Nerealizovaná Opava #17

Návrh na stavbu budovy školy pro vychovatelky, budovy mateřské školy, dětského útulku a domu dětí na Kylešovském kopci v Opavě.

Archiv města Opava
Číslo NAD: 607
Signatura: AM Opava
Inventární číslo: 2135
Datum vzniku: 1940-1945

Název a popis: Návrh na stavbu (situační plán, pohledy, řezy, půdorysy podlaží) budovy školy pro vychovatelky, budovy mateřské školy, dětského útulku a domu dětí na Kylešovském kopci v Opavě.

Originální název: Vorentwurf für eine Kindergärtnerinnenschule mit Kindergarten, Kinderhort und Kameradschaftsheim in Troppau, Gilschwitzerberg

Pro zájemce doporučujeme osobní prostudování s možností bližšího přiblížení. Odkaz na dokument ZDE.

Pravděpodobné místo umístění záměru

Čtenáři, pokud máte k projektu více informací, podělte se s námi prosím v komentáři pod článkem.

Pokud vás více zajímají jednotlivé dokumenty, můžete si je pod číslem NAD a signaturou vyhledat ve Státním okresním archivu Opava a jsou dostupné online v digitálním archivu Zemského archivu v Opavě.

Související články


Komentáře

 1. Pavel :

  Ta lokalizace (roh Zahradní ul./Gartenstraße a plánované prodloužené Tyršovy ulice/Berggasse) odpovídá v zákresu na leteckém snímku levé části elipsy, kde dnes stojí rodinné domky a zahrádkářská osada. V pravé části elipsy už jde o ulici Hradeckou. Takto místo vypadá dnes – https://bit.ly/3QxOCdE
  ( https://www.google.cz/maps/@49.9289426,17.9027424,3a,75y,208.17h,94.07t/data=!3m6!1e1!3m4!1sW4Mz28jMTk9BzLpHQhL4nA!2e0!7i16384!8i8192 ).

  Thumb up 2 Thumb down 0
 2. Jakub :

  Pavel: Přesně tak, dalo by se to zakreslit přesně, podle posledního plánku, do prostoru prodloužená Tyršova – železniční koleje – Hradecká – Zahradní.

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.