Květinovou síň nahradí polyfunkční dům

O proluku po bývalé květinové síni mělo zájem šest zájemců. Nakonec vyhrála nabídka společnosti Slezské nemovitosti, která za pozemky nabídla o milion korun více, než byla odhadní cena. Na místě chce firma postavit rohový dům akceptující okolní zástavbu a zahrnující mimo jiné zhruba 15 kvalitních bytů pro lidi, kteří chtějí žít v centru moravskoslezské metropole.

„Na rozdíl od jiných uchazečů tam chceme mít také dvoupatrovou cukrárnu, která v Ostravě chybí a která by se stala oblíbeným cílem procházek. Měla by nabízet pestrý výběr cukrářských výrobků, kávu, čaj nebo koktejly a otevřená by měla být i v neděli,“ plánuje Lukáš Semerák ze společnosti Slezské nemovitosti. Předpokládá, že hotovo by podle optimistického scénáře mohlo být do konce příštího roku, reálně o čtvrt roku později.

Zastupitelům při schvalování kupní smlouvy vadilo, že město v ní nezajistilo parkování pro obyvatele nového domu a že není jednoznačně vyjasněna doprava v pěší zóně. Komunističtí zastupitelé dokonce navrhli, aby se projednávání smlouvy odložilo do doby, než bude parkování vyřešeno. S návrhem ale neuspěli.

Ostravský primátor Petr Kajnar (ČSSD) přiznal, že město pochybilo, když přímo do podmínek pro zájemce o tuto lokalitu neuvedlo, že musí řešit i parkovací místa. „V budoucnu tak město při prodeji obdobných pozemků bude po zájemcích vyžadovat také řešení parkovacích ploch,“ prohlásil Kajnar s tím, že vedení města se snažilo dodatečně smluvně přitlačit investora k tomu, aby v domě vybudoval podzemní parkoviště. I když si firma dodatečné podmínky nadiktovat nenechala, vybudování podzemního parkoviště se nebrání. „Záleží teď na stavebním úřadu, zda situaci vyřeší,“ konstatoval Kajnar.

zdroj:denik.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.