Komentáře

 1. thvari :

  Hezká fotka na základy stavby shora: https://twitter.com/OstravaP/status/1243858394571780098?s=20

  Thumb up 9 Thumb down 0
 2. adamous :

  Snad se projekt dostavi v puvodnim rozsahu a terminu, koukal jsem na rezervace a zatim je to zaplneno tak z 10-15%: https://moravskoslezsky.denik.cz/bydleni/developer-byt-najem-vystavba-ekospol-yit-central-group-skanska.html

  Thumb up 2 Thumb down 0
 3. petr :

  no chtít 3.5 mega za 50 m2 v Ostravě, to je hodně sebevědomá cenotvorba…

  Thumb up 7 Thumb down 14
 4. AAA :

  petr: Díval jsem se na jména na zvoncích a nestaví se to zrovna pro obyčejné Ostraváky. A i tak jsou předchozí etapy plné.

  Thumb up 4 Thumb down 2
 5. Summerboy :

  AAA: A kdo to podle Vas je “obycejny Ostravak”? Uvedomte si, ze v Ostrave je plno lidi, kteri maji hodne penez a byt v novostavbe v centru za tri a pul mega je pro ne rozumnou variantou. Holt nemuzete cekat takovy byt v cene panelakoveho bytu ve Vyskovicich.

  Thumb up 22 Thumb down 3
 6. Adam :

  Summerboy: Byty na Nové Karolíně v různých etapách velmi významně obsadily firmy, které je používají jako „hotel“ pro zahraniční „manažery“ na „pracovních cestách“. Hyundai a navazující dodavatelské firmy v tom vynikají. Těmto firmám je také úplně jedno, kolik za takový byt platí na pronájmu. Tyto byty jsou tak jsou úplně mimo trh. A podstata rezidenčního bydlení v centru města bere za své, když v nich většinou nikdo nebydlí.

  Thumb up 14 Thumb down 5
 7. Summerboy :

  Adam: Kdyz tu jsou zahranicni pracovnici na sluzebnich cestach, tak v nich tim padem vetsinou nekdo bydli. Pokud jsou vice nez pul roku obsazene, tak je to za me zcela v poradku. Ja jsem taky casto v zahranici a muj byt je v tu dobu prazdny a nevidim v tom problem. Ti lide tu nejak existuji, nakupuji, utraceji, pozivaji sluzeb. Nevidim v tom jediny problem. Zaroven tito lide netvori vetsinu v techto novych domech.

  Thumb up 19 Thumb down 2
 8. Rado :

  Adam: Berte to tak, že nové byty na Karolině vesměs splňují požadavky na standard bydlení, na jaký jsou tito pracovníci zvyklí z domova. Poslat je do paneláku by byl pro ně spíše trest. Na straně druhé, pokud jsem pronajímatel a nájem vám platí firma, nic lepšího si nemůžete přát.

  Thumb up 7 Thumb down 2
 9. Martin [msstavby.cz] :

  Mám známé, co bydlí v Atriu, na Karolině nebo nemají problém pronájmout si celý dům i s rybníkem. A nejsou to zaměstnanci ze zahraničí. Každý jak umí.

  Thumb up 10 Thumb down 5
 10. adamous :

  Ja v tom taky nevidim problem, pokud se to stavelo kvalitne, tak podle me ty byty tam tu (predkrizovou) hodnotu maji.

  Thumb up 11 Thumb down 1
 11. thvari :

  vím o dvou svých bývalých spolužácích, kteří bydlí na Karolině – a takových bude víc, takže určitě nejsou všechno byty, které jsou prázdné. a jestli jsou nějaké byty držené pro managery, je to super, aspoň se prodaly. ta prvoplánová negace vůči všemu je až srandovní.

  Thumb up 22 Thumb down 0
 12. xxx :

  thvari: Přesně tak. Jsou to někdy dost bizarní představy lidí, kteří sem vesměs v životě nevkročili a všechny informace mají z druhé nebo třetí ruky, protože jedna paní povídala. Na Karolině skutečně bydlí různé národnosti, dost výraznou převahu přitom mají Češi, jak by se ostatně dalo čekat. Prostě normální lidé, kteří náhodou dávají přednost tomuto typu bydlení a chtějí být v centru. Pokud je tady nějaký byt delší dobu prázdný, tak to bývá hlavně tím, že majitel nebo nájemník je pracovně někde mimo. No a momentálně můžu říct, že se situace nijak zásadně neliší od normálního stavu. Někdo je pryč, ale zase někdo, kdo tady bývá spíš občas, je teď tady pořád a pracuje z domu. Včetně různých zahraničních manažerů.

