Na Hladnovském kopci roste studentský areál

Objekt bude součástí budovy Přírodovědecké fakulty na Chittussiho ulici. Nová budova, takzvaná Chittussiho II, bude hotova v průběhu roku 2011 a bude propojena se stávajícími objekty, které v hladnovském areálu stojí.
Sloužit bude pro výuku biologických oborů souvisejících se životním prostředím a bude tam i zázemí pro výzkum. Dostavba přijde na 200 milionů korun a hrazena je z dotace ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.
„Připravuje se přitom výstavba ještě další budovy. To je ovšem vázáno na úspěch projektu superpočítače v Ostravě, na kterém spolupracuje Ostravská univerzita, Vysoká škola báňská-Technická univerzita, Slezská univerzita a Ústav geoniky Akademie věd ČR v Ostravě,“ uvedla mediální zástupkyně Ostravské univerzity Eva Kijonková.
Pokud dostane projekt superpočítačového centra zelenou, se stavbou třetí budovy, která by zaplnila volný roh komplexu a stala by se zázemím pro vědecko-výzkumnou činnost, by se začalo v roce 2011.
Přírodovědná fakulta Ostravské univerzity vznikla v roce 1991, v současnosti má sedm kateder a další tři součásti. Výuka probíhá na čtyřech místech v Ostravě.

zdroj: denik.cz

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.