Komentáře

 1. Daniel :

  Můžu se zeptat co znamenají ty hnědé obdelníky/čtverce mez téma bílýma? Vždyť to vypadá blbě.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Pavel :

  Daniel: Taky mi to nejde moc do hlavy, proč tam je jiná barva. Jinak se jedná o mřížoví od vzduchotechniky.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. aldik :

  Neví někdo jestli multikino se má otvírat taky v březnu 2012 jako zbytek centra nebo to bude jako s CineStar-em ve Futuru, který otvírali s dlooouhou prodlevou.

  A místo toho Alberta bych tam radši viděl Interspar nebo Tesco, a to i když mám Bertíka rád. :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. stilgar1 :

  Nevíte taky někdo něco o tom, proč se zastavilo dláždění toho náměstí? Vydláždila se jen malá část a tak měsíc je to ve stejné podobě…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Jirka :

  Co se týká hnědých deklů – jsou i na vizualizacích, je to zakrytí oken, vzduchotechniky apod.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. +via+ :

  Jsem zvědav co to udělá s historickým centrem. V té obludě bude skoro vše co je i v centru.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. Tom :

  Nikdo pořád neví jak to bude s těma nejspíše LED panely po obvodu hlavní skleněné střechy obchodního centra ???

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Martin [msstavby.cz] :

  Tom: Nevíme. A jestli tam LED panely budou , tak ty se budou dávat až při finiši stavby FORA.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 9. marian :

  to via: může to paradoxně do centra lidi přitáhnout. ten typ lidí co dneska korzuje o víkendech po shopingu a futuru se nahrne na karolinu, protože to bude IN. a jak už tam zaparkujou, třeba vylezou i ven z krabice. ale možná je jen přeceňuju. pamatuju na pěknou babskoletní neděli, fakt jeden z posledních krásných dnů loni a v centru ani noha. ale když jsem v podvečer zajel pro pečivo do tesca ve futuru, bylo narváno. říkal jsme si jak jsou ti lidi blbí, bylo mi z toho vážně smutno :-(

  Thumb up 0 Thumb down 0
 10. Hynek [msstavby.cz] :

  marian: historicke centrum je masarykac. a tam nikdo z tebou popisovanych lidi asi od karoliny jen tak na prochazku nepujde.

  + historicke centrum je v podstate polovicni zalezitost dik poloze. pro lidi je funkcni strana od husova sadu, po postovni a na masarykaci uz 90% lidi ani neprejde za uroven marianskeho sloupu… mnohdy paradoxne clovek ani poradne nevi, co je vedle muzea za obchody, hlavne ze ho hned ve vyusteni postovni uvitaji stanky s ponozkama (a to jeste tak postavene, ze clovek, co chce jit smer mcdonald, tak se musi prodirat.)

  a pak funguje proudeni lidi sykorak – narodni divadlo/elektra. zbytek je problem. ale tak kdyz na cerne louce neni co hledat a vystavy fungujou tak, ze rano lidi nalezou do jedne z krabic a v poledne uz s klidem objedvaji doma, tak kdo by tam jen tak sel?

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Hynek [msstavby.cz] :

  +clanek na idnes.cz „VIDEO: Fukušima II. v Ostravě? Filmařům vadí stavba v centru města“: http://goo.gl/favI3

  Thumb up 0 Thumb down 0
 12. Martin [msstavby.cz] :

  Zvláštní druh recese…. Kdyby Fukušima nebyla zasažena přírodními živly a následně tam nenastala nehoda, čímž se okamžitě dostala do světových médií. Nikomu, tady hlavně těm „filmařům“, by nepřišlo , že FORUM svými hranatými tvary zdáleně připomíná jadernou elektrárnu někde v Japonsku.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 13. PetrP :

  martin [msstavby.cz]: Přesně tak, pár chytráků dostalo peníze na natočení „dokumentu“ a hned jsou mistři světa…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. Summerboy :

  Cypi jedni, nemají co dělat a přidají se akorát k takovým, kteří držkují nad „promarněnými šancemi“ a bůhvíčím. Když na tom místě byla pustina, tak jsem se narodil. Když to rekultivovali, stihnul jsem odchodit základku. Stojí tam konečně něco zajímavého, byť ne dechberoucího, v době, kdy končím výšku. Bylo snad málo času na to, aby se s tím prostorem něco udělalo? Ne. Tak ať si každý uvědomí, že máme štěstí, že se s tím něco děje. A kecy, že tam nebude zeleň a vyžití kulturní a podobně, by měli vypouštět z huby, až si něco o projektu přečtou…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. MM :

