové malé bistro a kavárna.

Food Atelier

V areálu dolu Hlubina otevře nová restaurace na velmi vysoké úrovni.

Food Atelier Chef Club je unikátním gastronomickým konceptem, který spojuje školu vaření, chef table a industriální interiér Compress hall v Ostravě Vítkovicích. To vše po patronátem Davida Valíčka, prvního českého kuchaře, který vařil v nejluxusnějším hotelu světa Burj Al Arab v Dubaji.

FB Food Atelier

Zábavní centrum Horník

Zábavní centrum Hornik – netradiční volnočasové centrum, jediné svého druhu v ČR! X Laser game a X Virtuality přidali novou aktivitu – Archery game – a zároveň přešli na jednotný název inspirovaný místem, kde se aktivity nachází. Zábavní centrum Horník je místo, kde se snoubí zábava, pohyb a moderní technologie.

Archery game je hra kombinující lukostřelbu a paintball, cílem této hry je vystřílet protější tým nebo zasáhnou terče u soupeře.

FB Zábavní centrum Horník

Kočcafé

Druhá kočičí kavárna v centru města otevřela v lokalitě ulice Stodolní. Přesněji na ulici Poděbradova 23.

FB Kočcafé

Kurnik Šopa Hospoda ²

Oblíbená hospoda s širokým výběrem piv Kurnik Šopa otevřela druhou pobočku blízku sadu Boženy Němcové, na ulici Myslebkova 13. Více se také můžete dočíst v článku od Patriot magazínu.

FB Kurnik Šopa Hospoda ² 

Zoot

Tento podnik se přestěhoval do prostor administrativní budovy Nová Karolina Park. Zoot je největší český internetový obchod s módou a bytovými doplňky s více než dvaceti výdejnami po celé republice. Objednáte, vyzkoušíte a zaplatíte na výdejně jen to, co vám sedne.

Czech Hookah Club
Na ulici Čs. Legií 152/8 vznikl prémiový dýmkařský podnik.

FB Czech Hookah Club

Sousední obchodní prostory jsou v rekonstrukci…

Laura coffee

Laura sice neodmyslitelně patří k městské části Hrabůvka, nicméně se přestěhovala do centra na ulici Hornopolní 933/36. Z důvodu rekonstrukce obchodního centra Železňák. Po rekonstrukci by se měla kavárna vrátit zpět. Nicméně pokud se uchytí, měla by i zůstat v centru.

GóKaNá

Sushi restaurace GóKaNá se stěhuje do prostor po restauraci ScanSen na Zámecké ulici z ulice Stodolní. Sousední mladší Moss bistro by se mělo do uvolněného prostoru rozšířit. Více v článku od Patriot magazín.

Obchod s kožešinami u Sýkorova mostu nahradila prodejna se starožitnostmi. O kousek dál otevřelo nové pekařství. Bohužel zprovoznění terminálu Hranečník a nucený přestup cestujících na 3 km vzdálenějším místě vyvolal úbytek chodců a nyní se zde podniky střídají jak ponožky.

Centrum města opustila nevlídná putyka Alibaba.

Článek navazuje na předchozí přehledy viz hashtag #podniky (vždy pod nadpisem), anebo níže související články…

Až na výjimky mapujeme oblast historického centra Ostravy. Pokud víte o dalších podnicích, případně se chystáte nový otevřít, dejte nám vědět přes kontaktní formulář, případně pište do komentářů.

Související články


Komentáře

 1. Xavier :

  Ta Kurnik šopa, to je pecka, možná dnes na jedno skočím! :-)

  Mimochodem, včera jsem šel k večeru po nádražní a všiml jsem si, že kousek od zastávky Stodolní (směr Poruba) se otevírá nějaké Vietnamské streetfood bistro, které vnějším designem vůbec nepřipomíná ta bistra „tržnicová“, jichž je tady v centru ještě pořád dost. Vypadá to na něco kvalitnějšího. Asi ale ještě otevřeno není…

  Thumb up 8 Thumb down 0
 2. Martin [msstavby.cz] :

  Jen doplním další novinky, které se již nestihly napsat do přehledu. Na rohu ulic Sokolská třída a 20.října (býv. obchodní dům ASO) vzniká Poe Poe.

  Po bistru Nejen sladká na 28.října bude Fénix Café. Vedle místo starožitností (tuším) bude obchod s italskými produkty.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 3. Nimrod :

  Food Atelier na Hlubině není klasická restaurace, ale opravdu ateliér, který bude fungovat na principu rezervací. A když „bude“, tak ještě není otevřeno…3.11. si zapište jako den otevřených dveří

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Hynek [msstavby.cz] :

  Xavier: https://www.facebook.com/happybanhmicz/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Xavier :

  Hynek [msstavby.cz]: Díky, vypadá to zatím dobře! :-)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 6. Jann :

  „Bohužel zprovoznění terminálu Hranečník a nucený přestup cestujících na 3 km vzdálenějším místě vyvolal úbytek chodců a nyní se zde podniky střídají jak ponožky.“ Úsměvný názor, pramenící samozřejmě z „pozitivního“ názoru autora na tento terminál. Pohybuji se zde denně a znatelný úbytek lidí nevidím. Problém krachujících bude zřejmě spíše v těch „ponožkách“.

