Úpravy břehů řeky Ostravice

Aktuálně probíhá výstavby cyklostezky od hradu na sídliště Kamenec a výstavba dvou schodišť k řece ze slezské strany.

Schodiště blíže k Sýkorovu mostu.

ostravice

 

Schodiště u Hradní lávky.

ostravice

ostravice

ostravice

Související články


Komentáře

 1. Dejvid :

  Vždyť to voda odnese! Stavět chodníky v korytě řeky je tak trochu silní imbecilita ;) Měli dodělat tu historickou zídku od Sýkorova mostu k hradní lávce, aby to bylo symetrické :)

  Thumb up 7 Thumb down 2
 2. Martin [msstavby.cz] :

  Dejvid: Velká voda již byla několikrát a ty chodníky tam jsou. Spíše tvé tvrzení je silná imbecilita :)

  Thumb up 1 Thumb down 11
 3. Michal :

  Vymletý chodník nepovažuju za chodník.
  Evidentně to městu nevadí, když s tím měsíce nic nedělá. Chodník jako chodník, ne?

  Thumb up 4 Thumb down 1
 4. aggu :

  Dejvid: Michal: Budovaná dlažba leží mimo inundaci Ostravice, za hranou nábřeží, na zvýšeném místě. Ani v roce 1997 se přes ni Ostravice nepřelila.

  Thumb up 5 Thumb down 1
 5. Martin [msstavby.cz] :

  Michal: :D :D

  Thumb up 0 Thumb down 3
 6. Ondřej :

  Napojení cyklostezky Hrad – Muglinov a cyklostezky podél Ostravice bude super, na to se moc těším. Ale, místo, respektive levý břeh Ostravice podél ulice Frýdecká, kde se nachází ona vámi nedostavěná zeď, je jedno velké ticho. Jezdím kolem toho pokaždé, co jedu do Ovy, nebo z Ovy. A vždy, v tichosti si říkám, jak by tomu místo slušelo, kdyby od Sýkoráku až po tramvajový most, nebyl ani jeden strom!!!. Celý levý břeh by se rozsvítil. Z pravého břehu by jste viděli radnici Slezské Ostravy, kdyby jste jeli z Radvanic, z nového kruháče by jste viděli celý pravý břeh centra, atd. Ono, všichni pořád tvrdí, jak v Ostravě jsou stromy důležité, ale opak je pravdou. Tolik míst má potenciál a atraktivitu tak nízkou, protože nobody cares.

  Thumb up 2 Thumb down 1
 7. Ričí :

  Ondřej: pravý břeh

  Thumb up 0 Thumb down 0
 8. Crazym :

  Ondřej: No nevím ale nebýt tam ta vzrostlá zeleň mezi Frýdeckou a řekou, tak ten hukot slyšíte až na náměstí :-) A vykácet cokoliv zeleného jen kvůli potencionálně hezčímu výhledu notabene v takovémhle městě se mi nezdá zrovna rozumné nehledě na to, že by jste s pěkným výhledem na Slezskou radnici současně asi získal pěkný výhled na čtyřproudovku plnou aut, romantika jak cyp :D To se radši budu dívat do zelené bariéry.

  Thumb up 3 Thumb down 1
 9. Crazym :

  Ale co považuji za úplnou zhovadilost a plýtvání penězi je to jak jsem dnes viděl navážení desítek tun kvalitní zeminy přímo k řece. http://www.imagehosting.cz/?v=zhovadilos.jpg To ji můžeme rovnou poslat polákům, protože to první větší voda udělá tak jako tak :-)
  To že od jara od poslední vody vypadá ta druhá strana stále stejně, nemá cenu ani komentovat http://www.imagehosting.cz/?v=odjarastej.jpg
  Nemají oni nějakou smlouvu s poláky o dodávkách materiálu? Jeden rok štěrk, druhý rok zeminu :D

  Thumb up 3 Thumb down 0
 10. Crazym :

  No a zatímco v místech kam voda dosáhla nám chodníky trochu odnesla, tak v částech kam voda nedosáhla nám ho pomalu pohlcuje příroda, protože mlatový chodník bez údržby dlouho nevydrží :-) http://www.imagehosting.cz/?v=mlatovycho.jpg Tak kam byly ty peníze lépe investovány? :-)

  Thumb up 1 Thumb down 2
 11. aggu :

  Crazym: Když chtějí, aby se tam uchytil kvalitní travní drn, tak tam něco sypnout musí, na navážce z drti by to tak dobře nešlo. Jak to zakoření, už by to voda strhnout neměla.
  Btw byly doby kdy jsme posílali do Polska odpady z mazacích olejů. Vidím tu určitý posun ;)

  Thumb up 2 Thumb down 2
 12. Crazym :

  aggu: Tak to chápu ale neměli by to dělat jindy než na podzim aby to stihlo zakořenit? Z toho jak pamatuji Ostravici z dětství tak ten posun je pro poláky obrovský. :D

  Thumb up 1 Thumb down 1
 13. kulík :

  Myslíte si že ten chodík na levém břehu někdy spraví ?
  Mělo by to být ještě v záruce.

  Thumb up 1 Thumb down 0
 14. via :

  U Gagariňáku je vyasfaltováno. Trvalo to pouhých pět měsíců. Každopádně stále se staví dál k hradu, ale možná to do prvního sněhu otevřou. Na původní termín odevzdání stezky se raději nebudu dívat.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. Hynek [msstavby.cz] :

  vysadek lavicek..

  Thumb up 2 Thumb down 0
 16. Crazym :

  Výsadek laviček dosáhl až za Sýkorák spolu s dokončovacími pracemi. Co je potěšující je, že to dole v bermě se začíná zelenat, takže to má šanci zakořenit než přijde nějaká voda :-)
  http://www.imagehosting.cz/?v=pa261881.jpg
  http://www.imagehosting.cz/?v=pa261882.jpg
  http://www.imagehosting.cz/?v=pa261883.jpg
  A já jsem už teď zvědavý jak dlouho vydrží ten novotou vonící mobiliář v cajku obzvlášť v lokalitě pod Sýkorákem na Slezské straně :-)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 17. Nimrod :

  To jsou výrazy…“výsadek laviček“…jak kdyby lavičky byly nějací parašutisti :-)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 18. Crazym :

  Tak nakonec se to úplně v pohodě stihlo zakořenit a zazelenat i díky téhle divné zimě, tak to asi ty jarní vody přežije pokud nějaké budou :-) http://www.imagehosting.cz/?v=ostravice.jpg

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. Hynek [msstavby.cz] :

  Nimrod: kdyz ony tam byly v ten moment tak rozhazene :)

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.