Cyklostezka Hrad – Muglinov

Fotografie cyklostezky od Slezkoostravského hradu, přes Seidlerovo nábřeží, sídliště Kamenec. po Muglinov.

Za fotografie děkujeme čtenáři!
cyklo

cyklo

cyklo

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

cyklo

cyklo

cyklo

cyklo

cyklo

cyklo

Související články


Komentáře

 1. Thunderbird :

  Vše asfaltovat, to je heslo dne, bohužel.

  Thumb up 1 Thumb down 8
 2. Marek :

  Tak pro cyklostezku (kola a brusle) je to ten nejideálnější povrch, minimálně co se týče ekonomického hlediska. Já jsem docela rád, že tam není dlažba či beton (o štěrku asi nemá smysl mluvit, neb ten by nebyl vhodný pro bruslaře). Co mě však zaráží je ta šířka, metr navíc by neškodil a zvýšené náklady by moc nebolely, zvláště, když to jde z dotací. Takhle to je jen na jedno kolo v každém protisměru a čekání za bruslařem na vhodnou možnost předjetí.

  Thumb up 8 Thumb down 1
 3. Adam :

  Thunderbird: Po tomhle budou jezdit kolová vozidla. Nic jiného, než asfalt, není přípustné.

  Thumb up 4 Thumb down 1
 4. Dejvid :

  Asfalt je lepší, než zámkovka! Pro cyklo každopádně! Nicméně, ta poslední fotka se zúžením, to už je fakt trošku nahlavu :D cyklodálnice…

  Thumb up 1 Thumb down 3
 5. Tomas T. :

  Marek: Bruslař je chodec, a chodec ma vyznaceny svuj pruh mimo cyklostezku. Takze predjizdeni bruslaru je vyreseno. Libi se mi ten obrubnik mezi stezkou a chodnikem na posledni fotce. Aspon lide nebudou chodit cyklistum do cesty. Sirsi by to byt mohlo, to je skoda.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 6. Crazym :

  Dejvid: Tam v tom místě jsem se taky dobře bavil ale ani ne kvůli dispozičnímu řešení protože tam holt je málo místa ale skrze ten úřednický euroalibizmus vetknutý do toho značení :-) Jasné určení pruhu piktogramy, bílá čára, zpomalovací pruhy, dopravní značky a to vše jen proto aby kdyby se tam něco stalo, byli z obliga. Zajímavé by bylo tam někdy dát skrytou kameru a sledovat kolik cyklistů nepřejede bílou čáru avjede do toho zúženého prostoru až za ní a současně pokud někdo jede v protisměru poslouchá dopravní značku a zastavuje :-)
  To je jako o kus dál ty dvě značky http://www.imagehosting.cz/?v=p4290292.jpg tak minimálně za 20 táců, zbytečné ale ovečky je třeba řídit a peníze se točí… :-)

  Thumb up 5 Thumb down 3
 7. via :

  Bruslař je chodec, ale na cyklostezku má vstup povolen.
  Zúžení cyklostezky do jednoho pruhu je velmi nebezpečné místo a dopravní značky udávající přednost tam patří. Nejsem příznivcem volnosti typu domluv se, dohodni se posunkem ruky. Tohle tady moc nefunguje. Jednou vám tam vjede nějaký magor a pak chci mít argument na své straně.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 8. Nimrod :

  Vůbec bych tady nehodnotli technické řešení – stejně tak jako většina tady, ani já nejsem stavař-dopravák. Co mě pořád zaráží je to šnečí tempo na části mezi hradem a nábřežím a mezi hrabovou a hradem. Ohlídat si termíny město nikdy neumělo, a ani to následně vysvětlit veřejnosti…ale těším se až to bude!!!

  Thumb up 1 Thumb down 0
 9. Crazym :

  Nimrod: To šnečí tempo je opravdu srandovní, byl jsem tam opět předevčírem a u hradu se asi čeká na lávku, nic se tam neděje ale z druhé strany už se dostali až k železničnímu mostu http://www.mapy.cz/s/9VCR, foto zde: http://www.imagehosting.cz/?v=cyklostezk.jpg , takže to vypadá, že jsou aktivní o něco víc.
  Taky jsem zaregistroval, že úředníci to se značením sice vymysleli dobře ale nepočítali s lidským faktorem. Tak doufám, že si toho nějaký brzo všimne, že P08 namontoval nějaký dělňas opačně, než se tam začnou tvořit fronty ohleduplných cyklistů sledujících dopravní značení a dávajících si navzájem přednost :D http://www.imagehosting.cz/?v=kdompednos.jpg

  Thumb up 0 Thumb down 1
 10. acdlcia [msstavby.cz] :

  Crazym: Ten dělník za to nemůže, namontoval ji dobře. Na horním okraji je nápis, který určuje vrch a tím tomu zabraňuje. Nejspíš to zdupal projektant, nebo je to schválně z důvodu zvýšení bezpečnosti. :)

  Thumb up 0 Thumb down 0
 11. Crazym :

  acdlcia [msstavby.cz]: Myslím, že je to spíš omyl toho co to montoval, použité značky P07 a P08 mají jen jednu polohu http://www.dopravni-znaceni.eu/znacky/dopravni-znacky-upravujici-prednost/ I když po zvětšení obou originálů jsem nějaké značky na vrcholu značek našel a až pojedu kolem se schválně podívám :-)

  Thumb up 0 Thumb down 1
 12. via :

  Uplácaná štěrková cesta už sahá po zaslepený most na Karolině. Další úsek k hradu je rozbagrován. Je ten druhý „schod“ ve svahu, ne úplně u vody, ale ještě o pár metrů výš.

  Thumb up 0 Thumb down 1
 13. Crazym :

  Dnešní projetí mě opět utvrdilo v tom, že jim to jde jak hladnému sraní ale už dorazili se stavbou až k hradní lávce, takže těch posledních cca 800 metrů chybějících na trase od Bohumína do Beskyd je už na dohled :-) http://anonymni.papricka.cz/crazym-cyklostezka-na-slezske/

  Thumb up 0 Thumb down 0
 14. Tonda :

  Dnes jsou opravdu značky na všechno :D Třeba tahle: http://www.dopravniznaceni.com/C-9a-stezka-pro-chodce-a-cyklisty-d267.htm
  Vážně značka na vše :)) Ale to je asi dobře, alespoň nejsou žádné zmatky :)

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.