Masarykovo náměstí Ostrava

Místo květinové síně bude cukrárna. A také byty
Hrálo se bezpochyby o jeden z nejlukrativ­nějších pozemků v centru města. Proluku po bývalé květinové síni. Komu ze šesti uchazečů, mezi nimiž byly i vietnamské firmy, ji ostravští zastupitelé nakonec přiklepnou?Po jejich středečním zasedání je rozhodnuto – volné rohové místo mezi ulicemi Zámeckou a Dlouhou bude nabídnuto k prodeji společnosti Slezské nemovitosti. Ta za něj zaplatí bezmála osm a půl milionu korun, o milion více, než byla odhadní cena. „Součástí nabídky nebyla jen cena, ale i studie. A ve smlouvě bude pojistka, aby na daném místě nemohlo vzniknout úplně něco jiného, než bylo slíbeno,“ poznamenal náměstek primátora Lukáš Ženatý.

Stavba by mohla být hotova za dva roky
Společnost Slezské nemovitosti chce v daném místě postavit rohový dům akceptující okolní zástavbu a zahrnující mimo jiné zhruba patnáct kvalitních bytů pro lidi, kteří chtějí žít v centru moravskoslezské metropole. Objekt navrhlo pražské studio Znamení čtyř-architekti. „Na rozdíl od jiných uchazečů tam chceme mít také dvoupatrovou cukrárnu, která v Ostravě chybí a která by se stala oblíbeným cílem procházek. Měla by nabízet pestrý výběr cukrářských výrobků, kávu, čaj nebo koktejly a otevřená by měla být i v neděli,“ přiblížil Deníku Lukáš Semerák ze společnosti Slezské nemovitosti.Kupní smlouva mezi městem a vítěznou společností by v případě, že dojde k definitivní dohodě, mohla být podepsána v lednu příštího roku. „Máme zkušenosti s realizací staveb v centrech měst, které mohou pozdržet například archeologické výzkumy. Věříme ale, že do roka získáme stavební povolení a pak hned začneme stavět. Podle optimistického scénáře bychom mohli mít hotovo do konce roku 2011, reálně o čtvrt roku později,“ doplnil dále Semerák.Druhé místo při středečním hlasování zastupitelů obsadili se svým projektem podnikatelé Le thu Tam a Hoanh Hai, třetí v pořadí skončila společnost Amadeus Real, která by měla stavět na náměstí Dr. E. Beneše. Zastupitelé schválili pořadí zájemců tak, jak jim ho doporučili architekti.

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.