Karolina – bytový dům A2

Aktuální fotografie výstavby bytového domu A2 na Karolině v centru Ostravy.

V blízkosti rovněž probíhá výstavba dopravního propojení ulice Na Karolině s vyústěním do křížení s ulicemi Důlní a Na Prádle.

Související články


Komentáře

 1. balde :

  už byto chtelo zavřít ulici Na Karoline a nechat auta jedzdit kolem Karoliny

  Thumb up 8 Thumb down 5
 2. ELB :

  balde: Nebo, jak tady navrhoval nedávno davidb, zneprůjezdnit ul.28.října v oblasti zastávky Karolina vytvořením pěší zóny. Zde by měla podle mě pěší zóna smysl, neboť by byla logickým vyústěním přirozeného rozvoje této frekventované pěší trasy (a ne jen úředním plánováním pěších zón od stolu). Proč zde mají auta tvořit trvalé kolony během exponovaných časů pracovních dnů, když zde existuje možnost plynulého průjezdu IAD po obvodu Karoliny, mimo oblast zastávek MHD i mimo oblast výstavby nového sídliště.

  Thumb up 32 Thumb down 8
 3. Crazym :

  Už vám fakt jebe s těmi pěšími zónami 🤦‍♂️

  Thumb up 19 Thumb down 35
 4. ELB :

  Crazym: To jsou paradoxy … většinou zde narážím na nepochopení, když tvrdím, že pěší zóna v Moravské Ostravě je nesmyslně rozsáhlá, umrtvuje město a nemá smysl ji rozšiřovat na Nádražní nebo na Havlíčkovo nábřeží. Jednou výjimečně souhlasím s ustavením pěší zóny v místě, kde by se nejednalo o sociální experimentování od stolu, ale vyústění přirozeného vývoje města a reálné řešení lokální dopravní situace a pendejo Crazym s rolničkami na své kašpárkovské čepici se hned bouchá do hlavy :) Argument a vhled kašpárka do kontextu samozřejmě v hodnotě nula :)

  Thumb up 17 Thumb down 10
 5. Michal :

  MAMILové opět vymýšlejí sociopatické kraviny proti největšímu Zlu – automobilové dopravě.

  Thumb up 5 Thumb down 30
 6. Mx :

  Celá diskuse o pěších zónách (hlavně na Karolině) se nese trochu zjednodušeně řečeno v duchu boje 2 názorů: buď všude autem až ke svému krámku nebo bytečku a hlavně nikam nemuset pěšky anebo taky nabídnout trochu vyšší přidanou “pobytovou” hodnotu danému prostoru a čtvrti. Ale tu míru má subjektivně každý jinde, co je málo a co moc a musí být vyváženost. Nechť nicméně jsou nám inspirací města a zejména místa v jiných metropolích považovaná za “pobytově” atraktivní a zamysleme se, kde je lidem “dobře”. Pokud v daném místě není nějaká hodně atraktivní památka, zástavba apod., nemá obyčejná ulice co nabídnout. Projdete se a pobýváte (nebo turisté) raději na (jinak krásné) Nádražní anebo na Zámecké či pěší kolem Kuřího rynku? Ke Stodolní lepší s provozem nebo bez? Ale netahejme se problematiku Stodolní, to je jen příklad.

  Thumb up 4 Thumb down 3
 7. Kolemjdoucí :

  ELB: Něco k tématu – https://zdopravy.cz/ostrava-chce-odklonit-dopravu-z-centra-pripravuje-dostavbu-prodlouzene-porazkove-175887/

  Thumb up 3 Thumb down 0
 8. Raptor :

  Michal: už ses byl dneska přilepit k asfaltu ?

  Thumb up 10 Thumb down 13
 9. davidb :

  Kolemjdoucí:
  Po její výstavbě už Nádražní musí být 100% pěší zóna!

  Thumb up 4 Thumb down 15
 10. Mx :

  Kolemjdoucí: nevím, ale trasa dle obrázku znamená úplně stejný dojezd a vzdálenost do přívozu po nádražní jako po té plánované nové trase. A kdo chce do centra, stejně zvolí nádražní. Tak zatím smyslu nerozumím, navíc to zatíží dopravu u vjezdu garáží na Karolině. A stejně tam má být mrakodrap, tak kudy se na porážkovou dostanu?? A pokud chci do přívozu, můžu sjet už na místeckou. Možná by se našly větší priority, pokud se fakt nádražní zklidní, pak ok. Zatím logiku nevidím.

  Thumb up 4 Thumb down 5
 11. občan :

  Ten nový dům je hrůza, ta fasada to celé zabíjí. K tomu ta parkovací místa všude okolo. A ten dům co teprve před rokem otevřeli má chodník plny plevele. Za velkým domem u náměstí je pro zmenu místo zahrad džungle, schodiště zamcene. A kouknete jak si lidi dělají z teras a balkonů pomocí různých rákosu a plachet bunkry, to má být nová čtvrť?

  Thumb up 5 Thumb down 1
 12. Paulo :

  Betonový slum těch nejohavnějších tvarů. Stavaři činžáků, mistřu z 30.let rotují v hrobě kam jsme jako společnost došli. Potom každý vezme na milost i celý Havířov, či náměstí SNP a jiná plánovaná města se zelení a stromy. Karolína odráží jen dnešní divoký konzumní klientelismus. Toto už nikdy nebude pěkná vyhledávaná čtvrť, spíš jen lukrativní bublina pro spekulanty a manažery Hyundai… Ostrava !!

  Thumb up 6 Thumb down 7

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.