  Thumb up 9 Thumb down 7
 7. Hynek [msstavby.cz] :

  Jann: tak to asi nejde moc zpochybnit, lidi, kteri sli z centra na zastavku za most, tam dnes jednoduse nejdou, na podobnou story cekaji obchody po zmene mista zastavky husuv sad (ackoliv tam to bude asi znatelnejsi)..

  do jake miry to je ale hlavni duvod odchodu tech podniku, to uz je druha vec.

  Thumb up 4 Thumb down 3
 8. Jann :

  Hynek [msstavby.cz]: Ano, to je stejná story, pokud obchod zkrachuje jen proto, že zastávka zmigrovala o 55 metrů, tak je na něm něco špatně ne?
  Mimochodem, ta zastávka se posunula logicky, na kilometru žádná není a pak na 150 metrech dvě.
  I posunutí přechodu je skvělé, protože zkrátí cestu Husův sad 30. dubna/Ostrčilova.

  Thumb up 8 Thumb down 2
 9. Martin :

  „Centrum města opustila nevlídná putyka Alibaba.“ …ten už tam přeci není tak 10 let… Pokud vím, několik let tam byly jen polepy na výloze prázdného podniku

  Thumb up 2 Thumb down 0
 10. Martin [msstavby.cz] :

  Jann: Ano. Terminál Hranečník nemám v oblibě.
  Důvod je jasný z již samotného principu terminálu.
  Nastupovali lidí předtím na náměstí J. Gagarina? Ano. Nyní ne? Nepohybuji se v té lokalitě denně. Ale šlo hezky na Sýkorově mostě poznat, když autobus na Gagariňák přijel, nebo když měl odjíždět. Pohybují se nyní v lokalitě méně lidí? Ano, pohybuje.
  Má terminál Hranečník z urbanistického a sociálního hlediska smysl? Ne.

  Thumb up 8 Thumb down 5
 11. Jann :

  Martin [msstavby.cz]: Vím já, Terminál jsem nekomentoval, jen jsem se pousmál nad tvrzením, že vysál život z ulice 28. října. Když použiji Vaší rétoriku: Ne! :-)

  Thumb up 0 Thumb down 1
 12. Martin [msstavby.cz] :

  Jann: Doslova nevysál. Ale zapříčinil to, že se tam nyní pohybuje méně lidí. Což je jasné, když se za řekou nacházelo stanoviště autobusů. Pozitivní vliv rozhodně neměl.

  Thumb up 6 Thumb down 1
 13. Tjs :

  Jann: Jann: pokud prodavam rychloobrátkové zboží, kde je velká konkurence typu noviny, tabák, pečivo, kafe, pak je přesun zastávky a přechodu likvidační. Lidé si nezajdou pro ty stejné noviny nebo cigára o 55 metrů dál a pak 55 metrů zpátky, kór když spěchají a po cestě mají jiné pekárny, trafiky,…

  Thumb up 3 Thumb down 2
 14. Xavier :

  Tjs: Na té Českobratrské (úsek mezi kostelem a Nádražní) je jedna trafika a jedno pekařství. Pouze o tom pekařství lze říct, že těžilo z přítomnosti zastávky. Trafika byla těch 55 m. od zastávky směr Nádražní, takže byla blíž k zastávce Konzervatoř. Tak nám krachne jedno pekařství, no. A to jen možná ;-)

  Thumb up 3 Thumb down 0
 15. Michal :

  Vydávat přesun obchodu nebo neotevřený obchod za nový podnik, to už je vlastně takový místní kolorit.

  Thumb up 3 Thumb down 12
 16. Martin [msstavby.cz] :

  Michal: Zase mráčkový den Miško? :(

  Ještě sis nezvykl, co je obsahem těchto článků?

  Thumb up 11 Thumb down 5
 17. Tomáš V. :

  JO a eště jste zapomněli uvést že na Sokolské třídě naproti Čapkárny byl otevřen výběrový Hipster second hand. Divím se, že to autorům tohoto webu uniklo s jejich hipsterským smýšlením a vzhledem a pseudointelektualitou. Snad jim aspoň neuniká moč :-D

  Thumb up 4 Thumb down 16
 18. Hynek [msstavby.cz] :

  Tomáš V.: no prave, ja uz jsem skoro duchodce, na mne s hipsterama nechod. s tou moci jsi blize, ale zatim drzim.

  mimochodem schvalne, jak bys definoval hipsterske smysleni? :D

  Thumb up 7 Thumb down 1
 19. Martin [msstavby.cz] :

  Tomáš V.: Nevím, jak souvisí tento článek s našim zdravotním stavem, ale vše je v nejlepším pořádku. Ale někdy to určitě přijde.

  Děkuji za pochvalu o hipsterství. Co nejdříve si tam skočím a úspěšný nákup zapiju Fritz kolou.