  Zase by se to s tím nadšením tady na blogu pro Novou Karolinu nemělo přehánět. Je to obyčejná krabice, která město nepozvedne vůbec nikam. Zapláclo se prázdné prostranství, nic více, nic méně. Bohužel podle mého, to kompletně zruší centrum Ostravy… Jediné plus pro mě, nové kino.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 16. aggu :

  S těmy cypy a chytráky to těžce přeháníte ;) Jsou to lidi z branže a moc dobře vědí o čem a proč to natočili, škoda že až teď (ale i to asi má svoje důvody). Spíš mi moc košer nepřipadá vyrábět vtípky na fukušimské téma, přece jenom tam umírali, umírají a budou umírat lidé… Na druhou stanu je to ukazuje, že si v Ostravě nesedneme na zadek z každé krabice co tu někdo postaví. Je to tak trochu důkaz ne-provinčního a kritického myšlení. A to je fajne jak cyp ;)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. Jirka :

  Nezapomínejme na to, že špatná reklama je také reklama. Až lidé vejdou do Fóra a uvidí ten ohromný prostor, tak na nějakou Fukušimu určitě zapomenou :-)))

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. Hynek [msstavby.cz] :

  Summerboy: mozna problem je, jak to cele probehlo a co tam melo podle puvodni souteze stat ( http://www.cieslar.biz/data/images/0000/0092.jpg ).

  ten „dokument“ vychazi tak trosku pozde, mi prijde, ze ted uz je to skoro vic reklama, nez cokoliv jineho.

  primer s fukusimou bych tak nezral, ja myslim, ze se o tom mluvilo a kdyz se na ty dve stavby clovek podiva, tak ho to musi napadnout. ale je to natocene takovym zpusobem, ze to snad nikdo nemuze ani castecne vzit vazne, proto mi prijde zbytecne o tom navazno polemizovat.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. Hynek [msstavby.cz] :

  pro pripomenuti jsem doplnil detailnejsi historii projektu.. http://www.msstavby.cz/tagy/karolina/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 20. kacziq :

  I kdyby tam bylo něco jiného pořad byste byli nespokojení!.. Kdo nechce chodit na Karolínu tak ať tam neleze a jde se projít do centra..a kdo chce chodit na Karolínu ať si chodí tam.. a všichni budou spokojení..

  Thumb up 0 Thumb down 0
 21. Kostelník :

  Dokument je opravdu nudný a spatne udelany, tak nejak sterilni, bez emoci, nebo jak to rict. jde na tom videt, ze to delali na efekt a ne od srdce.

  jinak obytne domy na Karoline vypadaji podle me moc dobre (lepe nez na vizualizacich), na rozdil od OC (ktere vypada hure nez na vizualizacich), ale uz se tesim, az se tam projdu po te pesi zone a zhodnotim to z mista…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 22. mistři světa :

  hahah,zase nějací blbečci co něco natočí,ale pak tam stejně budou chodit :) :D

  Thumb up 0 Thumb down 0
 23. Hynek [msstavby.cz] :

  +clanek na idnes.cz „Povedené, chválí architekti fikci o ‚nové Fukušimě‘. A stavbu kritizují“: http://goo.gl/KErFd

  Thumb up 0 Thumb down 0
 24. Hynek [msstavby.cz] :

  +clanek na denik.cz „Obchoďák na Karolině: co bude uvnitř?“: http://goo.gl/CnN9W

  Thumb up 0 Thumb down 0
 25. Jirka :

  Mimochodem, zajímalo by mě, kde bude vjezd pro zásobování.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 26. nike21 :

  Ja nevim co proti tomu OC máte…..možná je to trochu nezvykla stavba, ale zas je hodně originalní! Můžem byt rádi, že tam není jěště něco horšího, treba nějaka plechová krabice něco jak tesco. Jen škoda, že to OC není presně podle navrhu. :/ Akorát ta pěší zóna se mi zdá hodně ochuzená…. na vizualizacích vypadá ohodně líp. Já si myslí, že jako celek NK bude vypadat hodně dobře :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 27. Summerboy :

  Nike21: Naprosto souhlasím!

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.