V centru Frenštátu vyroste nová vlaková zastávka

Po více než deseti letech příprav se obyvatelé Frenštátu pod Radhoštěm dočkají nové vlakové zastávky v centru města. Správa železniční dopravní cesty slíbila, že její stavbu z větší části zaplatí. Zastávka je sice zanesena v jízním řádu na trase Ostrava – Valašské Meziříčí už deset let, zatím ale jen na papíře a cestující musí i nadále chodit z nádraží na okraji města. Pokud nenastanou žádná zdržení, měla by být zastávka uvedena do provozu v roce 2013. Železniční zastávku v centru města připravuje vedení radnice už od přelomu století, na investici za 13 milionů korun ale neměla dost peněz. Teď ale otočila Správa železniční dopravní cesty, která původně financováni odmítala.

„Nemůžeme zhodnocovat cizí majetky nebo jen tak něco se státními prostředky dělat, ale vždy je potřeba vidět v tom nějaký veřejný zájem a veřejnou prospěšnost. To se u tohoto záměru prokázalo, proto se mu samozřejmě nebráníme,“ uvedl mluvčí SŽDC Pavel Halla. Místostarosta Frenštátu Pavel Mička (ČSSD) uvedl, že se město bude podílet na financování oprav chodníků, parkoviště nebo veřejného osvětlení a také na úpravách zeleně. České Dráhy předpokládají, že by novou zastávku mohla denně využívat až tisícovka cestujících.

Zdroj: ceskatelevize.cz

Související články


Komentáře

 1. Roman :

  Zajímalo by mně, zda výstavba této zastávky bude mít vliv na jízdní řád. Kdysi trať Ostrava – Valašské Meziříčí je nyní rozdělena na dva provozní úseky. Frenštát – Ostrava a Frenštát – Valašské Meziříčí. První úsek má dopravní takt co hodinu a druhý dopravní úsek co dvě hodiny a každý úsek je obsluhován samostatným vlakem. Zasávka bude na druhém úseku. Jinými slovy, pokud bude chtít člověk jet z Frenštátu do Ostravy, tak bude zastávka k ničemu, protože vlak pojede až z frentštáckého nádraží. Dejme tomu, že třeba u poloviny spojů bude přípoj z Val. Meziříčí navazovat na vlak do Ostravy a sveze se jednu zastávku s přestupem. Nicméně vzhledem k investicím to pro mně nemá při dnešním provozním uspořádání logiku.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 2. Landi :

  Dobrý postřeh pana Romana , k nové zastávce ČD ve Frenštátě p.R. Bude to samozřejmě s přestupem … pokud pojedeme – směr Ostrava.
  …… pořád lepší řešení, než NIC .

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.