Proměny Ostravy #330

Letecké snímky na řeku Odru mezi částmi Mariánské Hory, Přívoz, Lhotka a Hošťálkovice.

1954

zdroj: kontaminace.cenia.cz

Související články


Komentáře

 1. Pavel :

  A ještě starší:
  „Https://mapy.cz/19stoleti?x=18.2266610&y=49.8420178&z=14&q=Ostrava mariánské hory“

  Thumb up 2 Thumb down 1
 2. aggu :

  Odra před regulací…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Michal Sabo :

  To co komunistická sebranka prováděla nejen s naší krajinou je smutné.
  Omlouvám se za komentář s politickou tématikou, ale je třeba si uvědomit, že se i dnes komunisti snaží ovlivňovat chod této země, aniž by se za zločiny spáchané na naší vlasti a lidech jakkoliv omluvili.

  Thumb up 13 Thumb down 5
 4. Nechci žít v jeskyních :

  Michal Sabo:
  To jsou opravdu přihlouplé žvásty!!!
  Co bys chtěl, bydlet v jeskyních? Ostrava by bez socialistického rozvoje zdaleka nebyla ani v první pětce velkých měst!
  Rozvoj nezastavíš, co bys řekl na jednu halu vedle druhé na polích u D1 v práglu? „ZLOČINEČTÍ KAPITALISTI“ ? :D
  No Ostrava musí být naopak vděčná za tak masivní investice, které tady ti, jak říkáš – „komunisti“ dávali do výstavby desítky tisíc bytů, do rozvoje průmyslové výroby, stavby dodnes nadstandartní dopravní infrastruktury oproti jiným českým městům.
  Chovat se jak alibista a převlečkabátník, takoví jsou dnes největším zlem! Žije se nám fajně, radši s komunisty, než s Kalouskem :D :P

  Thumb up 8 Thumb down 21
 5. abc :

  no tak dámy, offtopic je tam>>>

  Thumb up 1 Thumb down 0
 6. Michal Sabo :

  Nechci žít v jeskyních:
  Evidentně jsi můj komentář nepochopil. Zkus se zamyslet kolik miliard stály investice do ekologie, na kterou komunisti z vysoka kašlali.
  Ohrazuji se vůči komunistům a ty proti tomu uvedeš jméno Kalousek, to už by se dalo nazvat „Burešův syndrom – místo mozku, z koblihy kostku.“

  Thumb up 5 Thumb down 7
 7. thvari :

  Nechci žít v jeskyních: Nechci žít v jeskyních: a lidi mu takovou blbost lajkujou, to jeden nepochopi. kdyby tu komunisti nikdy nevladli, tak tezime uhli tak jak tak, jako ho tezili v zapadnich zemich, rozvoj mesta Ostravy by probihal trikrat rychleji a byli bychom na urovni Rakouska a ne jak dneska, kdy se tricet let po padu zelezne opony furt divame Rakousku a Nemecku akorat na zada. ano, prostredi by taky dostalo zasah, protoze ekologie se rozvijela ve 20. stoleti az postupne jako reakce prave na niceni krajiny v dusledku rapidniho rozvoje technologii a prumyslu, ale aspon se v tom svete rozvijela, v komunistickem ceskoslovensku vubec, protoze komunisti umeli jen drancovat kapital z krajiny a lidi pro blaho vladnouciho politbyra a na prirodu, krajinu, vlastni zemi kaslali zvysoka.

  Thumb up 10 Thumb down 3
 8. Jája :

  Nechci žít v jeskyních:
  Kecy o komunistech a o jejich blahu pro všechny.
  To se jim to budovalo, když ukradli majetek lidem, kteří ho budovali mnoho let a měli ho jako opravdové rodinné stříbro. Ne to, o kterém pořád mluvíme, že nám ho někdo po revoluci ukradl, ale už se mlčí, že se to stříbro ukradlo jiným.
  Doly tu byly daleko před válkou, Vítkovice kdo založil? I to Ostramo nezaložili komunisti.
  Nevšiml jsem si, že by na západě, kde nebyli ti „hodní“ komunisti, se neinvestovalo, nebo že by umírali hlady.
  Ukazovat na to, co jsme před revolucí dokázali a nepřiznat si, že bez státem provedené krádeže, by ti obdivovaní komunisti leda seděli někde v hospodě a plácali kraviny o Marxovi a Leninovi, je blbost.

  Thumb up 9 Thumb down 3
 9. Petr :

  Jasně a Porubu postavil kdo? Novou huť a Rudnou? Kulturák v Porubě se opravuje už 2x dýl, než se stavěl, prodlouženou Rudnou staví už 10 let (nějaké 3km)..ano za komančů se nežilo lehce, ale když teď jeden architekt může vydírat stát, na cestu, kde by se ulevilo tisícům lidí je v pořádku?že rozprodali naše podniky i s bytama je ok?Když chce město postavit obchvat zablokuje ho hnutí duha, kvůli žábě? Nevím, jestli by rozvoj probíhal 3x rychleji..Mám pocit, že je tu něco zase špatně…

  Thumb up 5 Thumb down 10
 10. Crazym :

  Petr: Pocit máš správný, bohužel je to vždy o úhlu pohledu a kapacitě mozku který ho zpracovává :-) Otázkou je jen, který je ten „správný“ pohled i mozek :-) Komanče bych do toho netahal, protože podle té logiky že tu bez nich nic nebylo, by museli dodnes žít na tom hrozném západě v jeskyních když je tam neměli u moci :DD

  Thumb up 3 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.