Kampus Palace – dokončeno

Rekonstrukce první etapy komplexu budov bývalého hotelu Palace, nyní Kampusu Palce je u konce. Do rekonstruovaných prostor se stěhují první studenti a obchodníci.

Objekt sice není přesně dle poslední vizualizace, kde byl kamenný obklad i na nárožní části, ale i tak vypadá velmi dobře a povznesl Smetanovo náměstí na vyšší úroveň.

Fotografii zaslal Patrik Winter. Děkujeme!

kampus

Vzpomínáte?
palace

Související články


Komentáře

 1. Balde :

  ten kameny tmavě šedý obklad by tomu dál mega šmrnc.

  Thumb up 17 Thumb down 0
 2. skelet :

  šedá barva = lososová barva současnosti? :)

  Thumb up 0 Thumb down 3
 3. Lip :

  Doufám, že to tento projekt bude ekonomicky úspěšný a rekonstrukce dalších budov Palace bude následovat. Bohužel nevím jestli patří všechny stejnému majiteli.

  Thumb up 9 Thumb down 0
 4. Balde :

  Lip: patří

  Thumb up 0 Thumb down 0
 5. Ross :

  A ta fontána byla rozkopaná za účelem rekonstrukce?

  Thumb up 2 Thumb down 0
 6. Martin [msstavby.cz] :

  Ross: Ano. Probíhá rekonstrukce.

  Thumb up 0 Thumb down 0
 7. thvari :

  Moc pěkné a velké pozitivum pro celou Ostravu – první z onoho obehraného čtyřlístku skelet, Palace, Ostravice, Jatka se má k světu. Navíc zpráva, že už je to vyprodané (a poptávka po moderním studentském bydlení tu je) je taky pozitivní. Navíc uvnitř cukrárna. Ó jéje, to je mi nějak moc dobrých zpráv najednou. :)

  Thumb up 9 Thumb down 0
 8. Jann :

  Tak tím, že nebyla přiklepnutá dotace, se šlo na cenu do mrtě. Tmavé obklady nebo např. větší zasklené plochy musely jít stranou. A své si určitě řekli i památkáři – centrum je MPZ.
  Jinak drobně bych korigoval, že rekonstrukce je u konce. Ano, zvnějšku. Např. celé přízemí (vyjma recepce a té kavárny) je stále hrubá stavba a dokončení daleko.

  Thumb up 1 Thumb down 1
 9. Crazym :

  Úplně vyprodané ještě není, je tam 5 lůžek v rozmezí od 2370,- do 4090,-/měsíc :-) Trochu jsem se bál jak to zamává s trhem, přeci jen pronajímám tři místa ve svém druhém bytě v úplném centru ale dnešní prozkoumání jejich webu mě mírně uklidnil a dokonce přivodil myšlenky na mírné zdražování, furt mám rezervu :-)
  Každopádně palec nahoru za zrealizování a pochvalné mručení za to, že to šlo i bez dotací.

  Thumb up 3 Thumb down 0
 10. jrov :

  Po dokončení jen škoda inventárního zábradlí (nyní je tam jak pěst na oko) – snad je nenapadne dát ho po rekonstrukci fontány i na druhou stranu křižovatky :-/. By mě zajímalo jak p. Vltavský jako hl. arch. normalizátor, zvládá rebely ve Vítkovicích, kde to jde i bez těch ohavných bílo-červených trubek …

  Thumb up 7 Thumb down 0
 11. Crazym :

  Při prolézání jejich webu jsem narazil i na tohle http://www.kampuspalace.cz/#apartment/P23 a žasnu, za co jsou lidé ochotni dát 4140,-Kč/měsíc. To je tak na získání klaustrofobie :-) A je mi záhadou proč stejný pokoj http://www.kampuspalace.cz/#apartment/P63 o pár pater výše stojí o 260,- Kč méně, divný trend :-)
  Myslím, že vyklidím a pronajmu i komoru pro služky, ta má podobné rozměry :DD

  Thumb up 1 Thumb down 0
 12. thvari :

  Crazym: podle mě se zas celkem trefili do díry na trhu – je dost studentů, co nemají (či jejichž rodiče nemají) úplně hluboko do kapsy a tady přijdeš na úplně novou kolej a bydlíš, nemusíš se vůbec shánět s bytem ani hledat, s kým bys vůbec bydlel.

