Navštivte Městské zásahy Ostrava 2013

Zhruba od srpna do poloviny listopadu měli Ostravané možnost navrhnout různá vylepšení veřejných prostranství ve městě v rámci projektu Městské zásahy Ostrava 2013. Z 58 zaslaných návrhů vzešla pozoruhodná výstava, kterou od úterý 10. prosince nabízí multižánrové centrum Cooltour na Černé louce, poté se má přesunout do foyer Nové radnice. Nejčastěji zmiňovanými místy se stalo Masarykovo náměstí a Frýdlantské mosty, ale také například Kostelní ulice či Nová Karolina. Některé návrhy na vylepšení určitých lokalit pracovaly spíše s nadsázkou, a tak se objevil také nápad postavit na Masarykově náměstí bazén či přesunout do Nové Karoliny sídlo parlamentu či vlády. Do projektu se nejčastěji zapojili studenti architektury nebo přímo architekti, laickou veřejnost reprezentovalo několik občanů. Nápad zřídit městskou tržnici na Masarykově náměstí není ojedinělý. Multifunkční komplex s tržnicí, obchůdky, službami či restauracemi navrhuje už druhá generace Ostravanů i odborníků…

mestske zasahy centrum

zdroj: ostrava.cz
více: mestskezasahyostrava.cz

Související články


Komentáře

 1. Fred :

  Nevim proc, ale pripomina mi to Lidl… 8-O

  Thumb up 0 Thumb down 2
 2. Martin [msstavby.cz] :

  Fred: Nevíš proč, ale připomíná ti to Lidl…. Aha.. No raději se zajdi na tu výstavu podívat.

  Takové Lidly bych ve městě i rád viděl…

  Thumb up 0 Thumb down 0
 3. Fred :

  No tak to co tady vidim na fotce, to bych rozhodne na Masarykaci videt nechtel. Jinak myslim, je snad každému jasne, ze nerikam nic o vystave, ale o fotce v clanku…

  Thumb up 0 Thumb down 1
 4. aleš m. :

  Fred:
  Souhlasím, že na centrální náměstí dne mého laického pohledu docela nevhodná stavba k dosavadnímu zastavění. Ale kousek dál, třeba jak je tržnice, bych to místo té dosavadní i uvítal.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. MM :

  Byl jsem se na výstavu podívat a musím říci, že nejvíc mě zaujal návrh na propojení ulic 28. října x Nádražní u OC Ostravica. Celé místo se předláždí, vyruší se automobilová doprava, udělá se z toho pěší zóna + průjezd pro tramvaje. Já si myslím, že celou lokalitu by to obrovsky pozvedlo. Je to něco jako Anděl v Praze nebo Palladium. Každý kdo byl na Andělu mi dá za pravdu, že místo tam žije. Je to díky velkému obchodnímu centru, kancelářím a dobré dopravní dostupnosti. Stejně by to fungovalo v Ostravě. Těším se až ten návrh bude veřejný, někde na webu.

  Thumb up 0 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.