Nový pavilon ZŠ Brušperk

180 žáků základní školy pojmenované po místním rodákovi, slezském spisovateli Vojtěchu Martínkovi, může nové moderní učební prostory využívat od druhého pololetí tohoto školního roku. Nový pavilon je primárně určen pro žáky čtvrtého a pátého ročníku.

Nový pavilon vyrostl na ploše 465 m2 a je situovaný do klidného a „zeleného“ prostředí. „Součástí nového objektu je také přes dvacet metrů dlouhá spojovací chodba, která propojuje původní budovy s novou přístavbou,“ uvedl Tomáš Hess, obchodní ředitel společnosti HSF System, která byla generálním dodavatelem projektu.

Projekt přístavby nového pavilonu byl dokončený ve velmi krátkém čase a podle stanoveného harmonogramu. Nové prostory vycházely z konceptu původní školy z roku 1950 včetně základního rozvržení a velikostí tříd. Pavilon E zahrnuje celkem šest kmenových a dvě odborné učebny.

Přístavbu nového pavilonu realizovala jako generální dodavatel stavební společnost HSF System. Investorem projektu za 40 milionů korun bylo město Brušperk, které v roce 2019 oslavilo 750. výročí od založení. Projekční práce měl na starosti Ing. arch. Tomáš Šonovský.

zdroj: asb-portal.cz