Horní náměstí 33, 34, 35

Rekonstrukce objektů na Horním náměstí v Opavěje u konce.

Na rekonstrukci domů vznikla i architektonická soutěž, která by provedla generální opravu objektu. To se však nelíbilo místním a tak má jedno z hlavním opavských náměstí objekt vhodný na periferní sídliště.

Výsledek architektonické soutěže:

zdroj: opava-city.cz

Související články

  • žádné související články, zkuste tagy pod nadpisem..

Komentáře

  • Traviss 14.02.2020  ●  11:22

    Architektonická soutěž je jedna věc, ale tady byl hlavní problém v lidech, to že místo pouhé rekonstrukce za provozu chtěli původní nájemníky vystěhovat a z malých bytů udělat luxusní – nevhodné pro původní nájemníky a toto jaxi po velkých protestech neprošlo…

    To se mi líbí 11 To se mi nelíbí 1
  • balde 14.02.2020  ●  12:03

    Traviss: když chceš dokázat něco velkého musíš si jít za svým, tady si město za svým nešlo a dopoadlo to jako vždy průměrně, na centrum Opavy podprůměrně, za ě pokdu to mysleli vážné s tím pozvednout náěstí měli si stát za návrhme viz výše a s nájemníky jednat dokud by to nebylo WIN WIN a ne to vzdát. Velká škoda pro Opavu.

    To se mi líbí 10 To se mi nelíbí 3
  • Winter 14.02.2020  ●  12:12

    Ano, chyťme se svorně za ruce a poplačme si, že kvalitní a povznášející architektura byla zadupána sobectvím ubohé hrstky buranských socek (určitě volili Zemana).

    To se mi líbí 6 To se mi nelíbí 11
  • Traviss 14.02.2020  ●  14:20

    balde:
    Tak ony hlavně proběhly mezitím volby a nové vedení města se postavilo na stranu nájemníků..

    To se mi líbí 5 To se mi nelíbí 0
  • MM 14.02.2020  ●  15:05

    Traviss: Nejsem necita, ale kde je právo člověka bydlet celý život v jednom místě, jednom bytě? Centrum je výkladní skříň jakéhokoli města, tak proč udržovat nájemníky za minimální peníze? To je tak zvrácené a vidím to stále. Důchodkyně si stěžuje, že nemá na nájem a žádá o příspěvek, ale bydlí sama v 3+1. Rodina bez dávek platí předražený byt 2+1 a tísní se tam ve čtyřech lidech. Co je teď sociální? Město ustoupilo a udělalo si v centru skanzen. O ekonomickém přínosu aktivně pracujících a rodin se nemá vůbec smysl bavit. Jak říkám, není to asociální, město se má určitě o starší občany postarat, ale to neznamená bydlet celý život za pár korun na náměstí.

    To se mi líbí 15 To se mi nelíbí 4
  • Winter 14.02.2020  ●  15:37

    To by bylo, aby Koblihy okupovaly lebensraum vyssi stredni třídy! Pratele, ptám se vas, ponesou snad zapskli duchodci a pomocni delnici poslani gentrifikace a daňových uniku skrze trvala bydliště v Praglu?!

    To se mi líbí 3 To se mi nelíbí 7
  • Traviss 14.02.2020  ●  22:23

    Tak zase z toho tady nedělejme staromák, vyšší střední třída vám na výhled na náměstí plné sociálně slabších hodí bobek a půjde do novostavby na periferii, kde zaparkuje 3 auta..
    Já jen psal dosud fakta, za mě vypadá to líp? Ano. Mohlo to vypadat lépe? Ano, mohlo..

    To se mi líbí 11 To se mi nelíbí 1
  • Marián Kyral 15.02.2020  ●  09:05

    Nemůžu si pomoct, ale žádná varianta se mi nelíbí. Je to moc panelové, fasáda je plochá a vůbec se to nehodí k radnici a divadlu.

    To se mi líbí 4 To se mi nelíbí 0
  • Tano 15.02.2020  ●  09:33

    Dívám se, že tam mají celkem vyřešené i barevné sladění těch spodních obchodů. Bílá + jedna další barva.

    To se mi líbí 3 To se mi nelíbí 0
  • Pavel 15.02.2020  ●  22:05

    Pro zajímavost totéž místo v r. 1910;

    „Https://www.zvab.com/manuskripte-papierantiquitaeten/Gruss-Troppau-Oberring-Ansichtskarte-farbigem-Lichtdruck/15978849113/bd“

    To se mi líbí 4 To se mi nelíbí 0
  • Pavel 15.02.2020  ●  22:11

    Ještě pravá část bloku:

    „https://www.zvab.com/manuskripte-papierantiquitaeten/Ansichtskarte-Troppau-Oberring-Schmetterhaus/22339893589/bd“

    To se mi líbí 3 To se mi nelíbí 0
  • Crazym 16.02.2020  ●  02:59
    To se mi líbí 4 To se mi nelíbí 0
  • Pavel 16.02.2020  ●  10:24

    Crazym: Dík

    To se mi líbí 3 To se mi nelíbí 1

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Web používá Akismet ke snížení množství spamu. Zjistěte, jak jsou zpracovávány údaje z komentářů.