MS ARCHIKULTURA – září

Přehled kulturních akcí na území MS kraje spojené s architekturou, designem a veřejným prostorem, které jsme zaznamenali. Návrat po letní pauze.

Městské zásahy 2016

Navrhněte řešení problematických míst v ostravském veřejném prostoru a získejte obdiv a slávu. http://mestskezasahyostrava.cz/

Více ZDE

C6 MARKET @ Hotel Palace / 30.září – 1.říjen

C6 MARKET je nový dvoudenní pop-up prostor pro originální módu. Poznejte současné návrháře a tvůrce face to face. Odneste si více, než jen oblečení – Stav se pro svůj osobitý styl!

Akce se uskuteční v atraktivní budově bývalého hotelu Palace.

Více ZDE

Sdílko Poruba / do 21.09.2016 

Více ZDE

Letní škola architektrury 2016 / 8. – 17. září

OSTRAVA!!! Mezi Karolinou a Dolními Vítkovicemi

Co by to znamenalo pro centrum Ostravy a její obyvatele, kdyby se obě lokality v budoucnu opět propojily? Jaký by mělo mít toto území charakter? Komu by mělo být určeno? Jakou roli v něm může sehrát řeka Ostravice?
Tyto otázky a mnohé další si dává za úkol vyřešit letní škola architektury v Dolních Vítkovicích

Tématem Letní školy architektury 2016 bude návrh řešení urbanistického rozvoje Ostravy v rámci revitalizace a nového využití území brownfieldu mezi Karolinou a Dolními Vítkovicemi.

Více ZDE

Architektura a víno ve střední Evropě / 6.září 

Svět se zamiloval do vína. Postavit atraktivní vinařství dnes patří k prestižním zakázkám světových architektů a studií.

Výstava představuje čtyři desítky zajímavých současných vinařství, které vznikly v posledních letech ve střední Evropě a propojují současnou architekturu s novými technologiemi výroby vína. Vše v galerii Obecního domu Opava.

Více ZDE

Zažít Ostravu jinak / 17. září

Sousedská slavnost v ulicích Ostravy, letos opět ve třech lokalitách (centrum – Malá Kodaň, Poruba – U Duhy, Zábřeh – za kinem Luna) pořádáná Kulturním centrem Cooltour a Vámi, aktivními Ostraváky.

Celé město (nebo alespoň jeho vybrané čtvrti) se v sobotu
17. 9. 2016 promění ve velký pouliční jarmark. Aktivní ostravské organizace a aktivní občané budou v nepřeberném množství stánků prodávat jídlo, pití, oblečení, ale třeba i učit různým řemeslům, hrát divadlo, sportovat, ale hlavně se budou skvěle bavit. Přijďte se i vy hezky pobavit a také poznat své sousedy, se kterými se normálně střetnete maximálně u poštovní schránky!

Více ZDE

Pokud víte o kulturních akcích ve svém okolí, připojte se k FB skupině MS ARCHIKULTURA  a sdílejte s ostatními. My z této skupiny vybíráme tipy a tvoříme z nich tento přehled. 

Související články


1 komentář

  1. dolil :

    http://www.ostravan.cz/35877/tancirna-na-nabrezi-a-parkur-v-komenskeho-sadech-mestske-zasahy-nabizeji-unikatni-projekty/

    Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.