Sportovní areál Poruba

Aktuální letecké záběry rekonstrukce sportovního areálu v Ostravě-Porubě.

Rekonstrukce areálu se skládá ze dvou etap.

1. etapa zahrnuje vybudování hřiště s umělým trávníkem tzv. 3. generace, provedeny budou stavební úpravy tribuny a oplocení včetně provedení nezbytných terénních a sadových úprav. Součástí stavby bude i realizace související technické a dopravní infrastruktury (přípojka vody, dešťová kanalizace, přípojka NN, kamerový systém, areálové komunikace). Na hřišti s umělým osvětlením budou trénovat a hrát své zápasy fotbalisté a hráči amerického fotbalu. Stavba byla zahájena na konci června 2021 a ukončena v červnu 2022. Zhotovitelem stavby je firma SPORTECH CZ, s.r.o.

Realizace rekonstrukce celé 2. etapy již byla na konci ledna 2022 zahájena předáním staveniště a zahájením bouracích prací. Tato etapa je rozsahem ve srovnání s dosavadní I. etapou výrazně náročnější, zahrnuje rekonstrukci a výstavbu hlavní fotbalové travnaté plochy s tribunou pro 1 000 diváků, atletického 400 m oválu s technickými sektory, tréninkového travnatého hřiště, víceúčelového hřiště s umělým povrchem, workoutového a dětského hřiště. Tato sportoviště budou po dokončení využívána registrovanými sportovci, sportovními kluby i veřejností. Součástí druhé části rekonstrukce je také vybudování nového vstupního objektu s šatnami a občerstvením, skladové a jiné technické zázemí, komunikace, oplocení a veškeré areálové rozvod. Zhotovitelem stavby je firma ZLÍNSTAV a.s. Realizace výstavby má být dokončena v polovině roku 2023. Obě etapy jsou realizovány dle projektové dokumentace zpracované společností CHVÁLEK ATELIÉR s.r.o.

zdroj citace: fajnova.cz

Související články


Komentáře

 1. Meechee :

  Dobře, že to opravili, ale … Proč je kapacita jen 1000 lidí ?? Na tom stadióně chce sídlit jeden z největších atletických klubů v u nás (Atletika Poruba) a pořádat na něm (nejen) regionální závody (proto se rozšiřovala atletická dráha). Dále tam bude sídlit fotbalový klub 1. FC Poruba, který od letoška obnovuje v Porubě mužský fotbal. Proč je mezi těma dvěma minitribunkama ta mezera a na druhé straně není vůbec nic ?? To už by těch pár prefabrikovaných „schodů“ a dřevěných lavic tu stavbu nějak významně prodražilo ?? Ten stadion už teď je pro potřeby, ke kterým je zamýšlen, prostě malý … A dále by mě zajímalo, proč je kolem atletické dráhy a tribun půldruhého metru vysoký masivní ocelový plot s uzavíratelnými vstupy na tribunky, když celý areál je rovněž oplocen, bude osvětlen a pod kamerama. Aby si lidé – ti, kteří se vejdou na ty tribunky – připadali jako v kleci ?? Nechápu …

  Thumb up 13 Thumb down 3
 2. jiřík :

  Meechee : Taky si rikam ze z mista kde je nejlepsi vyhled na hriste se udela mezera.

  Thumb up 4 Thumb down 2
 3. jiřík :

  Kapacita 10 500 byla fakt hodne ale je fakt ze aspon 5000 by si stadion zaslouzil. A Banik by mel kdyby se dodelalo osvetleni a vyhrivani i zalozni stadion. Popripade pro MKF Vitkovice ktere hraly treti ligu mimo Ostravu.

  Thumb up 8 Thumb down 4

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.