MS ARCHIKULTURA – duben

Přehled kulturních akcí na území MS kraje spojené s architekturou, designem a veřejným prostorem, které jsme zaznamenali. Měsíc duben ve znamení Archikultury a Česko-německého kulturního jara.

Oficiální zahájení 9. ročníku mezinárodního festivalu architektury, designu a umění ARCHIKULTURA 2017: 11. 4. 2017 v 17.00 hodin v Domě umění v Ostravě.

FB událost

 

Přednášky k výstavě Zpřístupněná místa: Fieldoffice Architects + Šeng-Jüan Chuang v ostravském Domě umění / 12. 4. – 4. 6. 2017 / vernisáž 11. 4. 2017, 17.00

FB událost

 

Přednášky k výstavě Aaltova příroda. Úloha lidové tradice v japonském a finském stavitelství v díle Alvara Aalta ve 30. letech minulého století v ostarvském Domě umění / 12. 4. – 4. 6. 2017 / vernisáž 11. 4. 2017, 17.00

FB událost

 

Vernisáže: Reinhard Roy / Sokolská 26 + Industrial Gallery, 10. 4. 2017 v 17.00 hodin Sokolská 26, Moravská Ostrava vernisáž v 18.00 hodin pokračuje v Industrial Gallery Zahradní 10, Moravská Ostrava

Rastr je identifikačním prvkem a výrazovým prostředkem mé práce. Využívám ho v širokém spektru jako strukturu, již můžu rozšiřovat v libovolných směrech. S jeho pomocí můžu například v ploše dosáhnout prostorového účinku variací vzdáleností bodů rastru na různých barevných podkladech. Překrytí monochromní roviny homogenní strukturou rastru a jeho posunutí a otočení vedou k dalším krokům z dvojrozměrnosti. Velkoplošné formy, odvozené z kruhové plochy nebo elipsy, dosahují svého účinku v první řadě prostřednictvím síly svého objemu. Rastr jako perforace nebo nanesen hapticky je zde zdůrazněním a vystupňováním třetího rozměru.

FB událost

 

Česko-německé kulturní jaro 2017

Program zaměřený především na náměstí Dr. Edvarda Beneše se uskutečňuje od 30.3. do 28.4. Podrobně jsme vás informovali o programu již v článku Festival pro náměstí.

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.