Rekonstrukce nádraží Bohumín

Správa železnic chce po dílčích opravách v minulých letech definitivně okrášlit nádražní budovu v Bohumíně. Práce v celkové hodnotě téměř 63 milionů korun začnou v dubnu a měly by skončit v polovině příštího roku. Budova má dostat podobu z roku 1904, kdy byla přestavěna.

Náplní rekonstrukce bude mimo jiné výměna oken a dveří, obnova fasády včetně poškozených ozdobných prvků a nový barevný nátěr. Dojde také k proměně vnitřní dispozice, k celkové rekonstrukci vytápění a výměně střechy nad poštou. Výpravní budova také získá nový mobiliář a nová WC pro veřejnost.

Rekonstrukce je plánovaná na etapy za částečného provozu, pro cestující budou zajištěny náhradní čekací prostory a toalety, prodej jízdenek zůstane zachován. Práce podle Správy železnic naváží na opravy, které jako předchozí vlastník provedly České dráhy v roce 2013. Sama Správa železnic pak v letech 2017 a 2018 vyměnila střechu, vstupní dveře a vymalovala vestibul.

zdroj: zdopravy.cz

Související články


1 komentář

  1. jan :

    Jaa nevim, ale Bohuminske nadrazi fasada i vnitrni interier je asi max 2 roky po dokonceni. Nejsem si jisty zda ta informace tady neni trochu stara. Mozna tu vymenu oken bych pochopil.

    Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.