  Thumb up 8 Thumb down 1
 20. Martin [msstavby.cz] :

  Hynek [msstavby.cz]: To mám určitě za to, že jezdím na kole a denně se neholím! :D

  Thumb up 8 Thumb down 1
 21. Xavier :

  Martin [msstavby.cz]: Ajaj, tak to jsem taky hipster :-D

  Thumb up 3 Thumb down 0
 22. Tomáš V. :

  Definici si můžeš vyvodit tady z toho klipu. Hraje tam i bývalý rezident centra Ostravy Edgar :-D https://youtu.be/GkmePAcaJCU

  Thumb up 1 Thumb down 11
 23. Hynek [msstavby.cz] :

  Martin [msstavby.cz]: ja kolo nemam :(
  Tomáš V.: :) no zjevne jsi nas asi nevidel v realu nikdy.

  jinak https://www.youtube.com/watch?v=hQm1QADFxrM

  Thumb up 0 Thumb down 0
 24. Tjs :

  Xavier: ale to je přece jedno, kolik obchodů konkrétně se změna dotkne a kdoví jestli. Můj komentář říká, že tato změna opravdu potíže příčinně může. Nemám ambice soutěžit o vítězství v debatě a jsem dalek soudit, kdo zavře a jestli to je „jen“ někdo. Být majitelem konkrétního podniku, slabá útěcha by mi byla, že se to dotklo jen mé provozovny. Díky za předešlo reakci a ahoj

  Thumb up 0 Thumb down 0
 25. Crazym :

  Dobrá zpráva, po prostorách uzavřeného Tesca v OD Horník hrábla Hruška, už se začalo zařizovat, tak předpokládám, že brzy otevřou, už to asi nebude sedm dní v týdnu od 7 do 20 hodin ale pochválen buď bůhví kdo ač nejsem věřící :-)

  Thumb up 2 Thumb down 0
 26. Moon :

  Crazym: No, Hruska, symbol kvality :-)

  Thumb up 1 Thumb down 6
 27. Crazym :

  Moon: A víš, že je mi to fuk, Tesco nebo Hruška či Albert, Penny nebo Billa, hlavně, že budu mít kam chodit pro drobnosti, potraviny i jiné pod barákem se hodí a na velké nákupy stejně jezdím jinam. Hlavně, že tam nebude zase pusto jako v mnoha jiných příkladech v okolí :-)

  Thumb up 8 Thumb down 0
 28. Crazym :

  Na Hrušce v Horníku se už finišuje, regály se plní, počítám, že příští týden otevřou ale to zaslepení výloh považuji za zvěrstvo ale oni asi jedou jen na ekonomiku a estetiku vynechávají, tak se o ně nemusejí starat. Bachner i Mendelsohn v hrobech rotují :-)
  http://www.imagehosting.cz/?v=pict0521.jpg

  Thumb up 3 Thumb down 0
 29. dolil :

  To je hnus. To nejde zakázat?

  Thumb up 5 Thumb down 0
 30. Davidb :

  dolil:
  Jde, stejně jako ve Znojmě.
  Pokud se udělá vizuál.
  Mě taky štvou ty plachty s nápisy přes cestu- https://mapy.cz/s/29RVT

  Thumb up 0 Thumb down 0
 31. Crazym :

  Čerstvé info, Hruška se otevírá v pondělí 30.10.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 32. dolil :

  https://www.instagram.com/brickhousedov/

  Thumb up 1 Thumb down 1
 33. Crazym :

  Kafé Kaj na Poděbradově 32 už jede.
  A na Msgre Šrámka 5, po cyklo Kelly bude cosi nového akorát nevím co http://www.imagehosting.cz/?v=pb126056.jpg

  Thumb up 0 Thumb down 0
 34. Pepper :

  Crazym: Že by https://www.facebook.com/Momentops/ ? Nějaký sekáč :/

  Thumb up 0 Thumb down 2
 35. Hynek [msstavby.cz] :

  Crazym: to je Moment, co je tedka v patre.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 36. Crazym :

  Ta „ekonomika“ jim v Hrušce asi moc nejde, nedávno zaslepené výlohy zrovna předělávají, inu Kocourkov a je jedno v jakém sektoru. Schválně, kdo si tipne co bude výsledkem? :-)
  http://www.imagehosting.cz/?v=pict0522.jpg

  Thumb up 0 Thumb down 0
 37. nototo :

  Crazym: to, co se promarní na zaslepení, se přece ušetří na zaměstnancích! Nevím, proč z toho dělají bunkr, asi si mohou dovolit svítit jako o život.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 38. Crazym :

  V bývalém ASU už je otevřena pobočka https://www.poe-poe.cz/
  http://www.imagehosting.cz/?v=041220tjt.jpg
  http://www.imagehosting.cz/?v=041220rnr.jpg

  Thumb up 1 Thumb down 0
 39. Danek :

  Crazym: Vždyt tu nedávno někdo psal, že je to cirkus…možná dojde k upravě aby to vypadalo decentně.

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.