Nová Karolina – bytový dům A1

Investor objektů na Karolině v centru Ostravy mění své plány a původně více objektů nahradí jeden velký obytný blok pod názvem A1.

zdroj: ostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. Ostravan :

  Bytové domy G, H, I, J, K, L mají být nahrazeny jedním domem A1. Jakou měly mít domy G, H, I, J, K, L kapacitu (kolik bytů)? No, myslím, že Karolina bude další volná nezastavěná plocha v centru města…

  Thumb up 4 Thumb down 13
 2. D-r :

  Ostravan: Nebude.

  Thumb up 4 Thumb down 3
 3. volnoběh :

  Ostravan: Celá druhá etapa (včetně objektů E a F, které už stojí) měla mít 269 bytů (https://www.msstavby.cz/nova-karolina-ii-etapa-18-03-2013/). Objekt E má 39 bytů, objekt F 65 bytů, a objekt A1 bude mít 134 bytů, takže celkem 238 bytů. K původnímu počtu tedy bude chybět 31 bytů, což snad není žádná tragédie. Nedostavěné zůstanou zatím méně atraktivní pozemky (hlavně parc. č. 3463/25 a 24) u Montánní ul. – tam, kde je ten malý kruháč s napojením na nábřeží.
  Pokud by došlo k realizaci záměru tak, jak je prezentováno zde (objekt A1), pěkně to dotvoří docela ucelenou rezidenční čtvrť přímo v centru města, takže za mě dobrý.

  Thumb up 23 Thumb down 0
 4. David :

  Tohle se těžko hodnotí z vyřízlé situace… vizualizace by taky pomohla…
  Hlavně ať to nedopadne jako to spackané Fko!!! Tam z původní prezentovatelné hmoty vznikla vanilková nelogická skládanka….pomalu to vypadá jako architektonický hokus pokus, jsou tam volné plochy k tomu určené tak jim tam něco hodíme..

  Thumb up 4 Thumb down 12
 5. balde :

  David: za mě je Fko povedené, je bch upravil prostor mezi Zkem a náměstím

  Thumb up 6 Thumb down 0
 6. balde :

  David: za mě je Fko povedené, je bych upravil prostor mezi Fkem a náměstím

  Thumb up 1 Thumb down 0
 7. volnoběh :

  balde: Fko se mi taky líbí. Už jsou tam volné pouze tři byty, takže asi nejsme jediní, kterým to až tak zpackané nepřijde. Ale proti gustu žádný dišputát.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 8. thvari :

  balde: koho by pred triceti(peti) lety napadlo, ze se na miste tezkeho prumyslu bude moderne bydlet a nakupovat… palec hore za dalsi dum. pak jeste ten mrakodrap (preklad pro aggu: vyskovou budovu)

  Thumb up 25 Thumb down 1
 9. volnoběh :

  thvari: A pro sousedy drapacz chmur. Ano, to by byla pěkná dominanta. Město kvůli tomu nabízelo pozemek („slzu“), nabídky měly být do 31.12.2018. Zatím celkem ticho po pěšině, takže nevím, jak nebo jestli to pokročilo.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 10. Karolínář :

  NENÍ TO DOBRÉ !!!
  Přijdeme o 2 samostatně stojící „výškové“ domy uprostřed celku.
  Čili první komentář jsem teď právě pochopil.
  Zajímavější zástavba bude nahrazena jednoduchou strukturou.

  Thumb up 5 Thumb down 13
 11. balde :

  Za mě ještě by bylo fajn zastavět okolí náměstí ze všech stran, aby se to krásně zcelilo, tam by mohli přibýt i kanceláře nejen byty.

  Thumb up 16 Thumb down 0
 12. David :

  volnoběh:
  jen 3 volné byty..? pak je otázkou kdo je majitelem… fyzické osoby?? Faktem je, že je už zkoupila většina realitek a dokonce není problém tyhle byty najít přes Booking.com

  Thumb up 2 Thumb down 11
 13. volnoběh :

  balde: Souhlas, západní strana náměstí ještě chybí. Neví někdo, jestli se tam něco chystá? Neslyšel jsem o tom žádné zprávy.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 14. volnoběh :

  David: Ano, Fko jde na dračku. Pouze 3 volné byty.
  Byty na booking.com jsou všechny v první etapě, především v bloku D, tj. nad občerstvením Poe Poe, ale i jinde v první etapě (https://www.booking.com/hotel/cz/apartmany-rezidence-nova-karolina.cs.html, https://www.booking.com/hotel/cz/golden-apartments-ostrava12.cs.html, https://www.booking.com/hotel/cz/apartments-new-karolina-superior.cs.html). Tedy od roku 2012 se úspěšně nabízejí k tomuto účelu.

  Thumb up 0 Thumb down 3
 15. volnoběh :

  David:
  No a ještě k objektu F: tvrdíte, že „faktem je“, že Fko už skoupily hlavně realitky. Ovšem faktem je, že tomu tak není. Podle KN (viz údaje k parc. č. 3463/65) jsou z celkem 22 evidovaných vlastníků pouze 2 právnické osoby (samozřejmě včetně developera).
  Ale možná pro svá „fakta“ máte aktuálnější a přesnější zdroje než KN.

  Thumb up 19 Thumb down 0
 16. Martin [msstavby.cz] :

  David: Pomohla, pokud budete mít, zašlete.

  Bohužel u oznámení více výkresové dokumentace nebylo.