  Thumb up 4 Thumb down 0
 13. Crazym :

  thvari: To nepopírám, naopak trefa to každopádně je, při plné obsazenosti je to tržba 620 tisíc jen na pokojích + komerční prostory a jsme na tržbách leckterého hotelu a nemusím se o ně tak starat a mít tolik zaměstnanců :DD

  Thumb up 2 Thumb down 0
 14. Xavier :

  Crazym: Divil by ses – já ve svém bytě (4+1, z čehož je jeden původní pokoj pro služku) v centru, který pronajímám ke spolubydlení studentům, pronajal onen pokoj pro služky za poměrně slušnou cenu, i když levněji než pokoje ostatní, které jsou značně větší. Snad tě to inspiruje a učiníš totéž! :-D

  Thumb up 0 Thumb down 0
 15. kurtx :

  Parada, jen škoda že oproti vizualizaci použili z vnějšku bílý plast :( dům mohl působit více elegantním dojmem. Ty bílé plasťáky jsou jak pěst na oko.
  Každopádně to je další střípek pro oživení centra, takže parada !

  Thumb up 2 Thumb down 0
 16. Summerboy :

  jrov: Doufam, ze to cervenobile zabradli brzy nekdo prijde odvezt si do sberu. Pri tempu, s jakym dochazi ve meste k opravam a upravam by to tam vez zabradli mohlo vydrzet treba i rok :-)

  Thumb up 1 Thumb down 0
 17. Crazym :

  Xavier: Radši se už nebudu divit ničemu :-) V tom mém 4+1 http://www.imagehosting.cz/?v=bytqmq.jpg se komora za kuchyní určená původně pro služku mezi pokoje ani nepočítá ale když vidím kolik metrů mají ty jejich cimry asi budu uvádět jiný počet :DD

  Thumb up 0 Thumb down 0
 18. Xavier :

  Crazym: Jak velký ten tvůj „pokoj pro služku“ je? Ten můj má necelých 10 m2… ale postel a stůl se tam vejdou, což je pro onoho studenta hlavní! :-D

  Thumb up 0 Thumb down 0
 19. Crazym :

  Xavier: Je bohužel malý, má 7,5 m2 a tím, že jeho výška je 3,3m, působí depresívně a navíc má ve výšce okno do koupelny, takže asi bude sloužit nadále na bordel a věšení prádla :-(
  Ale pokud by zbyly nějaké peníze,které jsou bohužel největším omezením, už mám vymyšlenu přestavbu u které bych tu komoru zrušil, získal technickou místnost se sprchovým koutem a umyvadlem a novou koupelnu na úkor zbytečně velké kuchyně čímž by se výrazně zvýšil komfort bytu i kdyby byl obsazen 6 studenty za průměrných 2,5 tácu :-) Zrovna nedávno jsem sis tím hrál: http://www.imagehosting.cz/?v=bytchelick.jpg

  Thumb up 0 Thumb down 0
 20. Marian.L :

  Snad ty plochy mezi okny v kulaté části nebudou plné reklam. Mohli je natřít tmavou barvou a vypadalo by to blíže k vizualizaci. Ale rozhodně to jako celek chválím!

  Thumb up 1 Thumb down 0
 21. Balde :

  http://ostrava.idnes.cz/studenti-v-ostrave-stale-casteji-voli-ubytovani-na-private-p4u-/ostrava-zpravy.aspx?c=A160817_2266975_ostrava-zpravy_woj

  Thumb up 0 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.