Náves Kozlovice

Kozlovice budou mít opravenou náves. Obec vypsala veřejnou zakázku na realizaci stavby. A dle popisu projektu a zvolených materiálu je se na co těšit.

Autor: STUDIO-D Opava

Projekt se zabývá řešením prostoru centrální části obce Kozlovice. Prostor je přístupný z komunikace III. třídy č. 4848 pro motorovou dopravu. Pro pěší jsou zde další přístupy, a to ze dvou stávajících lávek, podchodem kolem obecního úřadu a pěší chodníček vedoucí kolem řeky Ondřejnice z jihu. Protože se jedná o centrální část obce u obecního úřadu, obchodů a služeb, je území řešeno jako náměstí, se sdruženým prostorem pro chodce a automobily, s materiálovým vymezením jednotlivých ploch. Pro ucelenost je počítáno s vybudováním nového schodiště a rampy u obchodního domu COOP a řeznictví.
Stávající slepá komunikace je navržena jako obytná zóna, která je ukončena obratištěm. Na počátku komunikace je stavební retardér, parkovací místa jsou vyznačená barvou dláždění, stejně jako vjezdy k objektům. Centrální prostor je vydlážděn plochou dlažbou, celý prostor zútulňuje nová zeleň. V rámci projektu jsou řešeny navazující chodníky podél komunikace III. třídy.

Výkresová dokumentace pochází z veřejně dostupné přílohy veřejné zakázky:

Současný stav:

zdroj: nen.nipez.cz

Související články


1 komentář

  1. Martin Stroin :

    Prosím Vás, jaká firma vyhrála tuto zakázku ??:) Dekuji

    Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.