  Thumb up 16 Thumb down 0
 13. :

  V pohodě obsadí, lidi jsou neskutečně bohatí, jen prostě hodně těch boháčů teď natahuje ruku a chce vytřískat ze státu, co nejvíce..Ty byty se v pohodě prodají za 5 – 20 mega..Každý tady vyděláváme tak sto tisíc a více, průměrná mzda, která je nějakých 35 hrubého je jen velký fake..Ve skutečosti neznám nikoho, kdo by tady vydělával pod 100 tisíc, taková je realita..Já si třeba s penězi i topím, mám jich zbytečně moc…

  Ne teď vážně…Je to prostě neskutečné, kolik stojí byty. Ti, co neměli to štěstí a nezdědili nemovitost po rodičích anebo nejsou z bohaté rodiny či to nejsou takové bezpáteřní hovada, tak prostě pro normálně vydělávající rodinu (myslím tím s průmernou mzdou + třeba mateřská) je nereálné koupit si nový byt, takže musí skončit na dubině anebo v některém z ghet v Přívoze či Vítkovicíh….Smutná doba..

  Dle sdělení realitek údajně neojde ke snížení cen nemovitosti ani po krizi…Takže by mě vlastně zajímalo koho ta ktize zasáhla ? Ty co už mají plno majetku a nepotřebují nemovitosti kupovat anebo snad ty, co na ty předražené byty ani nikdy mít nemohly ?

  Thumb up 10 Thumb down 11
 14. Pepper :

  : Každá krize zasáhne vždy nejvíce střední třídu. Vyšší třídu nějakých 10-20% dolů ve příjmech moc neovlivní, a pro nižší je tady sociální stát.

  Thumb up 10 Thumb down 0
 15. aggu :

  : Opět a znova. Přívoz a Vítkovice nejsou žádná ghetta! Nevíš co to slovo znamená. Ghetto je Luník IX.
  Ano, v obou jsou problematičtější ulice, ale nikoliv celé čtvrti. Třeba Vítkovice se dost změnily, na západ od Lidické a na východ už to jsou jiné světy. To samé Přívoz. Mimochodem u Přívozu už roky čekám na projekt revitalizace, kterým se tak chlubila před volbami ODS… A asi se nedočkám, protože MoaP momentálně žádného starostu nemá a před tím 8 let měl jen na papíře.
  Buď rád i za „horší a levnější čtvrti“. Pořád máš v Ostravě možnost pořídit si bydlení za ještě rozumné peníze. Jinde už to nejde a fear factor můžeš mít stejný jako o půlnoci na konci Zengrové.

  Thumb up 16 Thumb down 9
 16. MM :

  Poslední etapy jsou brány jako investiční byty. Jsou společnosti i jednotlivci, kteří tam vlastní desítky bytů na pronájem. Dovolím si tvrdit, že takových bytů je minimálně 70%. Bude proto otázka co udělá se zájmem o byty tato začínající krize. Zda investory odradí či nikoli. Je pravda, že ceny už jsou vyšší a osobně mi to smysl nedává. Chybí mi tam moderní technologie a služby na to, že je to v rámci Ostravy to nej.

  Thumb up 6 Thumb down 4
 17. Jirka :

  MM: mrknul jsem zrychlene na katastr jak to vypada třeba s domem – Nam.Biskupa Bruna 3387/3….a dovolim si tvrdit ze tvrdite nesmysly

  Thumb up 12 Thumb down 0
 18. thvari :

  tak samozřejmě, že byt v centru v novostavbě není pro každého, ale pokud vezmete dejme tomu dva lidi s průměrným platem, tak ti hypotéku dostanou, problém je, že taková dvojice půjde za stejné peníze raději vychovávat dítě do domku za městem

  Thumb up 8 Thumb down 2
 19. summerboy :

  thvari: Ne každého je sen dělat děcku taxikáře, baráku údržbáře, zahradě zahrádkáře a být závislý na autu. Mnohým to vyhovuje, ale mnohým ne. Takže toho bych se nebál.

  Thumb up 17 Thumb down 0
 20. MM :

  Jirka: Není to jediné poznávací znamení, ale pomůže. Trvalý pobyt majitele. Pokud se podívám tak z cca 65 bytů má v domě trvalý pobyt cca 10 vlastníků. Podíváte se na adresy a je jasné, že se nikdo nestěhuje z baráku pod horami do bytu 2+kk. Není to ani překvapivé, v Praze je cca 50% bytů na pronájem jako investiční.

  Thumb up 5 Thumb down 2
 21. Jirka :

  MM: znám několik rodin co se přestěhovali z domu pod horami zpátky do Ostravy a nemůžou si to vynachválit…co se týče trvalého bydliště a investičních bytů tak skutečnost bude nejspíš někde uprostřed

  Thumb up 9 Thumb down 0
 22. adamous :

  aggu: Privoz a Vitkovice maji podle me velky potencial, architektonicky jsou to nadherne ctvrti. Bohuzel, ale slozenim obyvatelstva jsou to proste momentalne ghetta. Jedine reseni je, ze v techhle ctvrtich jednou znatelne stoupnou ceny najmu …

  Thumb up 9 Thumb down 1
 23. D-r :

  MM: nikdo mí ne zakáže bydlet tam a mít trvalou adresu jinde. Hodně lidí dělají to schválně.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 24. 109 :

  Už je na místě druhý jeřáb.

  Thumb up 6 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.