MS ARCHIKULTURA – září

Přehled kulturních akcí na území MS kraje spojené s architekturou, designem a veřejným prostorem, které jsme zaznamenali.

Veřejná přednáška mladé generace regionálních architektů, 7. září areál Faunaparku Frýdek-Místek

Zveme Vás na 1. sérii veřejných přednášek mladé generace architektů působících v Beskydech.
O vile Rozárce bude vyprávět architekt Václav Kocián z Kopřivnického ateliéru KLAR.
Pohádku o mladé archipartě, která chce snižovat koncentraci límečků, kravat a špičatých bot na poli architektury bude prezentovat ateliér VALARCH z Bystřice pod Hostýnem.
Příběhy, které psaly touhu po architektuře povypráví osřílenější borci z Rožnovského ateliéru HENKAI.

FB událost

Zažít Ostravu jinak 2017 / centrum : Husův sad, 16. září

Sousedská slavnost v ulicích Ostravy, letos ve dvou lokalitách (centrum – Husův sad, Poruba – u Oblouku) pořádáná Kulturním centrem Cooltour, DC ADRA Ostrava, a Vámi, aktivními Ostraváky.

Celé město (nebo alespoň jeho vybrané čtvrti) se v sobotu
16. 9. 2017 promění ve velký pouliční jarmark. Aktivní ostravské organizace a aktivní občané budou v nepřeberném množství stánků prodávat jídlo, pití, oblečení, ale třeba i učit různým řemeslům, hrát divadlo, sportovat, ale hlavně se budou skvěle bavit. Přijďte se i vy hezky pobavit a také poznat své sousedy, se kterými se normálně střetnete maximálně u poštovní schránky!

FB událost

Zažít město jinak Frýdek-Místek 2017, 16. září

Podívejte se na centrum města z jiného úhlu pohledu. Farní náměstí a ulička ústící na ulici U staré pošty budou letos hostit sousedskou slavnost. Místo, kterým běžně proběhneme cestou na poštu nebo za nákupy v sobotu 16. 9. dostane roli katalyzátoru netradičních společenských setkání. Kavárny a obchůdky se otevřou do ulice, místní spolky a zájmové organizace představí zábavnou formou své aktivity a frýdeckomístečtí umělci rozezní hudební nástroje.

FB událost

Janek Rubeš: Gebrian vs., 25. září

Filmař, novinář, dokumentarista a kameraman Janek Rubeš představí vznik známého seriálu o architetuře Gebrian vs. a svou spolupráci s architektem Adamem Gebrianem pro internetovou televizi Stream.cz. Přednáška je součástí festivalu Ostrava Kamera oko.

Janek Rubeš, díky jehož cyklu Praha vs. prachy se více mluví o tamních taxikářích a směnárnách, vystudoval Filmovou akademii Miroslava Ondříčka. Pro Stream.cz točí také známý seriál Honest Guide o turistických nástrahách v Praze. Časopisem Forbes byl v roce 2016 zařazen do žebříčku 30 nejtalentovanějších Čechů do 30 let.

FB událost

Jan Albert Šturma: Městská divočina pohledem botanika, 26. září

Přednáška botanika Jana Alberta Šturmy o divoké městské přírodě se zaměřením na Ostravu.
Geobotanik Jan Albert Šturma (*1981) se věnuje se krajinné ekologii a ekologii rostlinných společenstev – v geografickém a historickém kontextu. Je autorem společně s Radkem Mikulášem knihy Divoká příroda Prahy a blízkého okolí s podtitulem Průvodce tou částí pražské přírody, o kterou se nikdo nestará, málokdo ji zná a skoro nikdo ji nemá rád (Academia, Dokořán 2015).
Součástí přednášky budou názorné příklady ostravské květeny, které náš host posbírá během dne.

Přednáška je součástá programu k projektu Pomíjivé hovory / Ephemeral Talks (21.09. – 27.09.2017).

FB událost

Pirátská strana:Vysokorychlostní železnice – příležitost pro ČR?, 26. září

Přednáška a beseda s předním českým odborníkem na VRT (vysokorychlostní trať) Ing. Petrem Šlégrem o příležitostech ale i úskalích výstavby rychlé železnice na našem území.

FB událost

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.