Nová Karolina: fotky a video ze staveniště

Deník vydal článek shrnující aktuální stav výstavby Nové Karoliny včetně mnoha fotek a videa.

Budoucí náměstí se rozprostírá přímo před areálem historického Trojhalí a ústí do něj široká pěší zóna. Nad tou se z jedné strany tyčí takřka hotový objekt rozsáhlého obchodně-zábavního centra, ze strany druhé rozestavěný bytový dům. V říjnu by zde měla začít výsadba zeleně, například platanů.

Na opačném konci pěší zóny kutají stavaři pod úrovní země základy kancelářské budovy, jejíž dokončení bude mít oproti původnímu plánu roční zpoždění.

V březnu 2012 se otevře obchodně-zábavní centrum, spolu s ním bude zpřístupněna velká pěší zóna i hlavní náměstí. Fungovat začnou i první části dopravní infrastruktury.
V květnu 2012 začnou žít první nájemníci v bytovém domě.
Kancelářská budova a objekt Trojhalí by měly začít fungovat na jaře 2013. Kanceláře už se stavějí, rekonstrukce Trojhalí začne zřejmě příští rok.
V roce 2012 by měla být zároveň zahájena druhá etapa výstavby. Ta zahrnuje realizaci dalších bytů a kanceláří kolem hlavního náměstí a také dopravní napojení na ulici Frýdeckou.

celý článek, galerie a video: denik.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.