Rekonstrukce vodárenské věže Hlučín

Historickou nádražní vodárenskou věž v Hlučíně čeká rekonstrukce.

Více k věži ZDE.

Jednou ze zajímavých historických památek v Hlučíně na Opavsku je bývalá vodárenská věž u tamního vlakového nádraží. Byla postavená v roce 1886, tedy před více než 130 lety. Dnes je zanedbaná a má zničenou střechu. V blízké době by se ale mohla stát novou turistickou atrakcí. Město Hlučín věž koupilo od Českých drah a plánuje oživení celé oblasti kolem vlakové stanice.
„Budeme se snažit prostředí trochu zkulturnit, upravit ty náletové dřeviny a něco dělat s fasádou,“ potvrzuje Pavel Paschek, starosta města (Občané pro Hlučín), že nová střecha v šestnáctimetrové výšce a první nejnutnější opravy budou stát 800 tisíc korun.
„Mysleli jsme, že nahoře by se dala udělat nějaká vyhlídka, ale protože prostor uvnitř vyplňuje ocelová nádrž na vodu, tak vstup tam nebude moci být umožněn. A technickou památkou je to právě kvůli té nádrži. Ale myslím si, že stálo za to vzít si to do majetku. Je to připomínka historie a vývoje ve městě a věřím, že v budoucnu to bude pěkný odpočinkový, sportovně kulturní prostor,“ dodává starosta.

zdroj + celý článek: rozhlas.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.