Nové domky Hošťálkovice

Nová zástavba Hošťálkovice

Příjemné místo u lesa na straně jedné, dobrá občanská vybavenost a dopravní dostupnost centra města na straně druhé. To jsou výhody hošťálkovické lokality Na Skalách, kterou si vybrala investorská společnost bau32 ke stavbě více než pěti desítek nízkoenergetických řadových domů.
„Nepůjde o další satelitní městečko, které by bylo odříznuté od světa. Místo nás zaujalo svým klidem a přírodou, ale i návazností na infrastrukturu, obchody, školu či školku. Splňuje veškeré požadavky na kvalitní bydlení,“ přiblížil za investora Libor Křivánek.

Radnice projekt vítá

Všechny domy, navržené v moderním kabátu architektem Davidem Taslerem, by měly být čtyřpokojové se zahrádkou. Dále budou rozděleny na dva typy dvoupodlažní a jeden přízemní atriový. Užitnou plochu by tyto řadovky měly mít od 106 do 138 metrů čtverečních.
„Předpokládáme, že stavba třiapadesáti energeticky úsporných domů by mohla začít na jaře příštího roku. Dokončení je pak plánováno na konec roku 2011. Součástí výstavby bude i dobudování cest, osvětlení či dětského hřiště,“ doplnil Křivánek.
Projekt výstavby řadových domků u vysílače má podporu i u hošťálkovické radnice, která už v tomto ohledu vydala všechna souhlasná stanoviska. „Měly tam být původně vyšší domy, ale byli jsme proti. Navržené řadovky se nám naopak líbí. Díky této výstavbě vzroste počet obyvatel, což obci pomůže,“ vyjádřil se starosta Hošťálkovic Jan Černota.
Podobné projekty navržené architektem Taslerem už podle Libora Křivánka byly úspěšně realizovány v Brně a okolí. Investice do výstavby domků v Hošťálkovicích by se měla pohybovat kolem dvou set milionů korun. A kolik by pak mělo stát pořízení některé z řadovek? „Cena za dům i s pozemkem by měla začínat na čtyřech milionech korun. Dalo by se říct, že budeme nabízet domek se zahradou za cenu bytu,“ uvedl Petr Henštel, jednatel společnosti 3treal, která získala výhradní zastoupení pro prodej hošťálkovických řadovek.

Související články


Komentáře

 1. Tomáš PETER :

  Dobrý den
  Prosím o přibližnou prodejní cenu za m2 obytného prostoru v řadových domech
  s pozdravem Tomáš PETER

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Hynek [msstavby.cz] :

  Tomáš PETER: http://goo.gl/IQo7S

  Thumb up 0 Thumb down 1

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.