Koncepty a návrhy upravující plochu kolem Ostravice

Dobrá zpráva na úvod je, že ještě v letošním roce se mají začít stavět cyklostezky podél Ostravice v délce zhruba šestnáct kilometrů, dokončeny pak budou o další dva roky později. Propojí se díky nim oblast od Landek Parku přes Komenského sady, Černou louku, Karolinu, Dolní oblast Vítkovic až po obvod Hrabová.

„Realizace bude probíhat nejpozději do konce února 2013,“ tvrdí mluvčí ostravského magistrátu Andrea Vojkovská.

Velmi atraktivní by mohl být i další smělý projekt, který by přiblížil turistům oblasti kolem řeky Ostravice zase z jiné perspektivy. Jde o vzdušnou lanovku mezi Landekem a centrem Ostravy, která by připomínala staré zašlé industriální časy, kdy byly vzdušnou cestou nad Ostravou přepravovány tuny hlušiny.

Třetí velký projekt, který si dnes přiblížíme, se týká propojení slepého ramene řeky Odry se stávajícím korytem v oblasti Landek Parku. Takto nově vytvořený vodní svět v návaznosti na výchozí sloje černého uhlí společně vytvoří ráj rybářů a milovníků klidu říčních břehů, který bude zpřístupněný přes síť cest a lehkých dřevěných mostků.

Související články


Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.