FM mění městský mobiliář

Frýdek-Místek modernizuje a hlavně sjednocuje městský mobiliář. Začíná odpadkovými koši.

Po dlouhých diskuzích byly na doporučení hlavní architektky vybrány tyto koše. První typ černý – nanuk – C1, C2 historické jádra měst Místku a Frýdku MZP, Park U Jošta a u zámku, významné historické budovy a budovy památkově chráněné včetně přilehlého pozemku, hřbitovy, jižní svahy, C3, druhý typ s dřevěnými hranolky po obvodu – Z2 městské parky a S1 občanská vybavenost městského významu, sportoviště, dětská hřiště, třetí typ klasický zelený plastový koš v ostatních zónách. Cílem bylo vyměnit staré, poničené koše, které se mnohdy už nevýrábějí a snížit počet druhů košů. První typ dostal ocenění za design. Plastový zelený není žádný krasavec, ale vzhledem k množství, které se každoročně zničí, svou funkčnost plní. Koše se budou měnit postupně po vyřazení původních. Do konce roku by měly být vyměněny koše v památkových zónách. Počet míst je někde nadsazen, protože se ještě bude jednat s vlastníky soukromých pozemků.

zdroj: FN naše město F-M

Související články

 • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

 1. Marián Kyral :

  > Plastový zelený není žádný krasavec, ale vzhledem k množství, které se každoročně zničí, svou funkčnost plní.

  Pazury bych těm zmetkům urazil. Jako vážně nechápu tu touhu ničit společný majetek.

  Thumb up 5 Thumb down 0
 2. Tomas T. :

  Marián Kyral: Stačí se podívat na většinu pořadů dopoledne a v podvečer v TV. Kriminálka, vraždy, střílení, vybuchování. Tak se hold dneska lidé baví. A je jasné že mladí to pak chtějí zkoušet a dělat taky. Vždyť je to COOL.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 3. Marián Kyral :

  Tomas T.: Zaslechl jsem. Už dlouhá léta doma TV nemáme a kupodivu nám vůbec nechybí. Vždyť to byl jen neustálý proud reklam občas přerušený nějakým kouskem seriálu.

  Taky jsme bývali mladí, ale něco ničit, nebo nechat bordel kolem lavičky, jsem si nikdy nedovolil. Tady evidentně selhává výchova.

  Thumb up 6 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.