Loděnice na soutoku Ostravice a Lučiny

Obkládání fasády pokračuje další vrstvou, podezdívky jsou hotové a objevila se i (ano, je to tak) lezecká stěna.

Související články


Komentáře

 1. Petr :

  Konečně jiná fasáda než pastelový polystyrén!

  Thumb up 16 Thumb down 0
 2. jirka :

  fantazie kamen a dřevo jako fasáda, k vodě se to uplně hodí, určitě si to někdo koupi.

  Thumb up 11 Thumb down 0
 3. acdlcia [msstavby.cz] :

  To dřevo je prý až z Afriky. Vzhledem k tomu že je to z dotací a původně to vypadalo že se to vůbec nedostaví se tam někdo pěkně rozšoupl.

  Thumb up 2 Thumb down 0
 4. thvari :

  vypadá to bezvadně. jen ty tahanice a podezření z všeho možného, to už je snad nezbytný český folklór…

  Thumb up 2 Thumb down 0
 5. Rýša :

  acdlcia [msstavby.cz]: A ten kámen taky dovezli z Afriky nebo z Ameriky nebo z Ruska? Když jsou dotace, tak je možné vše. Ale nějak si neuvědomujeme, že ač dotace, třeba z EU, tak to jsou zase jen naše peníze z daní. Nebo když přiklepnou dotaci, tak to jsou peníze nějak navíc, které se jen tak vytiskly pro dotaci?
  Jinak: Česko, které drahou surovinu – dřevo, vyváží – tak to opravdu nechápu.

  Thumb up 1 Thumb down 4
 6. Martin [msstavby.cz] :

  Rýša: Nevím co je to přesně za dřevo. Ale třeba proto, že určité druhy dřevin rostou na určitých místech?

  Thumb up 2 Thumb down 1
 7. Rýša :

  martin [msstavby.cz]: No ano, s tím souhlasím, že určité druhy dřevin rostou na určitých místech. A proto jsou některá dřeva docela drahá a nemusí mít ani nějak vyšší kvalitu dřev, které rostou v zemích českých. A proto mne udivuje, že na docela obyčejnou stavbu – (jinak docela zdařilou a hezkou), kterou dostavují z dotací, se doveze dřevo z Afriky.

  Thumb up 0 Thumb down 3
 8. Martin [msstavby.cz] :

  Rýša: Má vhodnější vlastnosti pro exteriér. Např. http://www.exoticke-drevo.com/exoticke-dreviny.html

  Thumb up 2 Thumb down 0
 9. Rýša :

  martin [msstavby.cz]:Ano, kdyby se jednalo o podlahu tedy na terasu, kde by vhodnější vlastnosti byly přínosem, tak neřeknu, ale tady se jedná o obložení fasády, kde obstojí i jiná než jen exotická drahá dřeva.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 10. Martin [msstavby.cz] :

  Rýša: Bohužel životnost dřeva není závislá pouze ne tom, jestli se po něm chodí… Ale na mnoha dalších, jako vlhkost vzduchu, atmosférické vlivy, mechanické opotřebení atp.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 11. Rýša :

  Ano, souhlas. Ale stále mám námitku. Toto může splňovat i dřevo z našich končin. Nerostou tu jen jeden, dva, tři druhy dřevin. Myslím, že na obklad budovy by se našlo vhodné dřevo i tady. Nejsem proti exotickým dřevinám a jejich využití i u nás, ale myslím si, že jen opravdu v případech, kdy je to nutné ať už tam, kde by se jednalo o velmi silné zatížení z provozních důvodů anebo tam, kde by zvítězila opravdu kvalitní výstavní architektura a toto dřevo by bylo v projektu. Ale tady se nejedná o architekturu, ale o obyčejnou loděnici mimo zástavbu města. Tato stavba se mi líbí a oceňuju kámen a dřevo a ne polystyrén a křiklavou omítku, ale na obklad z afrického dřeva mám svůj názor.

  Thumb up 0 Thumb down 3
 12. Martin [msstavby.cz] :

  Rýša: Takže loděnice nemůže být estetický hezkou stavbou, protože to je jen loděnice? Aha.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 13. Crazym :

  martin [msstavby.cz]: Samozřejmě, že i loděnice může být esteticky hezkou stavbou. Jenže vyskakovat by se mělo do výše svých příjmů a tady se vyskakovalo do výše cizích příjmů. Za mě je to velmi pěkná budova, jako zázemí pro vodáky ale zbytečný luxus. Když si vzpomenu na zázemí Campanuly ve dvoře na Bráfově ulici ze kterého jsem já vyrážel na vodácké výlety, nezbývá než jim tiše závidět a doufat, že se to nebude využívat jen na mejdla VIP členů. :-)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 14. Martin [msstavby.cz] :

  Více méně to souvisí. V Česku se stále oslavuje hlavně průměrnost.
  http://archiv.ihned.cz/c1-64109390-advokat-smutny-v-cesku-se-stale-oslavuje-hlavne-prumernost
  Když se objeví něco mimo průměr, jsou hned haty.

  Thumb up 3 Thumb down 2
 15. Nimrod :

  Hlavně to mělo být hotové v květnu, takhle budou vodáci rádi, když stihnou aspoň půlku sezony :-)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 16. Crazym :

  Hezky to nazvali „Sportovní a zábavní cíl na soutoku Ostravice a Lučiny“, vypadá to, že už je dokončen, okolí upraveno a vše připraveno na sportování a zábavu :-) http://anonymni.papricka.cz/crazym-lodenice-ostrava/

  Thumb up 1 Thumb down 0
 17. balde :

  ze by adept na stavbu roku? min v MS kraji?

  Thumb up 1 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.