Náves Kozlovice

Aktuální fotografie rekonstrukce centrální části obce Kozlovice.

Původní asfaltové a betonové plochy byly odstraněny. U odbočení z komunikace III. třídy č. 4848 je stavební retardér, pro zpomalení aut. Parkovací místa jsou vyznačená barvou dláždění, stejně jako vjezdy k objektům. Centrální prostor je vydlážděn plochou dlažbou. V rámci projektu jsou řešeny navazující chodníky podél komunikace III. třídy.

Byla vysázena nová zeleň. Jak vzrostlá, tak keře a květiny. Stromy jsou nově umístěny i v prostoru před komerčními objekty. V budoucnu zde budou tvořit příjemný stín. U lávky se nachází mlátová plocha s posezením. Komunikace od obecního úřadu je slepá a vedena jako obytná zóna. Ukončena obratištěm. Součástí projektu byla i realizace nových vstupů do komerčních objektů. Umístěn byl rovněž nový mobiliář v podobě košů, laviček a velkého počtu stojanů pro kola. Ty však mohly být ve tvaru „U“.
Tato realizace by mohla být příkladem pro úpravu centrálních části i v jiných, obdobně velkých obcích.

Autor projektu: STUDIO-D Opava s.r.o.

Původní stav

Současný stav

Související články


Komentáře

 1. petrK :

  prostor u ostravské Kotvy se na to jen smutně dívá a závidí…

  Thumb up 28 Thumb down 1
 2. Dr. Kohn :

  petrK: To myslíte vážně? Kočičí hlavy na Kotvu? Ne děkuji….

  Thumb up 2 Thumb down 10
 3. Martin [msstavby.cz] :

  Dr. Kohn: Ani ta hladká dlažba, což….?

  Thumb up 4 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.