Komentáře

 1. Cyklista :

  Je moc fajn, že se dokončují objekty s byty, jen mám rozporuplné pocity s pojetím… Mám pocit že spousta architektů, nebo developerů (nevím kdo má větší vinu) dává rovnítko mezi „moderní architektura“ a „každé okno jiné a jinde“

  Thumb up 17 Thumb down 1
 2. volnoběh :

  Cyklista: Jojo, když už si toho člověk jednou všimne, tak to dokáže pěkně iritovat. Ale na druhou stranu to trochu zjemňuje celkovou hmotu, takže ten celek pak nevypadá tak panelákovitě.

  Thumb up 9 Thumb down 0
 3. LK :

  Cyklista: je to o tom, že okna umístíte tam, kde je potřebujete z hlediska dispozice, ne tak, aby to bylo hezké zvenku. Přece jenom funkčnost je více, než venkovní vzhled ;-)

  Thumb up 4 Thumb down 4
 4. balde :

  za mě nejméně povedený dům na Karolíně

  Thumb up 5 Thumb down 7
 5. D-r :

  balde: Ale ti byty asi budou světlé a krásné.

  Thumb up 6 Thumb down 2
 6. Martin [msstavby.cz] :

  Cyklista: A vadí to?

  Thumb up 3 Thumb down 3
 7. acdlcia [msstavby.cz] :

  Martin [msstavby.cz]: Nudí to. Tenhle „Slumstyle“ se už trochu okoukal. Ze začátku to bylo zajímavé, ale když je to všude… Zkrátka čeho je moc toho je příliš a docela bych uvítal dům s pravidelným rozmístěním oken.

  Thumb up 8 Thumb down 1
 8. aggu :

  acdlcia [msstavby.cz]: Co dům, celou ulici, celý blok…
  Tohle
  https://goo.gl/maps/rgB5e9db8uk
  je naprosto-ideální-ulice.
  Chodník a komunikace ve správném poměru, parter, zeleň, domy s francouzskými okny. Není v tom žádné přiblblé ego (investora/architekta/úředníka). Všechno je jednoduché.
  Proč už nikdo nedělá město? Bo už není nikdo kdo by měl na něm zájem. Nikdo už nevidí dál než na jeden, patřičně vyhajpovaný „projekt“. Takže už nemáme ulice, ale sériově usazené projekty.

  Thumb up 9 Thumb down 1
 9. LK :

  aggu: no vidíš – a mě se ta ulice zase nelíbí :-D

  Thumb up 5 Thumb down 3
 10. balde :

  aggu: za to ale nemůže developer, ale město, které nastavuje podmínky, jak se bude zastavovat území.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 11. Jirka :

  LK: tak to máte fakt divný vkus

  Thumb up 2 Thumb down 3
 12. davidb :

  aggu:
  Viděl jsem teď pořad o focení z Amsterdamu a bylo tam o oknech.
  Každý dům je má jiné- barevně, velikostně, výškově.
  Ale celkově to sedí. https://goo.gl/maps/8PSaR3XwC7A2
  Vím, že se tady jedná o jeden dům. A chápu i to, že je to teď všude.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 13. balde :

  davidb: v Amstru to je tím, že je vedle sebe každý vchod úplně jiný a ta rúznorodost je pak v tom celku vlastně krásná, problém u naší stavby je ten, že je to velký blok domu a navíc to má cik cak

  Thumb up 4 Thumb down 0
 14. thvari :

  davidb: tohle je asi lepsi ukazka z Holandska, taky se s tema oknama v prostredni rade ne uplne trefili do te puvodni rady :-D https://bit.ly/2Z4kOKr

  Thumb up 3 Thumb down 0
 15. David :

  Co si budem namlouvat těžko můžeme srovnávat Karolínu s Amsterdamem! Tam je každá hmota jiná, jiné materiály, všechno do sebe zapadá… tady je to udělané jen aby to vypadalo jinak…. Tenhle barák s těma oknama sem tam, vlevo vpravo ob patro… no na studenta prvního ročníku architektury asi dobrý, jesi to dělal nějaky vyštudovaný člověk – potlesk určitě nééé. Tohle je tak malá hmota, že rozhazovat okna je opravdu blbost. U jiných staveb klidně, smysl to má ale tady a ještě říkat že to je kvůli dospozisím… eeee… Detail žlutých lodží – nevím proč žlutá? ale Karolína mohla opravdu dopadnout jako fajn projekt nové zástavby, spíš je to ani bych neřekl typický developerský projekt.. takova patlanina jen aby to bylo :) Pokud zmínim nedávno dostavené Efko s těmi 2-3 věžemi které všem dávají smysl? už teď se bojím té dostavby na Karolíně…

  Thumb up 2 Thumb down 8
 16. Martin [msstavby.cz] :

  V místě výstavby tzv Slzy – výškového objektu o cca 14 patrech (kterou magistrát nazýval až dominantou, přičemž i paneláky jsou v Ostravě vyšší) bylo vysázenou pár nových stromů.

  1.Buď se sázejí stromy na místech, kde budou stejně brzo pokáceny.
  nebo pravděpodobněji
  2. Město nenašlo investora snového názvu.

  Thumb up 11 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.