Dopravní obslužnost Nové Karoliny

Tramvajová zastávka se začne budovat na jaře, kdy se budou dělat přeložky sítí. Hotova by měla být na přelomu října a listopadu příštího roku.
Porážková ulice, po které bude trolejbus na Novou Karolinu přijíždět, propojí území mezi Frýdlantskými mosty a Českobratrskou ulicí. Po dokončení trati a také nezbytné rekonstrukci měnírny bude trolejbus zastavovat přímo u obchodně-zábavního centra. V první etapě tam bude jezdit jedna trolejbusová linka, která bude vedena jen po kruhový objezd u Trojhalí. Později se trolejbusy do území Karoliny zakousnou hlouběji a ve třetí etapě se počítá s tím, že dojde ke spojení Karoliny s výstavištěm a Havlíčkovým nábřežím. Trolejbusové linky by tak podle informací Dopravního podniku Ostrava mohly vést až na Sýkorův most, kde by se napojily na stávající trolejbusovou síť.

Doprava by se měla zklidnit v Nádražní či Poděbradově ulici. Na druhé straně lidé žijící v okolí plánované nové ulice Porážkové, kde byly na jaře kvůli stavbě cesty pokáceny desítky vzrostlých stromů, musejí počítat s vyšším hlukem a prašností.

Plánek dopravní obsluhy v rámci I. etapy najdete v článku z května: ‚Dopravní obsluha Nové Karoliny‚.

celý článek a pár fotek nových semaforů: denik.cz

Související články


Komentáře

 1. Tomas T. :

  Tramvajova zastavka se bude stavet pristi rok… a co ta Porazkova? to je v planu kdy? Je to vsechno hrazeno MD? nebo se na tom musi podilet i mesto?
  Celekm me i zarazilo ze kdyz delaji tu druhou cast mostu ceskobratrske tak ten sjezd neni soucasti stavby… je tam jen priprava.
  A jeste jeden dotaz….. v deniku jsem ted videl fotky z vystavby NK, ale byly tam i fotografie dvojhali. A byly na nem plakty MD ze stavime karolinu nebo tak neco… je to jen pozustatek z predchozi doby nebo se zase neco zmenilo a uz to mesto opravovat nebude??

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Nimrod :

  Tak postupně: Prodloužená Porážková (1. část od Kolejní pod Frýdlantské mosty na Karolinu) se začne budovat ještě letos na podzim, dokončeno má být do jara 2012 – z důvodu otevření 1. etapy NK – to je logické. 2. část – Nová Porážková – od Kolejní směrem k Frýdlantským mostům – jaro až podzim 2012. Tato komunikaci není hrazena MD a nikdy ani nebyla. Jde to z peněz EU (ROP). Prosím nemíchejte více staveb dohromady – stavba jižního mostu na ČB je akcí Kraje, kdežto Porážková města – proto je tam pouze příprava na připojení Porážkové. Takže všechno je v pořádku a nic vás zarážet nemusí.
  Co se týká historických budov, ne zcela chápu váš dotaz: tyto budovy se opravovat budou, nyní pod názvem Trojhalí, je to projekt ve kterém se město spojilo s Dolní oblastí Vítkovice a s arch. Pleskotem. Má zde vzniknout zastřešené náměstí (Dvojhalí: multifunkční prostor pro širokou veřejnost) a sportovní prostory (Jednohalí: tělocvičny pro variabilní využití). Vše bude spojené suterénem, kde vznikne sociální, skladové a technologické zázemí. Je rovněž uvažováno s propojením k parkovišti pod centrálním námstím na Karolině. Termín jaro 2012-jaro 2013…takže držte/držme palce!!!

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Tomas T. :

  No to jsem taky naposledy slysel na predstaveni projektu dvojhali, ze to bude delat mesto podle navrhu Pleskota. Ovsem v Deniku v clanku z minuleho tydne jsem videl fotky s vystavby toho obchodniho centra a byly tam i fotky dvojhali a na nich je plakat MD. Tak jsem myslel ze se to zase nejak zmenilo…. viz:
  http://moravskoslezsky.denik.cz/multimedia/galerie/3276683.html?section=1,39

  Thumb up 0 Thumb down 0
 4. Hynek [msstavby.cz] :

  tipuju „zahradkari kersku“. asi to tam oznackovali a historicky to nema nikdo potrebu sundavat. to Mko tam je beztak jeste od doby, co se laskovalo o plazi :)
  http://goo.gl/vRc19

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Nimrod :

  Problém je v tom, že na fotkách jsou všechny stavby dohromady, bez rozlišení investora. Ten plakát tam je z 6.6.2008, kdy proběhlo slavnostní zahájení výstavby – a v současné době to opravdu není podstatné….Jen upřesňuji: nebude to dělat jen město!!!, ale sdružení TROJHALÍ KAROLINA (město společně se sdružením Dolní oblast VÍTKOVICE), jinak vše ostatní platí…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Hynek [msstavby.cz] :

  dik za info. uplne detailne a spravne pro detailisty to bude asi tady. http://verejna-sprava.kr-moravskoslezsky.cz/cz/registr_zs/trojhali-karolina-13343/

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.