  Thumb up 0 Thumb down 3
 17. David :

  volnoběh:
  Hurááá :) takže za 7 let se i objekt A1 promění v unikátní komfortní ubytovnu pro Booking.com
  takže zatímco v ČR je bytová krize tak v Ostravě developeři staví byty které jsou k mání přes ubytovací portály.. nádhera

  Thumb up 2 Thumb down 12
 18. Martin [msstavby.cz] :

  David: Byty jsou určeny primárně na stránkách developera pro kohokoliv, kdo na ně má. Všechny byty nejsou pro Booking (kde ty byty vlastní někdo, ne Booking).

  Thumb up 7 Thumb down 1
 19. David :

  Martin [msstavby.cz]:
  ale to je samozhrejmost… muj prispevek byla reakce na pana „Volnoběha“ ktery radostne konstatoval ze byty z faze 1. se uspesne nabizeji na Booking.com
  ja osobne jsem jeste nezazil aby se developersky rezidencni projekt promenil v oazu pro Booking.com :) ale tak Ostrava to potrebuje to je pravda kdyz je tady takovy sileny turisticky ruch…

  Thumb up 2 Thumb down 9
 20. Martin [msstavby.cz] :

  David: To je asi špatně napsáno. Ten blok D se od počátku plánoval jako nájemní, respektive k takovým účelům. Ne že celá první etepa je na booking. V těch barácích se normálně bydlí.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 21. balde :

  David: pane bože Ostrava má ppár nových bytů na Booking.com, kolik bytů má praha na booking.com a airbnb? :D. I kdyby developer postavil 12 patrový věžák a byl celý na booking.com je to pořád 12 patrový věžák NOVÝ, co stoji v centru Ostravy :D

  Thumb up 14 Thumb down 1
 22. David :

  balde:
  kámo strádáš logiku.. Praha je jinde. Tu nikdy nesmíš srovnávat s Ostravou.. nikdy
  ale jediný projekt který probíhá v centru Ostravy.. jediné nové byty skoro v celé Ostravě.. v jedné lokalitě a nakonec končí na Booking.. to je fakt ok??? ee..

  Thumb up 3 Thumb down 20
 23. Crazym :

  David: Co má Tvá víra, že tak to je špatně s logikou? Nejhorší jsou ti přesvědčení věřící, že jedině ta jejich pravda je ta správná :DD

  Thumb up 8 Thumb down 2
 24. O. :

  David: No a? Tak si to kup Ty a udelej z toho treba charitu. Kdyz do toho da nekdo svoje prachy, tak je toho jeho vec, jestli to bude pronajimat a pres koho. Se s tim smir.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 25. David :

  O.:
  dobřeee tak to necháme ať je z nových butů krásná hotelová čtvrť :) je tu teď velký stavební bytový boom a určitě letos přibude dalších 500 nových bytů stejně jako loni, tak to je už jedno :) Ať žije Booking.com pro všechny na Karolíně

  Thumb up 1 Thumb down 17
 26. Martin [msstavby.cz] :

  David: Kde se bere (prosím doložit fakty a důkazy) to přesvědčení, že všechny byty co vznikly a vzniknou budou na Bookingu?

  Thumb up 7 Thumb down 0
 27. :

  Tak ono, kdo si koupí za „skvělé“ Ostravské platy předražený byt za 5 mega a ještě navíc u nákupního střediska.

  Thumb up 3 Thumb down 15
 28. balde :

  : ten kdo na to má? a proč na to má protože pro to něco dělá? a co dělá? maká?

  Thumb up 9 Thumb down 3
 29. David :

  Martin [msstavby.cz]:
  ja ale vůbec neřekl všechny… začlo to tím, jak si jeden hrdina pochvaloval že ty byty vůbec jsou na tom webu a neviděl na tom nic špatného a ti další po něm si to taky pochvalovali.. Každopádně, nebavíme se o jednom bytu :)

  Thumb up 2 Thumb down 8
 30. Crazym :

  David: Jak necháme? Za koho to mluvíš v množném čísle? Netahej mě do svých iluzí. Tak to tak nenechej, zapoj se, burcuj, protestuj, skupuj sám nebo dělej cokoliv proti tomu, třeba založ nějaké ty Rudé gardy na obranu toho správného bydlení a když vás bude víc, určitě to ovlivníte. Ale zatím si nech si ty kecy na Novinky a ne na zájmový stavební web a když už tak aspoň prosím si choď své frustrace ventilovat do vlákna Offtopic, tam na Tebe s.re pes :DD Jo a taky počítej s tím, že až přijdeš s těmi gardami, tentokrát na Tebe bude střílet víc lidí než než v osmačtyřicátém :DD Čest :-)

  Thumb up 5 Thumb down 2
 31. volnoběh :

  Když se opakovaně ukazuje, že někdo není schopen vycházet ze skutečných faktických údajů a místo toho argumentuje na základě svých iluzorních dojmů a pocitů rozhořčení, je ztráta času s ním diskutovat.

  Thumb up 7 Thumb down 0
 32. robert :

  Moc podarené. Podobne hokejky vznikaly v Hrabuvce v 70. letech no a lide tam spokojene bydli dodnes.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 33. robert :

  Volnobeh: naprosty souhlas :-) Staci na bookingu zadat Nova Karolina.

  Thumb up 1 Thumb down 2
 34. Martin [msstavby.cz] :

  robert: Půdorysně to je „U“.
  A tento poloblok je jedno z nejlepších urbanistických řešení, co může být v městské zástavbě aplikováno.

  Thumb up 8 Thumb down 0
 35. robert :

  Martin (msstavby.cz)
  Dekuji, pisu si. V architekture i urbanismu jsem teprve elév, navic bez vkusu, ale tady se ucím rychle.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 36. FM :

  Btw ten tvar je stejný jako ten v územní studii, která se tady nedávno objevila:

  https://www.msstavby.cz/uzemni-studie-karolina-26-07-2018/

  Thumb up 3 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.