Jánské koupele – aktuálně

Novým vlastníkem zdevastovaného areálu bývalých lázní Jánské Koupele na Opavsku je firma, za kterou stojí ostravský právník a mimo jiné padesátiprocentní spolumajitel lyžařského areálu Kopřivná Karel Ležatka.

Vyplývá to z nových údajů v obchodním rejstříku. Ležatka akvizici v telefonátu potvrdil a řekl, že má v plánu celkovou proměnu památkově chráněných ruin v lázeňsko-rekreační objekt moderního střihu. Investice má přesáhnout půl miliardy korun. Z obchodního rejstříku nyní vyplynulo, že firma změnila jméno na Bad Johannisbrunn a jejím jediným společníkem a investorem je ostravská akciová společnost Ipsum, která patří zmíněnému Karlu Ležatkovi.

Podnikatel, který v posledních letech mimo jiné postavil na nohy lyžařský areál Kopřivná, jehož je padesátiprocentním vlastníkem, Právu potvrdil, že kolem Jánských Koupelí chodil už několik let. „Je to tak, koupil jsem to. Pracuji na projektu, který počítá s vybudováním rekreačně-lázeňského komplexu se zachováním pramenů minerální vody,“ řekl s tím, že půjde o moderní areál vyšší vyšší kategorie, která ale bude dostupný široké, převážně tuzemské klientele včetně seniorů.

Financování má podle svých slov zajištěné a zároveň věří, že najde společnou řeč i s památkáři. „Nejsem v podnikání žádný nováček a nějaké drobné mám, něco jsem ochoten si půjčit a mám také investora, který do toho má jít se mnou. Bavíme se zde o investici přesahující půl miliardy korun. Ten projekt už je v určité fázi připravenosti, ale bohužel nám teď do toho vstoupila epidemie koronaviru a začíná být problém s investory v oblasti turistického ruchu, kteří teď všude zaznamenávají brutální ztráty, takže vyčkáváme, jak se situace vyvine,“ řekl Ležatka.

Co se týče památkové ochrany, na které si předešlí vlastníci vylámali zuby, je Ležatka optimistou. „Ani památkáři rozhodně nechtějí, aby ten areál kvůli zanedbanosti úplně zanikl. Musíme se k tomu postavit racionálně a najít kompromis. Určitě chci některé památkové objekty zachovat, některé jsou ale už v takovém stavu, že to z hlediska fyzikálních zákonů prostě není možné. Takže budeme-li žádat o sejmutí památkové ochrany, tak jen z objektů, které nelze zachránit,“ dodal.

celý článek + zdroj: novinky.cz

Související články


1 komentář

  1. Eda :

    Konečně někdo kdo má rozumný plán. Držím palce.

    Thumb up 5 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.