Loděnice na Slezské, příslib pro vodáctví

Jestli vše půjde podle plánu, otevřou slavnostně na jaře roku 2013 ostravští vodáci novou loděnici na slezskoostravském břehu řeky Ostravice. Loděnice má vyrůst u soutoku řek Ostravice a Lučiny. Postavení loděnice je součástí projektu revitalizace řeky Ostravice, který začal na podzim. Na obou březích řeky již pracuje těžká technika. V budoucnu zde vzniknou nové chodníky i cyklostezky, stejně jako slunící plochy a přístaviště pro vodáky. Navíc u loděnice podle posledních plánů vyroste i lezecká stěna. Stavět se má loděnice už příští rok na jaře, na podzim má být hotova hrubá stavba.

Stavbaři musí vybudovat deset kamenných hromad, které poslouží jako stanoviště ještěrkám, tři umělé nory pro ledňáčky nebo tři desítky budek pro drobné ptáky. Čtyři další budky budou určeny kachnám morčákům a deset budek netopýrům.

Náklady na celou revitalizaci řeky Ostravice si vyžádají 588 miliónů korun. Z toho 41 miliónů korun zaplatí město, zbytek budou dotace z ministerstva průmyslu a obchodu a také z Regionálního operačního programu.

celý článek:

Zdroj: slezska.cz

 

 

Související články


1 komentář

  1. Hynek [msstavby.cz] :

    +clanek na denik.cz „Čistá voda v Ostravici? Peníze dostaneme, tvrdí primátor“: http://goo.gl/9tF29

    Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.