Nový pavilon ZŠ Brušperk

180 žáků základní školy pojmenované po místním rodákovi, slezském spisovateli Vojtěchu Martínkovi, může nové moderní učební prostory využívat od druhého pololetí tohoto školního roku. Nový pavilon je primárně určen pro žáky čtvrtého a pátého ročníku.

Nový pavilon vyrostl na ploše 465 m2 a je situovaný do klidného a „zeleného“ prostředí. „Součástí nového objektu je také přes dvacet metrů dlouhá spojovací chodba, která propojuje původní budovy s novou přístavbou,“ uvedl Tomáš Hess, obchodní ředitel společnosti HSF System, která byla generálním dodavatelem projektu.

Projekt přístavby nového pavilonu byl dokončený ve velmi krátkém čase a podle stanoveného harmonogramu. Nové prostory vycházely z konceptu původní školy z roku 1950 včetně základního rozvržení a velikostí tříd. Pavilon E zahrnuje celkem šest kmenových a dvě odborné učebny.

Přístavbu nového pavilonu realizovala jako generální dodavatel stavební společnost HSF System. Investorem projektu za 40 milionů korun bylo město Brušperk, které v roce 2019 oslavilo 750. výročí od založení. Projekční práce měl na starosti Ing. arch. Tomáš Šonovský.

zdroj: asb-portal.cz

Související články


Komentáře

 1. adamous :

  Paradni, tohle je styl podle meho gusta, az bych si klidne rekl, ze to je nejaka skola v Zap. Nemecku

  Thumb up 13 Thumb down 3
 2. Sanju :

  Líbí. A palec nahoru za ty hodiny ve veřejném prostoru!

  Thumb up 14 Thumb down 0
 3. Rado :

  Tak to se opravdu povedlo. Radost pohledět. A navíc bez zámkovky :-)

  Thumb up 11 Thumb down 0

Napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..


Příspěvky vyjadřují názory čtenářů. Server neodpovídá za jejich obsah a nenese právní důsledky spojené s jejich zveřejněním. Vyhrazujeme si právo odstraňovat nepřijatelné příspěvky.